O výsledku na góly bohatého zápasu v Dallasu rozhodla především druhá třetina, po níž Západ odskočil svému rivalovi na tříbrankový rozdíl. Nejužitečnějším hráčem duelu byl vyhlášen Daniel Briere z týmu Východu, který sám jeden gól vstřelil a přidal čtyři asistence.

V utkání se neztratily ani české a slovenské hokejové hvězdy. Svůj první start v souboji mezi elitními výběry okořenil dvěma góly a jednou přihrávkou útočník Martin Havlát v dresu vítězů. V této bilanci mu nezabránil obránce Tomáš Kaberle v barvách Východu, jenž si sledovanou exhibici zahrál podruhé.

Nejvyšší hráč historie NHL, slovenský obránce Zdeno Chára, skóroval za Východ také dvakrát, jeho protihráč v defenzivě Ľubomír Višňovský přispěl k výhře Západu jednou brankou a jednou finální přihrávkou. Velmi blízko k prestižní ceně MVP pro nejužitečnějšího hráče zápasu měl však útočník Východu Marián Hossa, který si připsal celkem čtyři asistence.

Stejný kousek jako Hossovi se podařil také Joe Sakikovi z Colorada, tedy týmu spadajícího do výběru "domácího" Západu. Ve svém dvanáctém startu v utkání All Star Sakic čtyřmi finálními přihrávkami vylepšil svou celkovou bilanci na 22 bodů, přeskočil legendy Howa s Messierem a posunul se již na třetí příčku za Gretzkého (25) a Lemieuxe (23).

V historické statistice Utkání hvězd NHL však již ovládl tabulku nejlepších nahrávačů, když z původních 12 přihrávek rozšířil svou sbírku na 16 a ze čtvrtého místa se přes Oatese (12), Bourquea (13) a Messiera (14) vyhoupl rovnou do čela.

Změnu zaznamenala také pětice nejpřesnějších kanonýrů, kde se malý posun povedl Teemu Selännemu. Svým celkově devátým gólem ze 7. minuty zápasu se posunul na čtvrté místo před Robitailla (8) a udržuje si tak průměr přesně jedné branky na zápas. Před ním jsou již pouze Howe (10), Gretzky (13) a Lemieux (13).

Hvězdnou show ve vyprodaném American Airlines Center, stálém působišti Dallasu Stars v Texasu, zahájili lépe "hosté", kteří šli ve 4. minutě do vedení zásluhou Briera, jenž tak odstartoval svůj velký galavečer. Západ však odpověděl dvěma rychlými góly a ačkoliv se týmy ještě jednou vystřídaly ve vedení, první třetina skončila nerozhodně 3:3.

Druhé dvacetiminutovky využil Západ k rozhodujícímu trháku, jenž se mu podařil především díky skvělému úseku hry v polovině utkání, kdy skóroval čtyřikrát po sobě v rozmezí čtyř minut a 17 vteřin. Paradoxně se tak nejvíce prosadil proti statisticky nejlepšímu brankáři soutěže v probíhající sezoně, Martinu Brodeurovi z New Jersey. Ten inkasoval hned šestkrát ze šestnácti střel.

V závěrečné části sice poprvé zamířili přesně opět hráči Východu, když se trefil Heatley, jenže Západ už si nechtěl nechat dobře rozehraný zápas vzít a vývoj pozorně kontroloval. Východ se v závěru ještě symbolicky pokusil o zvrat hrou bez brankáře, ale dvanáct vteřin před koncem se trefil Phaneuf a 55. setkání hvězd prestižní soutěže bylo rozhodnuto.

Hráči reprezentující Západní konferenci si tak v jednom z brankově nejbohatších utkání historie alespoň trochu vylepšili svou nelichotivou bilanci, když ve vzájemných zápasech zaznamenali teprve devátou výhru, avšak třetí za sebou. Východ jich má na kontě devatenáct, jednou skončil duel remízou.

Výsledek:

Západní konference - Východní konference 12:9 (3:3, 6:3, 3:3)
Branky a nahrávky:
6. Perreault (Rolston, Guerin), 7. Selänne, 19. Višňovský (Sakic, Nash), 23. Marleau (Cheechoo, Lidström), 29. Rolston, 31. Nash (Sakic, Phaneuf), 32. Havlát (Sakic, Nash), 33. Perreault (Guerin, Rolston), 39. Rolston (Jovanovski), 48. Nash (Sakic, Havlát), 59. Havlát (Smyth, Jovanovski), 60. Phaneuf (Višňovský) - 4. Briere (Heatley, Hossa), 14. St. Louis (Lecavalier, Rafalski), 14. Staal (Williams, Blake), 26. Williams (Blake), 27. Chára (Briere, Rafalski), 34. Ovečkin (Briere, Souray), 43. Heatley (Briere, Hossa), 51. Chára (Hossa, Briere), 60. Souray (Hossa, Heatley). Rozhodčí: Kimmerly, Leggo - Cameron, Sharrers. Bez vyloučení. Střely na branku: 39:38. Diváci: 18.532.