Martin Dell (43) na post generálního ředitele pražského hotelu Four Seasons nastupuje s bohatými zkušenostmi z oblasti hotelnictví, které po téměř dvě desetiletí získával v hotelích po celém světě. Svou kariéru zahájil v ikonickém Grandhotelu Pupp v Karlových Varech, poté své manažerské dovednosti rozvíjel mimo jiné v hotelech v Sydney, Hongkongu či Dauhá. V hotelovém řetězci Four Seasons začal Martin Dell pracovat v roce 2010, kdy se stal součástí týmu hotelu v Singaporu.

„Jde především o to, aby nás práce bavila. Zdravá firemní kultura, nadšení a odhodlání jsou podle mě receptem na úspěch. Snažím se zejména  podporovat naše zaměstnance v jejich rozvoji a v plnění  cílů. Společně chceme našim hostům ukázat z Prahy to nejlepší, aby odjížděli s unikátními zážitky a uchovali si ty nejlepší vzpomínky na Českou republiku,“ říká Martin Dell, který je mezi kolegy i hosty známý pro svůj pozitivní přístup, nakažlivou energii, kreativní mysl a aktivní zapojení v každodenním provozu hotelu. Vyjádřil také svou radost z návratu domů. „Po téměř dvaceti letech jsem zpátky v České republice a jsem šťastný, že mohu sdílet své zkušenosti se svými kolegy a s novou generací hoteliérů. Být hoteliérem je životní volbou. A stát se prvním českým generálním ředitelem hotelu Four Seasons Prague – to je zkrátka splněný sen.“

Martin Dell získal bakalářský titul na William Blue Hospitality School v australském Sydney, kde vystudoval obor Business and Hotel Management. Je současně certifikovaným Sommelierem Vinařské akademie ve Valticích.

Je známý pro své vůdčí schopnosti a manažerské dovednosti. Podílel se na vzniku mnoha prestižních hotelových restaurací a barů. Jeho práce na konceptu Manhattan bar v hotelu Regent Singapore vyhrála řadu ocenění, včetně prestižního třetího místa v žebříčku The World´s 50 Best Bars, ve kterém byl Manhattan bar oceněn jako nejlepší bar v Asii.

Ve svém volném čase plánuje znovu objevit pražskou scénu restaurací a barů, fandit svému oblíbenému hokejovému týmu a se svou ženou Janou a dvěma dětmi, dcerou Stellou a synem Lucou, procestovat přírodní krásy, které Česká republika nabízí.

 

Související