Série jedenácti vítězství v sezoně kromě jiného znamená, že mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová už si na prémiích vydělala přes 3,5 milionu korun. Pokud svou skvělou sérii nepřeruší ani ve dvou zbývajících závodech Diamantové ligy ve Stockholmu a Curychu, přistane jí na kontě dalších téměř 400 000. Prize money ale musí atletka zdanit podle českých zákonů.

Za každé z pěti vítězství v prestižním seriálu má 10 000 dolarů (asi (194 000), za celkový triumf, který už má jistý, je 40 000 dolarů (776 000). Na začátku sezony si Hejnová dojela i pro prémii za vítězství na lukrativním mítinku v Des Moines, kde dostala 25 000 dolarů, asi 485 000 korun. Závodila i na Zlaté tretře a Memoriálu Josefa Odložila, titul v Moskvě jí přinesl 60 000 dolarů, skoro 1,2 milionu.

Další závod Diamantové ligy je příští pátek ve Stockholmu a finále je 29. srpna v Curychu. "Bude těžké se motivovat, ale chci tu sezonu zakončit vítězně, takže budu dělat všechno proto, abych vyhrála," prohlásila Hejnová. "Ještě zvažuju, jestli pojedu do Stockholmu, protože je to dva dny po příletu z Moskvy, ale asi jo. Uvidím," uvažovala nahlas.

Tvrdý trénink nyní nese Hejnové slušné peníze a to se nejspíš projeví i v Dukle, za kterou závodí, a kde by se měla dočkat vylepšení smlouvy. Další peníze může získat za vítězství v anketách, ale hlavně stoupne její marketingová hodnota.

 

Lepší podmínky by měla dostat i od firmy Nike, která ji obléká, a dá se čekat příliv dalších sponzorů. "Hodil by se nějaký velký," upozornila Hejnová,. "Zatím mám pár malých sponzorů, tak snad se to teď zlepší," věří mistryně světa.
Už dostala nabídku na přechod u vojáků mezi profesionály, jako většina špičkových atletů v Dukle.

"Láká mě to, ale trenérovi se to moc nelíbí," řekla Hejnová. Dalibor Kupka moc dobře ví, že podzimní tříměsíční pobyt na přijímači ve Vyškově v době, kdy musí trénovat na sezonu, by její rozlet mohl přibrzdit. "To by byla zabitá sezona. Kdyby to bylo čtyři pět týdnů, tak bych o tom mohla uvažovat a asi bych šla," řekla Hejnová.

Patří mezi favoritky v anketě Atlet roku i Sportovce roku, kde je za vítězství 250 000 korun. Přitom loni se Hejnová ani nedostala mezi deset nejlepších, byť měla bronz z olympijských her v Londýně.

Související