Výkřiků, bučení či dokonce házení banánů na hráče tmavé pleti už bylo dost, řekla si Evropská fotbalová unie. UEFA se rozhodla přitvrdit v boji s rasismem na stadionech.

Na zasedání ve Vilniusu odsouhlasila, že rozhodčí budou moci kvůli rasistickým projevům přerušit zápas a dokonce ho i předčasně ukončit.

Podle nových pravidel musí sudí nejprve fanoušky na stadionu vyzvat, aby s nevhodným chováním přestali. Pokud to nepomůže, může poté přerušit zápas na pět až deset minut. "Třetím a posledním krokem je předčasné ukončení zápasu," citovala prohlášení UEFA agentura Reuters.

O případné kontumaci a dalších následcích chování fanoušků, které povedou k předčasnému ukončení zápasu, pak bude rozhodovat disciplinární komise.

UEFA zpřísněním pravidel reagovala na kritiku z poslední doby, kdy za rasistické výstupy fotbalových příznivců udělovala relativně nízké pokuty a tresty.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist