Narozen 20.10. 1952
Šestinásobný vítěz Velké pardubické (1987 – 1989 a 1991 Železník, 1997 Vronsky, 2009 Tiumen), jako trenér se radoval celkem sedmkrát (také s Cipískem, Chalcem, Decent Fellowem a Sixteen).
Vítěz 182 dostihů jako jezdec a asi 500 jako trenér. Připravuje koně v centrále Mlýnce/Bohuslav na Karlovarsku.
Ve finiši udolal obhájkyni prvenství a svou svěřenkyni Sixteen, která na něj v cíli ztrácela 3 1/2 délky. Třetí doběhl Numero Due před Mandarinem a Poccim. Nejlepší z cizinců Super Lord byl sedmý.
"Spěchal jsem domů a nedíval se napravo, nalevo. Koutkem oka jsem nikoho neviděl a třicet metrů před cílem jsem začal věřit, že jsem to dokázal,“ řekl Váňa, který se jako trenér radoval dokonce posedmé.
119. ročník Velké pardubické byl v mnoha ohledech rekordní. Na start nastoupilo 25 koní včetně šesti zahraničních účastníků, nejvíce od roku 1990. Mnozí se obávali nebezpečných kolizí a hromadných pádů, proto se favorité v čele se Sixteen drželi od startu v přední skupině.
Žádné větší karamboly však nepřišly. Na Taxisu spadl jediný kůň, Hirsch s žokejem Dušanem Andrésem, a také ostatní pády se daly spočítat na prstech rukou. Problémy tentokrát nedělal ani obávaný Popovický skok, kde pouze vybočil britský Lucky Nellerie. Další Brit Lucky Luk ztratil jezdce za dropem a na Velkém vodním příkopě skončily šance Shirley.
Její tragické zranění v odlehlé části závodiště bylo jediným stínem dostihu. Stáj Hřebčín Albertovec prožila další smutný rok, když loni přišla o Klipa a Amant Gris byl diskvalifikován kvůli nedodržení kursu.
Celkem doběhlo do cíle osmnáct koní, nejvíce v historii.
Původně kůň pro juniora
Dlouho sahal po vítězství ryzák Numero Due se slovenským žokejem Jiřím Kouskem, který se od startu pohyboval blízko špice a v závěru nasadil k velkému sólu. Váňa s Tiumenem však jeho nástup zachytil.
"Když jsem viděl, jak krásně Numero Due skáče, trochu jsem propadl skepsi, že už ho nedoženeme. Ale Tiumen je skvělý vytrvalec a prostě ho udolal," konstatoval Váňa.
Letos jel před Velkou pardubickou jediný dostih, koncem července v Albertovci. V sedle Welldancera, kterého připravoval na Velkou pardubickou, však skončil až sedmý a nebyl se svým výkonem spokojen. Po zranění Welldancera se chvíli zdálo, že Váňa bude tentokrát na startu chybět, pak se ale rozhodl pro Tiumena.
"Původně jsme počítali s tím, že Tiumena povede Váňa junior. Že ho nakonec jel jeho otec, byla shoda okolností a mám z toho velkou radost,“ řekl vítězný majitel Ivo Köhler.
Ve svých šestapadesáti letech sice není historicky nejstarším vítězem pardubického vrcholu, Vladimír Hejmovský byl v roce 1951 o dva roky starší, přesto je Váňův výkon v současných překážkových dostizích unikátní.
"Staré mistry netřeba odepisovat. Před týdnem vyhrál největší rovinový dostih Evropy Cenu vítězného oblouku padesátiletý Michael Kinane a z nedávné minulosti pamatujeme Lestera Piggotta, který vyhrával na nejvyšší scéně ještě ve svých šedesáti. Josef Váňa mezi ně určitě patří," dodal Köhler.
119. Velká pardubická České pojišťovny (6900 m, 4.5 milionu Kč)1. TIUMEN (Josef Váňa, Köi Dent)
2. SIXTEEN (Josef Bartoš)
3. NUMERO DUE (Jiří Kousek)
4. MANDARINO (Jaroslav Myška)
5. POCCI (Jan Korpas)
Dále doběhli: Jung, Super Lord, Juful Tennis, Lakreg, Profil, Tomis, Marath, Mr Land, Derby Sharp, Red Dancer, Mr Big, Roosevelt, Il En Reve.
Výrok: jistě 3 1/2 - 5 - 9, čas 9:19,56
Dostihový zpravodaj Hospodářských novin a iHNed.cz Martin Cáp byl po celou dobu na místě a v tomto on-line blogu se s vámi dělil o své postřehy a dojmy.
On-line reportáž
Dobré odpoledne z Pardubic, kde se za dvacet minut poběží první dostih letošního mítinku Velké pardubické. Dnes nás čekají především rovinové dostihy a to bývá takový klid před bouří. Tribuny nejsou zdaleka tak zaplněny jako při nedělní Velké pardubické, řada zahraničních hostů se teprve sjíždí do východní Čech a také mezi domácím publikem převyšují ti "zasvěcení", tedy skalní dostihoví diváci.
Ale to nebývá na škodu, je dobré se v dějišti nejslavnějšího překážkového dostihu trochu rozkoukat.
Počasí je zatím zamračené, teplota je kolem 12 stupňů Celsia a to samozřejmě také nějaké velké divácké účasti nenahrává. Organizátoři naměřili stav dráhy 3.3, což znamená pružný podklad. Po letošním suchu je to určitě pro pořadatele dobrá vizitka, celkem se před tímto víkendem "nalilo" na dráhu mezi 50 000 a 100 000 kubíků vody...
Žokej Josef Bartoš, obhájce vítězství ve Velké pardubické, vstoupil do klíčového víkendu sezony vítězně. V prvním dostihu sobotního programu, steeplechase na 4500 metrů pro klisny, dovedl k přesvědčivému úspěchu čtyřletou ryzku Luthien ze stáje Janda Bloodstock.
Bartoš v první polovině dostihu s přehledem kontroloval situaci, zlepšil si pozici až v posledním okruhu a v závěru dokázal Luthien dobře rozhýbat. Největším soupeřem mu byl Josef Váňa mladší, jenž se musel spokojit v sedle Nigry s druhým místem, třetí skončila favoritka Luna Salwache.
Prologem k dostihovému svátku byl včera druhý ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka. Z 60 koní uvedených v dražebním katalogu nakonec nastoupilo do ringu 46 a dražilo se od 13:40 až téměř do setmění.
Oficiální výsledek - 10 prodaných koní přímo na dražbě a zhruba stejný počet koní "privátně" po jejím skončení - je na dostihové scéně považován za solidní, i když očekávání byla po loňské premiéře o něco vyšší. Ukazuje se však, že rozhýbat dlouho stojaté vody zdejšího trhu s koňmi zkrátka bude během na delší trať a ne všichni domácí majitelé koní si zatím zvykli na výhody a specifika dražby.
Nejdražším koněm letos byla roční klisna Age of Love z polského hřebčína Strzegom, která byla vydražena stájí BORS Břeclav za 250 000 korun. Důvod velkého zájmu: klisna je polosestrou momentálně nejlepšího koně na českém území a vítěze dvou derby Age of Japea.
Úspěšná byla také premiéra irských ročků - koně poslaní do Česka poprvé v histrorii hřebčínem Oak Lodge Stud a agenturou Actionhorse našli v Pardubicích nové majitele velmi snadno.
Do Velké pardubické sice zbývá ještě jeden den, ale určitě si nezapomeňte prostudovat interaktivní plánek kursu a překážek, který jsme pro vás připravili.
Druhý dostih, mezistátní utkání amatérských jezdkyň, byl domácí záležitostí. Vyhrála klisna Mantilla s Lindou Fedorowiczovou.
