Ve finále Wimbledonu už Tomáš Berdych byl, teď ho chce vyhrát. Nejlepší český tenista si pro slavný turnaj na travnatých dvorcích zvolil vysokou metu. Zároveň ale říká, že se to nemusí povést hned, ale je to dlouhodobý cíl jeho kariéry.

Pro letoší sezonu zvolil k wimbledonské přípravě start na červnovém turnaji v Queen's Clubu. Momentálně sedmý hráč světového žebříčku už potvrdil účast pořadatelům londýnského podniku, na němž loni při svém prvním startu od roku 2005 došel do čtvrtfinále.

Osmadvacetiletý finalista Wimbledonu z roku 2010 by rád na třetím grandslamovém turnaji sezony dosáhl až na vrchol. Letos už získal titul v Rotterdamu, v Dubaji hrál finále a na Australian Open došel do semifinále. A Berdych věří, že to nejlepší ho teprve čeká.

"Mým dalším cílem je dostat se o krůček dál, než jsem byl, když jsem dosáhl na finále Wimbledonu. To je hlavní cíl pro zbytek kariéry," prohlásil Berdych. "Je to hodně velký krok a vyžádá si spoustu každodenní dřiny, abych ho zvládl, ale přesně o tohle se budu snažit," uvedl český tenista s tím, že start v Queen's Clubu bude výbornou přípravou.

Svůj start na dvorcích v Queen's Clubu, kde se bude hrát v týdnu od 9. června, už dříve potvrdila i britská jednička Andy Murray. Ten vloni turnaj vyhrál a poté slavně opanoval poprvé v kariéře i Wimbledon.

V roce 2013 vypadl Berdych z Wimbledonu ve čtvrtfinále s Novakem Djokovičem.