Ani Toyen, ani Emil Filla za miliony. V hlavní roli jsou teď nejmladší umělci Letní výtvarný salon KodlContemporary již posedmé představuje výrazné osobnosti současné umělecké scény. 28. 6. 2024 ▪ 2 min. čtení
KULTURNÍ TIPY Děti těch druhých, ateliéry v Brně či jedinečný Jan Zrzavý – příležitost, která se asi dlouho nebude opakovat Děti těch druhých (Francie, 2022) FILM, režie Rebecca Zlotowská, distribuce Film Europe, česká premiéra 30. 5. Film Europe systematicky... 26. 5. 2024 ▪ 3 min. čtení
Boj o hodnotné Jawy, divoká aukce Metalexu a lákadlo v podobě žluté Škody 110 R. Dražba auto-moto veteránů trhla rekord Ještě začátkem března se otevřený Favorit z dílny Metalex objevil v inzerátu s ambiciózním požadavkem na tři miliony korun. Nakonec ho ale... 30. 4. 2024 ▪ 5 min. čtení
„Může to být průšvih, ale aspoň jsme to zkusili.“ V Česku se budou dražit vzácné veterány za desítky milionů V plechovém hangáru tiše stojí, některá pod plachtou nebo jen pod lehkým nánosem letitého prachu, auta, která se jen tak nevidí. Za raritu by je... 10. 4. 2024 ▪ 7 min. čtení
Advertorial Letos nás čeká nejokázalejší výstava, jakou naše galerie zažila Po úspěšném loňském roce pokračuje galerie Magnus Art v cyklu výstav ze soukromých sbírek českých sběratelů umění. Od minulého týdne mohou... 20. 3. 2024 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Dorotheum nabídne významná díla Jana Šafaříka, Maxe Haushofera a řady dalších Největší aukční dům ve střední Evropě zažil vloni úspěšný rok a i jeho letošní aukce budou nabité bohemiky. „V aukci obrazů 19. století,... 20. 3. 2024 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Galerie Kodl chystá benefiční dražbu děl inspirovaných cyklem symfonických básní Milan Grygar, Petr Nikl, Ivan Pinkava, Jakub Roztočil, Ira Svobodová a Daniel Vlček. Tito umělci přijali neobvyklou výzvu a vytvořili šest děl... 20. 3. 2024 ▪ 6 min. čtení
Advertorial Aukce aukcí se postupně stala lídrem internetových dražeb Internetový portál Aukce aukcí, jenž nabízí díla převážně českých umělců od 19. do 21. století, letos oslaví třetí narozeniny. Úspěšnost jeho... 20. 3. 2024 ▪ 2 min. čtení
Advertorial Vysoké zhodnocení lze očekávat od umělců z 80. let, zatím jsou stále dostupní Zajímavé aukční rekordy nepřináší jen notoricky známá jména jako Toyen nebo František Kupka. Proč sbírat české umění 80. let a jakých výnosů... 20. 3. 2024 ▪ 3 min. čtení
Český Solek Holding postaví v Řecku obří baterku. Bude dvakrát výkonnější než největší úložiště v Česku Česká skupina Solek Holding podnikatele Zdeňka Sobotky postaví v Řecku velkokapacitní bateriové úložiště. Uspěla v tamní aukci s projektem o... 21. 2. 2024 ▪ 2 min. čtení
Jiří Peťura Aukce jako silná podpora obnovitelných zdrojů. Evropa říká ano, co na to Česko? Evropská rada a Evropský parlament dohodly v prosinci nový rámec uspořádání trhu s elektřinou v EU. Je to poměrně reformní změna, která by měla... 19. 1. 2024 ▪ 4 min. čtení
Václav Havel, jak ho neznáme. Spor o pravost obrázků zdramatizoval přípravu předvánoční aukce Zdálo se, že hitem letošní předvánoční aukce Galerie Kodl budou opět obrazy Toyen. Vrcholné poválečné plátno Il s’anime, pocházející z... 24. 11. 2023 ▪ 3 min. čtení
Kulturní tipy: Válka bez klišé, moderní opera v kinech a rekordní aukce Anthony Davis: X: Život a doba Malcolma X OPERA V KINĚ, 18. listopadu v kinech nejen v Praze Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku... 16. 11. 2023 ▪ 2 min. čtení
Miliardáři odešli s prázdnou. Poštu na Pankráci koupila za 425 milionů Praha Prodej významného majetku České pošty – rozsáhlého areálu v ulici Na Strži na pražském Pankráci – je u konce. Budovu získalo v... 3. 11. 2023 ▪ 5 min. čtení
Investice do umění Na aukce svých fotek se nemůžu dívat. Omdlela bych, říká jedna z nejlépe prodávaných českých fotografek Alžběta Jungrová Původně byla reportérkou ve zpravodajských denících a fotila i válečné konflikty. Dnes patří mezi hlavní taháky tuzemských aukčních síní a bývá... 11. 10. 2023 ▪ 12 min. čtení
Advertorial Národní galerie zve na výstavu významného barokního umělce Petra Brandla Největší pražská Galerie se připravuje na hlavní událost letošní sezony. Příští týden zahájí výstavu Petra Brandla, na které návštěvníci uvidí... 11. 10. 2023 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Aukce aukcí nabídne díla Borna, Tichého i Lhotáka Internetový portál aukce aukcí, nabízející díla převážně českých umělců od 19. do 21. století, bude na konci října dražit díla surrealistického... 11. 10. 2023 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Filatelie Praha bude dražit meziarší Křivoklát Společnost Filatelie Praha se připravuje na listopadovou aukci v pražském Obecním domě. V nabídce budou i mimořádné položky z období první... 11. 10. 2023 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Dorotheum nabídne obrazy Antonína Liehma a Jindřicha Pruchy Největší aukční dům ve střední Evropě připravuje na konec sezony hned několik aukcí. V dražbě obrazů klasické moderny nabídne raritní obraz... 11. 10. 2023 ▪ 3 min. čtení
Advertorial Galerie Kodl vzkazuje: Opět se máte na co těšit „Stále platí naše dlouholetá zásada, že to, co bude v aukci, sdělujeme až v pravý čas, tedy na počátku předaukční výstavy. Nabídka bude... 11. 10. 2023 ▪ 6 min. čtení