Zápas tak skončil z pohledu českého fanouška nejlepším možným výsledkem, jelikož dělba bodů zvýšila šance českých fotbalistů na druhé místo v tabulce třetí kvalifikační skupiny o mistrovství světa.

Polsko před zápasem vyhlašovalo, že ho zajímá jen vítězství, ovšem zápas tomu nenapovídal. Zvláště když v 37. minutě Lafferty otevřel skóre a poslal hosty do vedení.

Zaskočené Polsko se dlouho snažilo náskok soupeře dohnat a povedlo se to až deset minut před koncem záložníkovi Mariusi Lewandowskému. Na vítěznou branku však už domácí nedosáhli a oba soupeři si rozdělili po bodu.

Polsko tak má na třetím místě stále dvoubodový náskok před českou reprezentací, která na druhé místo Severního Irska zajišťující baráž ztrácí pět bodů, ale má zápas k dobru.

Portugalci zachránil bod z Dánska až v závěru

Portugalští fotbalisté pokračovali ve špatných výkonech, když v souboji na hřišti lídra první skupiny Dánska dlouho prohrávali po gólu kanonýra Arsenalu Bendtnera.

Čtyři minuty před koncem sice na konečných 1:1 srovnal Liedson, ovšem ani to Portugalcům nestačilo. S pouhými deseti body ze sedmi zápasů totiž klesli na čtvrté místo ve skupině a na vedoucí Dánsko, které udrželo neporazitelnost, ztrácejí sedm bodů.

Portugalci se tak musejí soustředit především na boj o druhé místo zaručující baráž. O něj však bojuje i Švédsko, které díky gólu své hvězdy Ibrahimovice z poslední minuty vydřelo výhru 2:1 v Maďarsku, na jehož druhé místo ztrácí jen bod.

Kaladze "rozhodl" o výhře Itálie dvěma vlastními góly

Kuriózní situace nastala v osmé skupině, když si v souboji Gruzie s Itálií dal domácí Kaladze hned dva vlastní góly.

K jeho smůle se to stalo zrovna proti Itálii, kde již čtyři roky působí v dresu AC Milán. Italové se díky výhře 2:0 znovu ještě více přiblížili šampionátu.

Krok s nimi ale drží Irsko, které vydřelo výhru 2:1 nad Kyprem a ztrácí jediný bod na čelo tabulky. Má však o odehraný zápas více.

Velké problémy má Francie. Ta v souboji s Rumunskem neudržela vedení, které jí na začátku druhé půle zajistil Henry, a po remíze 1:1 ztrácí na lídra sedmé skupiny Srbsko čtyři body.

Rumunsko i přes vybojovaný bod přišlo tři zápasy před koncem kvalifikace o šanci na přímý postup a těžké to bude mít i s bojem o druhé místo, na které ztrácí šest bodů.

Pavljučenko dal dvakrát penaltu a věřil si i na třetí

V páté skupině vybojovalo Rusko povinné vítězství nad Lichtenštejnskem a dotáhlo se za vedoucí Německo na rozdíl jediného bodu. O vítězi skupiny tak zřejmě rozhodne vzájemný zápas 10. října.

Rusové o své výhře 3:0 rozhodli během první půle, když dostali dvakrát možnost kopat penaltu a Pavljučenko vždy uspěl. Předtím ještě otevřel skóre obránce Vasilij Berezuckij.

"Byl jsem naprosto v klidu. Věřil bych si, i kdybych měl kopat penaltu i potřetí," řekl Pavljučenko.

Kvalifikace MS ve fotbale:

Skupina 1:

Kodaň: Dánsko - Portugalsko 1:1 (1:0)

Branky: 42. Bendtner - 86. Liedson. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 37.998.

Budapešť: Maďarsko - Švédsko 1:2 (0:1)

Branky: 79. Huszti z pen. - 8. Mellberg, 90.+3 Ibrahimovic. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Ramat Gan: Izrael - Lotyšsko 0:1 (0:0)

Branka: 60. Gorkss. Rozhodčí: Kircher (Něm.). Diváci: 25.652.

Kišiněv: Moldavsko - Lucembursko 0:0.

Rozhodčí: Mazeika (Lit.).

Basilej: Švýcarsko - Řecko 2:0 (0:0)

Branky: 83. Grichting, 88. Padalino. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). ČK: 42. Vyntra (Řec.). Diváci: 38.500.