6. ZÁPAS: Dallas - Vancouver 2:0
(stav série: : 3:3)

Branky: 4. Modano (Zubov, Ribeiro), 48. Halpern. Střely na branku: 30:21. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Diváci: 18.600.

Hokejisty Vancouveru opět držel v šachu vynikajícím výkonem brankář Dallasu Marty Turco, jenž zlikvidoval všech 21 střel a v této sérii vychytal už třetí čisté konto a druhé za sebou. První a nakonec vítězný gól vstřelil už ve čtvrté minutě Mike Modano v přesilové hře pěti proti třem.

"Marty podal skvělý výkon a Mikův gól byl velice důležitý," konstatoval kapitán Stars Brenden Morrow. "Myslím, že jsme je dnes nahlodali a sedmý zápas bude opravdu velkým soubojem," těšil se na rozhodující bitvu Turco.

Dobrý výkon navzdory porážce předvedl i jeho protějšek Roberto Luongo, jenž čelil 30 střelám. "Nebýt Roberta, tak jsme dnes prohráli 0:7. Nesehráli jsme povedené utkání," litoval trenér Vancouveru Alain Vigneault. "Na ledě byl dnes jen jeden tým - Dallas. Jasně nás přehráli."

"Soupeř byl hladovější," uznal i Luongo. "Ale nic se neděje. Oba týmy nyní mají čistý stůl a o vítězi rozhodne jeden jediný zápas. A na ten se musíme dobře připravit," dodal gólman Canucks.

5. ZÁPAS: Vancouver - Dallas 0:1 v prodl.
(stav série: : 3:2)

Branky: 67. Morrow (Zubov, Ribeiro). Střely na branku: 21:30. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1. Diváci: 18.630.

Šanci na postup promarnil Vancouver, který v defenzivní bitvě prohrál s Dallasem, jenž tak snížil stav série na 2:3. Texaskému celku udržel postupové naděje trefou z 67. minuty kapitán Brenden Morrow, který při přesilové hře Dallasu šikovně tečoval střelu Sergeje Zubova. Hrdiny zápasu se stali brankáři Marty Turco z Dallasu a Roberto Luongo v dresu Vancouveru.

"Oba byli úžasní. Ukazuje se, jak vyrovnané týmy se utkaly, a jak dobré mají gólmany," prohlásil kouč Stars Dave Tippett. To potvrzují i dosavadní výsledky, když v dosavadních pěti vzájemných kláních se muselo třikrát prodlužovat, ale v předchozích dvou nastaveních zvítězil Vancouver.

Po dvaceti zápasech vynechaných kvůli nataženým tříslům se vrátil do sestavy Dallasu Eric Lindros, kterému uvolnil místo Antti Miettinen. Někdejší hvězdný forvard chodil na led hodně opatrně, v jedenácti střídáních nastřádal necelých deset minut čistého času.

4. ZÁPAS: Dallas - Vancouver 1:2
(stav série: : 1:3)

Branky: 53. Sydor - 50. Öhlund, 55. Linden. Střely na branku: 27:29. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.532.

Poslední krok do čtvrtfinále Západní konference dělí i Vancouver, který v Dallasu vyhrál také 2:1. Domácí Stars doplatili především na to, že nevyužili ani jednu ze šesti přesilovek včetně dlouhé početní výhody pěti proti třem v první třetině.

Všechny tři branky padly v poslední dvacetiminutovce. První šel do vedení Vancouver, když Öhlund prostřelil gólmana Turca. Domácí srovnali o 3 minuty později Sydorem, který překvapil Lounga ranou od modré čáry. Radost však na straně hostí vyvolal vítězným gólem Trevor Linden. Zkušený útočník Canucks si najel před brankoviště Stars a překonal Turca z dorážky předchozího Mitchellova nahození. Dallas sice málem vyrovnal, ale po konzultaci s videorozhodčím sudí branku neuznali, puk totiž nepřešel plně brankovou čáru..

"Musíme se prostě zlepšit. Hlavně ve hře jeden na jednoho. Dokud se to nezmění, asi se úspěchu nedočkáme," uvedl kapitán texaského celku Brenden Morrow. „Můžeme to otočit. Hráli jsme lépe, když jsme prohrávali. Vím, že příště uvidíte větší nasazení,“ dodal gólman Dallasu Marty Turco.

3. ZÁPAS: Dallas - Vancouver 1:2 v prodl.
(stav série: : 1:2)

Branky: 34. Barnes (Robidas, Boucher) - 46. Bulis (Hansen, Morrison), 68. Pyatt (Smolinski, Linden).
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18.532.

Také třetí zápas nepřinesl žádné brankové hody. Jak Marty Turco tak i Roberto Luongo znovu předvedli své kvality a přestože šlo na oba přes 30 střel, v brance skončil kotouč dohromady jen třikrát. Dvakrát inkasoval gólman Dallasu, takže z výhry 2:1 se radoval Vancouver, i když až v prodložení. Stars prohráli v play off už pátý zápas na domácím ledě za sebou.

Jan Bulis přispěl na straně Vancouveru jedním gólem. když v třetí třetině vyrovnal na 1:1, rozhodující branku vstřelil v 8. minutě nastaveného času Taylor Pyatt. Canucks se tak dostali do vedení 2:1 na zápasy.

Brankář Dallasu Marty Turco po výhře v minulém utkání 2:0 dokázal odolávat nájezdům soupeře v součtu 105 minut a 18 sekund, než jej dorážkou po střele Jannika Hansena překonal právě Bulis. „Když jsme vyrovnali, bylo vidět, že soupeř vypadá vystrašeně. Zdálo se nám, že nechtějí vyhrát v základní hrací době, ale chtěli dostat zápas do prodloužení. Dostalo je to z rytmu a my jsme toho museli využít,“ řekl Bulis.

V prodloužení pak nestačil na ránu Pyatta z levého kruhu pro vhazování, která ukončila zápas daleko dříve než první duel, jenž Vancouver získal až v čtvrtém nastavení. „Být autorem vítězné branky v prodloužení je opravdu pěkný pocit. Viděl jsem, že to jde nahoru a míří to do sítě,“ radoval se Pyatt.

2. ZÁPAS: Vancouver - Dallas 0:2
(stav série: 1:1.)

Branky: 1. Halpern (Zubov, Barnes), 21. Lundqvist (Modano, Barnes)  Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.630.

Porážku z úvodního zápasu dokázali svému soupeři vrátit hokejisté Dallasu, kteří zvítězili na ledě Vancouveru 2:0. Dallas jakoby chtěl předejít opakování prvního duelu, kdy se rozhodlo až ve čtvrtém prodloužení, a vedení strhl na svou stranu již po necelé půlminutě hry zásluhou Jeffa Halperna. Podobně se hostům vydařil i vstup do druhé třetiny, kdy Joel Lundqvist zvýšil na konečných 2:0 po 45 sekundách.

"Bylo to úžasné, přesně o tom hráči včera mluvili. Chtěli jsme na ně vlítnout a od začátku určovat tempo hry. Halpern nás dostal velmi brzy na koně, a pak už nás nemohli zastavit," řekl novinářům spokojený trenér Dallasu Dave Tippett. "Nevím, jestli jde něco takového naplánovat, ale skutečně jsme chtěli hlavně dobře začít. Je skvělé, že se nám podařilo dát gól tak brzy," uvedl útočník Stu Barnes.

Jedním z hrdinů večera se stal brankář Dallasu Marty Turco, který pochytal 35 střeleckých pokusů domácích hráčů a zaznamenal první čisté konto ve vyřazovacích bojích. Turco předvedl několik skvělých zákroků, při střele českého útočníka Jana Bulise mu pomohla tyč.

1. ZÁPAS: Vancouver - Dallas 5:4 ve čtvrtém prodl.
(stav série: 1:0.)

Branky: 5. D. Sedin (H. Sedin, Pyatt), 27. Öhlund (Krajíček, Näslund), 34. Näslund, 48. Smolinski (Salo, Linden), 139. H. Sedin (D. Sedin, Öhlund)- 6. Morrow (Ribeiro, Sydor), 31. Daley (Morrow, Eriksson), 49. Miettinen (Hagman, Jokinen), 54. Nagy (Miettinen, Zubov).
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:0, 0:0, 1:0. Střely na branku: 56:76. Diváci: 17.180.

Velké drama viděl diváci hned v první utkání série ve Vancouveru, kde domácí Canucks v třetí třetině ztratili dvoubrankové vedení a s Dallasem pak bojovali až do čtvrtého prodloužení. Rozhodující moment zápasu, který se protáhl přes půlnoc, už řada diváků neviděla, protože odešli domů. Šesté nejdelší utkání v historii Stanleyova poháru ukončil gólem ve 139. minutě švédský útočník Henrik Sedin. Ten zužitkoval přihrávku svého bratra Daniela. "Byla to úleva, když jsme mohli odejít z ledu," přiznal Sedin. Vítězství jej však vzhledem k vývoji utkání hodně těšilo. "Kdybychom prohráli, bylo by to dost tvrdé," podotkl švédský reprezentant.

Gólman Vancouveru Roberto Luongo nastoupil ke svému prvnímu zápasu v play off a hned vytvořil rekord, když pochytal 72 střel. Jeho protějšek Marty Turco si připsal 51 zásahů. "Myslím si, že všichni jsou unavení. Byl to těžký zápas. Kluci ale celou dobu bojovali a nedělali chyby," ocenil Luongo své spoluhráče. Radost z těžce vybojovaného vítězství si vychutnal i český obránce Lukáš Krajíček, jenž ve 27. minutě přihrál Mattiasi Öhlundovi na druhý gól Canucks.

K nejdelšímu utkání v historii Stanley Cupu měli aktéři středečního maratonu ještě daleko. V roce 1936 zvítězil Detroit nad Montrealem až po 170 minutách a 30 sekundách hry.