Mistryně světa Kateřina Neumannová konečně oficiálně dostala zlatou medaili při slavnostním vyhlášení na náměstí před nádražím v Sapporu. Už druhý cenný kov na šampionátu jí předal předseda Mezinárodní lyžařské federace FIS Gianfranco Kaspera, necelou hodinu před polednem středoevropského času pak na počest vítězky zazněla česká hymna.


Na rozdíl od předcházejících dvou zlatých úspěchů na MS v Oberstdorfu a turínské olympiádě už na lyžařce nebyly patrné emoce. "Při hymně se mi honilo hlavou, že mohu být hrdá na to, že jsem Češka z malé země a něco se mi podařilo dokázat. Před rokem na olympiádě v Turíně se mi po tvářích koulely slzy. Tentokrát opáčko tak emotivně silné nebylo. Vlastně tato medaile byla něčím navíc v mé kariéře," řekla Neumannová novinářům.


Vyhlášení se jí líbilo. "Jen mi byla trochu zima na ruce. A došlo mi, že jsem podobné pocity zažila naposledy," uvedla.


Každá ze tří zlatých medailí má pro Neumannovou jinou hodnotu. "Ta první v Oberstdorfu byla hodně vydřená a také vytoužená. Turínské olympijské zlato bylo o psychice. Všechno bylo v tomto závodě vyhecované," řekla Neumannová. Poslední zlaté medaile si váží i proto, že je zatím jedinou lyžařkou, které se podařilo v Sapporu obhájit titul.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist