Branky: 2. Sionko, 23. Matějovský, 64. Plašil

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:19
Před zápasem

Dobrý večer, vítejte u online reporáže ze zápasu Německo - Česko. V naší sestavě kromě stále zraněného Rosického překvapivě chybí David Jarolím, kouč Brückner dal přednost záložníkům z české ligy -  Pudilovi a Matějovskému.

Sestavy:

Česko: Čech - Pospěch, Kováč, Rozehnal, Ujfaluši - Sionko, Matějovský, Galásek, Plašil, Pudil – Koller.

Německo: Hildebrand - Friedrich, Metzelder, Mertesacker, Jansen - Odonkor, Frings, Trochowski, Schweinsteger - Kuranyi, Podolski.

20:44
1. minuta
Zápas začal, domácí hrají v bíločerné kombinaci, Češi mají červené dresy a bílé trenýrky.
20:47
2. minuta
0:1 - Plašil našel centrem Kollera, který byl možná v těsném ofsajdu. Německá obrana přestala hrát a Kollerovu přuhrávku uklidil do prázdné brány Sionko.
20:49
4. minuta
Po německém rohu se snažil na rychlou branku odpovědět Trochowski, jeho střela skončila daleko vedle brány.
20:51
7. minuta
Dva německé rohy v rychlém sledu - první odvrátila obrana bez problémů, při druhém se štěstím vyrazil míč Čech.
20:53
9. minuta
Míč mají na svých kopačkách pochopitelně domácí, Češi hrají vzadu zatím pozorně. Kurányi po přímém kopu hlavičkoval vedle.
20:56
11. minuta
V ideální pozici byl na levém křídle Pudil, měl kolem sebe mnoho volného prostoru, ale zbrklou a nepřesnou přihrávkou akci zkazil.
20:58
14. minuta
Sionko se probíjel po pravé straně, ale nepřešel přes Jansena.
21:01
17. minuta
Matějovský se snažil narazit míč Sionkovi, ten se ale nakonec dostal ke Kollerovi a od jeho kopaček skončil v zámezí.
21:05
21. minuta
Centr Schweinsteigra z trestného kopu česká obrana bez problémů odvrátila.
21:07
23. minuta
0:2 - Koller sklepl míč na Matějovského, ten prošel kolem Metzeldera a Fringse a podél vyběhnuvšího Hildebrana pohodlně skóroval!
21:10
26. minuta
O rychlou odpověď se snažil Schweinsteiger, jeho střela z 20 metrů skončila těsně vedle pravé tyče Čechovy brány.
21:12
28. minuta
Koller sklepl míč na Plašila, jeho volej vytěsnil Hildebrnad na roh.
21:15
31. minuta
Trochowski se snažil centrem najít Kurányiho, tomu dnes zatím česká defenzíva nedává ani kousek prostoru.
21:18
34. minuta
Německé obléhání české brány zakončoval střelou Frings, míč zblokoval dnes velmi jistý Pospěch.
21:20
36. minuta
Tentokrát už Trochowski Kurányiho centrem našel, německý útočník netrefil míč podle představ.
21:24
40. minuta
Po dalším rohu domácích vracel míč do ohně Odonkor, vše vyřešil bez problémů Čech.
21:27
43. minuta
V jasné německé šanci se ocitl Kurányi, hlavou opět mířil mimo tři tyče.
21:30
45. minuta
Volný prostor měl před sebou na levé straně Pudil, jeho pokus o centr na Kollera skončil v rukavicích Hildebranda.
21:31
Konec prvního poločasu
Český tým měl dvě velké šance a obě proměnil, na druhé straně dvakrát netrefil z jasné pozice Kurányi. Jinak předvádí Češi velmi zodpovědný výkon.
21:44
46. minuta
Anglický sudí Webb zahájil druhý poločas.
21:49
47. minuta
Němci sáhli ke dvěma změnám v sestavě - odešli Metzelder a Trochowski, nahradí je dvojice Fritz, Rolfes.
21:51
47. minuta
Za faul na Plašila dostal zalouženou žlutou kartu Podolski.
21:52
50. minuta
Frings nebezpečně rozehrál trestný kop, míč do zámezí tečoval Pospěch, ale bude se kopat od brány Petra Čecha.
21:55
52. minuta
Odonkor přesprintoval Ujfalušiho, s jeho centrem si Kurányi neporadil.
21:56
54. minuta
Frings a Rolfes se pokoušeli překvapit Čecha z dálky, obě střely byly zblokovány.
21:59
57. minuta
Schweinsteigerův přímý kop z 22 metrů zlikvidoval Petr Čech.
22:01
58. minuta
Na druhé straně překvapivě vystřelil Matějovský a trefil tyč Hildebrandovy branky! Zároveň přichází i české střídání - Sionka nahradí Vlček.
22:05
62. minuta
Hluché období zápasu, ani jeden z týmů se nedostává do nadějnějších akcí.
22:06
64. minuta
0:3 - Další úder do německého sebevědomí přidal Plašil, zasekávačkou se zbavil německého beka a s přehledem zavěsil!
22:10
66. minuta
Po kombinaci se k další střele dostal Plašil, Hildebrand se jen ohlédl. Zároveň třetí střídání domácích - odchází Schweinsteiger, zahraje si Gomez.
22:15
70. minuta
Allianz Arenou zní oslavné české chorály, německý tým hraje bez chuti a bez nápadu.
22:16
73. minuta
Na hřiště přichází Marek Kulič, nahradí Daniela Pudila.
22:18
75. minuta
V další nadějné pozici byli Češi po kombinaci Kollera, Kuliče a Plašila, nepovedla se však finální přihrávka.
22:21
79. minuta
Domácí se snaží hrozit hlavně centry ze stran, se kterými si česká obrana umí poradit.
22:22
80. minuta
Poslední střídání našeho celku - Kollera nahradil Fenin.
22:26
84. minuta
Utkání se dohrává za stálého potlesku českých fandů, naopak ti němečtí už houfně opuštějí stadión.
22:29
87. minuta
Ani výhoda standardní situace nepomohla Němcům k ohrožení branky Petra Čecha, domácí dohrávají v hlubokém útlumu.
22:34
90. minuta
Už se nastavuje, zoufalý německý pokus odpálil do autu Pospěch.
22:36
Konec zápasu
Je dobojováno, nečekaná jasná výhra posunuje Čechy na finálový turnaj EURO 2008. Fotbalisté děkují fanouškům, kteří je přijeli do Mnichova přijeli povzbudit v hojném počtu.