Příjmy německých hotelů a restaurací klesly v prvním čtvrtletí letošního roku kvůli recesi o 4,7 procenta, což byl nejvyšší pokles od roku 2003. Uvedla to asociace německých hotelů a restaurací Dehoga. Za celý rok očekává asociace propad příjmů o více než pět procent a obává se, že v sektoru kvůli tomu zanikne až 80.000 pracovních míst.
"Očekáváme, že v roce 2009 přijdeme nejméně o pět procent příjmů," řekl agentuře Reuters prezident asociace Ernst Fischer. Nejvíce jsou postižené společnosti, které závisí převážně na služebních cestách a firemních akcích. Nejméně postižené jsou zatím firmy ze sektoru prázdninových dovolených a turistických exkurzí.
Fischer také opět přišel s dlouhodobým požadavkem na snížení daně z přidané hodnoty pro hotely a restaurace v Německu. Současná sazba 19 procent je podle něj mnohem vyšší než v dalších zemích. Z 27 zemí Evropské unie jich má podle Fischera 20 nižší DPH pro hotelový průmysl. "Nepožadujeme žádná zvláštní privilegia, ale jen poctivou konkurenci," dodal Fischer.