On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
06:59
Kateřina Neumannová bude obhajovat zlatou medaili, kterou získala před dvěma lety v Oberstdorfu. Na trať vyrazí jako předposlední (v 7:36) půl minutu po ní už běží jen Finka Kutunenová.
07:01
V 7:00 vyběhla jako první odstartovala Santerová z Belgie, po ní vyrazí další lyžařky slabší výkonnostní skupiny.
07:04
Lyžařky startují intervalově po třiceti vteřinách. Překvapením je odhlášení dvou finských favoritek Saarinenové a vedoucí závodníce průběžného pořadí Světového poháru Kuitunenové. Celkem běží 75 závodnic.
07:05
Počasi v Sapporu není takové jaké by si Katka Neumannová představovala, je pod mrakem a zataženo a teplota kolem nuly, ale trať vypadá velmi dobře upravená.
07:10
První závodnice již doběhly na první mezičas, kdy je průběžný čas měřen na 2 km, kam závodnice doběhnou po zhruba 5 minutách.
07:12
Santerová právě proběhla cílem prvního kola v polovině destikilometrové trati.
07:15
Pořadí na prvním mezičase (2 km) po proběhnutí prvních 30 závodnic: 1. Terentěvová (Lit.), 2. Anciborová (Ukr.),3. Objuchová (Ukr.),4. Comptonová (USA), 5. Lopatinová (Běl.)
07:19
S číslem 37 vyběhla na trať česká závodnice Nývltová.
07:22
První pětikilometrový úsek zabral zatím nejlepší závodnicí Santerové 13 minut a 38 vteřin.
07:25
Do závodu postupně vyrážejí další stále zdatnější závodnice včetně našich Janečkové s Erbenovou.
07:26
Nývltová má za sebou první dva kilometry a s časem 5:12.6 byla průběžně čtvrtá.
07:27
Po 5 km je mezi 30 závodnicemi podobné jako na mezičase 2 km, vede Terentěvová (Lit.). Mezitím Santerová doběhla do cíle jako první ze všech závodnic.
07:28
Na start nastupují závodnice elitní červené skupina, která čítá 24 jmen včetně Neumannové.
07:30
Na 2 km mezičase z našich reprezentantek nejlepší Janečková na sedmém místě, Nývltová průběžně 10. a Erbenová 17.
07:32
Na 2 km mezičase zatím stále vede Švédka Dahlbergová, která tento úsek proběhla přesně za 5 minut.
07:34
S číslem 68 do závodu vyběhla Zavjjalovová, která porazila Neumannovou ve skiatlonu.
07:34
Další z favoritek je na trati - Estonka Šmigunová
07:36
Poslední dvě lyžařky na trati budou Björgenová a půl minuty po ní naš Neumannová.
07:37
Kateřina Neumannová právě vyrazila do svého posledního závodu na mistrovství světa.
07:38
Na trati jsou všechny závodnice, věřme, že to bude pro Katku zlatá tečka za její závodní kariérou.
07:41
Neumannová je na prvním mezičase (2 km) první.
07:43
Neumanová měla po 2 km náskok 1,1 vteřiny před druhou Steiraovou.
07:44
Steiraová již má za sebou 5 km, zatím vede před druhou Ruskou Zavjalovovou.
07:51
Na 5 km Neumannová stále vede, Steiraová na ní ztrácí 3,4 s.
07:51
Ve sjezdu, který přivodil zklamání Martinu Koukalovi spadla Norka Björgenová.
07:53
Zavjalovová zrychlila tempo a dokázala se na mezičase 8,3 km dostat před Steiraovou.
07:55
V cíli je 60 závodnic, zatím vede Kallová (Švéd.) před Medveděvovou (Rus.)
07:56
Mezičas 8,3 km: Neumannová si i nadále drží vedení s náskokem 26 vteřin!
07:57
Steiraová je v cíli druhá, první je zatím Italka Follisová.
07:58
Zavjalovová doběhla do cíle na čele, ale o zlato zřejmě Neumannovovu nepřipraví.
07:59
Neumannová zvládla nebezpečný sjezd a od cíle ji dělí již jen pár stovek metrů.
08:01
Systémem start-cíl Kateřina NEUMANNOVÁ ZÍSKALA TITUL NA 10 KM VOLNOU TECHNIKOU!
08:02
V cíli měla česká závodnice neuvěřitelný náskok 26 vteřin. OBROVSKÁ GRATULACE DO SAPPORA!