Čtyřletá hnědka ze stáje Dr. Charvát dříve patřila k širší špičce svého ročníku, vzhledem ke svéhlavosti a zdravotním potížím se však odmlčela. Dnes vyhrála po dvouleté odmlce a byť se jednalo pouze o dostih IV. výkonnostní kategorie, majitel Jiří Charvát má určitě radost.
Podrobnosti o tom, proč je zítra favoritkou opět bělka Sixteen, si můžete přečíst v dostihové rubrice iHNed.cz, kde najdete řadu aktuálních článků a rozhovorů k zítřejšímu svátku.
Až dosud se mnohým divákům mohl zdát start sobotních dostihů v Pardubicích něčím zvláštní. Ale teď už ne, před několika minutami vyhrál jeden rámcový dostih šampion jezdců na rovině Václav Janáček v sedle Redaktora a tím dnešní den dokonale zapadl do letošního normálu.
Janáček navýšil počet vítězství v aktuální sezoně na neuvěřitelných 70.
Britští a irští účastníci Velké pardubické jsou na závodišti už od úterý a středy a několikrát si vyzkoušeli některé místní skoky.
Všeobecný obdiv včera ráno vyvolával zejména britský ryzák Mr Big, kterého si v tréninku jezdil sám trenér Charlie Mann. Je to skutečně impozantní zvíře a zatím naplňuje Mannova slova, že si v něm vybral ideálního koně pro Pardubice. Ovšem to se uvidí až zítra.
Právě jsem si povídal v tiskovém středisku s francouzským fotografem Jeanem Charlesem Briensem. Ptal jsem se ho na francouzského účastníka letošní Velké, dvanáctiletého valacha Juful Tenise.
"Je to opravdu velmi dobrý skokan, dobře stavený a zkušený kůň. Dosud má na kontě dvě vítězství, ale například jeho zářijové páté místo z Craonu má velkou hodnotu," míní Jean Charles.
Na mou otázku, zda Juful Tenis svou třídou předčí Limonaira, který před několika lety zkoušel štěstí v Pardubicích hned dvakrát, trochu zaváhal a přiznal, že to nemůže úplně říct. Juful Tenis každopádně nemusí být bez šance na dobrý výsledek a zdá se, že by Francouzi v příštích letech mohli jezdit do Česka o něco později.
Juful Tenis strávil poslední dny před Velkou pardubickou ve stáji trenéra Pavla Vítka ve východočeských Puchlovicích. Vítek dlouhá léta působil ve Francii jako jezdec a asistent trenéra a má tam velmi dobré kontakty, řada Francouzů mířících do Česka využívá jeho rad a služeb.
Dva dostihy na 1750 metrů byly dnes v Pardubicích vyhrazeny dvouletým, vůbec nejmladším koním v dostihovém provozu.
V Pardubickém zimním favoritovi - zimní favorit proto, že vítěz je jménem pro zapamatování na příští sezonu - se krásným útokem v závěru prosadil mohutný hnědák Sunkar s žokejem Arturem Resulovem ze stáje Zhomart, druhý doběhl Fabregas. Vítěze trénuje Arslangirej Šavujev, jehož další svěřenec Shamalgan před týdnem vyhrál Cenu zimního favorita v Chuchli.
Stejný dostih vyhrazený klisnám, Pardubická zimní královna, se stal kořistí domácího chovu - vítězná Rozálka ze stáje Sectori Ševčík se narodila v moravských Vlachovicích u chovatele Miroslava Ševčíka. V jejím sedle byl žokej Jakub Pavlíček, který k tomuto domácímu úspěchu vydatně přispěl.
Druhá finišovala favoritka Malona před ryzkou Well Done. Ta byla včera nabízená na pardubické dražbě, nebyl však za ni nabídnut obnos podle představ dosavadního majitele, a tak Well Done zůstává i nadále v majetku stáje Zámecký vrch.
Mezitím jsme viděli i dva charitativní závody. V tom prvním se proběhly "béčkové" celebrity, jejichž jména jsem mezitím zapomněl, cílovou rovinou s dřevěnými koňmi, ale pro dobročinné účely, neboť výtěžek akce patří projektu Medela.
Publikum se bavilo i při dostihu jezdeckých veteránů na neregistrovaných koních. V mezinárodním poli dlouho vedl někdejší německý šampion Reinhard Ording, ale v cílové rovině se přes něj přehnala dvojice českých osobností, které jsou dodnes aktivními jezdci a dokonce figurují na startovní listině zítřejší Velké pardubické.
V souboji Josefa Váni s Martinou Růžičkovou se suverénně prosadil pětinásobný vítěz Velké, když jeho kůň zvítězil takzvaně "pod rukama", bez použití biče. Martina Růžičková se musela spokojit s druhým místem.
Mezi dalšími účastníky byly i někdejší britské hvězdy Steve Smith Eccles, Chris Maude a další.
V ochozech jsou stále více vidět a slyšet Britové, Irové, Velšané a Skotové, kteří jsou před Velkou pardubickou v dobré náladě.
Když koně zatočí do cílové roviny, mnohem hlasitěji než obvyklé "Jezdi!" se ozývá "Come on, my boy!"
Jak se to asi projeví na dnešním sázkovém obratu?
Anglická míle sice měří něco přes 1600 metrů, ale v Pardubicích se běží na 1900 metrů. Velkou cenu Pardubického kraje, jinak zvanou též Cena města Doncaster či Pardubická míle (ano, jeden dostih tu může mít i tři různé názvy), právě vyhrál slovenský ryzák All About Sam s žokejem Garym Hindem.
Byl to dosud nejtěsnější doběh dne, All About Sam zachytil vedoucího Iryklona s žokejem Janem Rájou doslova na cílové čáře a dostal se dopředu o několik málo centimetrů.
Vítězství All About Sama ze slovenské stáje Agrolipt, jinak ale koně narozeného v Německu, muselo potěšit přítomné Brity. Vždyť v jeho sedle byl ostřílený profesionál Gary Hind, původem Skot jezdící po celé střední Evropě, jenž ale po svatbě s českou manželkou Markétou trvale žije v Praze.
Jedna perlička k ostrovanům: poslední číslo přílohy listu Financial Times, zvané How to spend it (Jak to utratit), doporučovalo svým čtenářům právě návštěvu Velké pardubické. Autor napsal, že minulou neděli se sice v Paříži běžel nejbohatší rovinový dostih Evropy Cena vítězného oblouku, ale o týden později je neméně napínavá akce v dalekých Pardubicích, jen se při tom skáče přes překážky.
Dost možná, že to četli i někteří z dnešních návštěvníků. I když většina přítomných dostihových Britů dává před Financial Times nesporně přednost specializovanému listu Racing Post. Jeho korespondent Alastair Down je mimochodem v Pardubicích už netrpělivě očekáván. Loni ve svém sloupku líčil, jak největší českou steeplechase vyhrála "sladká šestnáctka". Neboli Sixteen.
Hlavní dostih dnešního programu, Domec St. Leger na 2900 metrů, se stal suverénní záležitostí tříletého Mariydiho s žokejem Václavem Janáčkem. Hřebec, kterého stáj Dr. Charvát dovezla na jaře z Irska s cílem vyhrát Českém derby, čekal na své první tuzemské vítězství dlouho, ale stálo to za to.
Mariydi absolvoval větší část supervytrvalecké trati na výhodné třetí, čtvrté pozici blízko špice a v posledním oblouku Janáček zavelel k útoku. Do cílové roviny už hřebec vbíhal na prvním místě s náskokem zhruba dvou délek a ten bez většího úsilí v posledních metrech navýšil na jedenáct délek, takže Janáček mohl závěr vypustit a radovat se z dalšího úspěchu.
Na dalších místech doběhli Savignon před Vadeonou, kteří se museli spokojit s bojem o druhou příčku.
Čepice ve stájových barvách známých koní začínají v Česku přicházet do módy. Vítěze Českého derby Age of Japea letos po tuzemských závodištích provázeli fanoušci v oranžových čepicích, nyní je tu vzor a la Sixteen.
Bílé "kšiltovky" s černě vyvedeným jménem dvojnásobné vítězky Velké pardubické byly dnes odpoledne k mání na závodišti za 160 korun. Bude zajímavé sledovat, kolik příznivců populární bělky se jimi do zítřka vyzbrojí.
První polovinu dostihového víkendu v Pardubicích máme za sebou. S on-line blogem se v těchto místech přihlásím opět zítra, a to už po osmé hodině ranní, kdy proběhne tradiční veterinární prohlídka koní startujících ve Velké pardubické.
Mezitím si můžete prohlédnout ilustrovanou startovní listinu s profily všech koní i jezdců.
Dobré ráno z pardubického závodiště! Za zhruba dvě hodiny zde začne nejsledovanější dostihový den roku. Počasí zatím vypadá slibně, na dějiště Velké pardubické momentálně svítí slunce a areál se pomalu začíná zaplňovat lidmi.
Jako první zde byli stánkaři a trhovci, v 8:00 pak následovala tradiční veterinární prohlídka startujících Velké pardubické v paddocku.
Žádná změna ve startovní listině nenastala. Veterinářům i hrstce diváků se představilo všech 25 startujících v předpisové kondici, což znamená, že pohasly naděje jezdkyně a trenérky Martiny Růžičkové.
Její Rubín byl uveden na startce "pod čarou" s číslem 26 a čekal, zda nebude škrtnut někdo ze soupeřů. To se však do dnešního rána nestalo, a tak Rubín zůstává ve stáji. V paddocku se ukázal aspoň teď ráno.
"Nedá se nic dělat, už jsem s tím byla smířená," konstatovala Růžičková s tím, že více než týden trvající čekání na případné odstoupení někoho ze šťastné pětadvacítky bylo hodně nepříjemné.
Sixteen vypadala jako obvykle výborně, skutečně se zdá, že klisna je v optimální pohodě a je opět připravena podat velký výkon. Svým zevnějškem upoutal také francouzský Juful Tenis a další cizinci, to není žádné velké překvapení.
"Opradu vypadají krásně, ale mám takový pocit, že ani letos cizinci Velkou nevyhrají," konstatoval britský veterinář John Codner, který je už léta členem komise, posuzující zdravotní stav startujících koní.
Zopakujme si pár základních věcí, co je dobré o letošní Velké pardubické vědět:
Komentovaná startovní listina Velké pardubické - čtěte ZDE
Interaktivní plánek kursu Velké pardubické - čtěte ZDE
Sixteen sahá po hattricku, ale musí se vyhnout kolizím - čtěte ZDE
Řadu aktuálních materiálů najdete i v dostihové rubrice serveru iHNed.cz - ZDE.
Otec František a syn Radek Holčákovi z valašských Velkých Karlovic mají v letošní Velké pardubické 4 koně (Roosevelt, Numero Due, Derby Sharp a Shirley) a tvoří tak vedle kvarteta Josefa Váni nejpočetnější sestavu.
A Valaši zahájili dnešek vítězně, když ovládli hned první dostih, Zlatou sponu tříletých přes proutěné překážky. Koněm, který jim udělal radost, je robustní valach domácího chovu Puntaneras ze stáje Magog.
Syn někdejší klasické vítězky Polynésie zahájil volněji, když v první fázi o nesčetné délky utekl poli ryzák Rabbit Lend, za lesíkem však byl lídr dostižen a Puntaneras patřil ke koním, kteří od té doby převzali iniciativu.
Další příčky získaly klisny, favoritka Grainnie Kelly a Marcanta.
Kuriozita: v době, kdy vedl ještě Rabbit Land, se vedle koní na dráze objevil vyděšený zajíc. Chvíli kličkoval, až nakonec zapadl pod jeden z reklamních panelů. Názory na to, jak dlouho vedle koní běžel, se na tribuně různily.
Kurs Sixteen se momentálně pohybuje kolem 2,25:1. To je o něco více, než byla vstupní hodnota 2:1. Podle hlavního bookmakera Jaroslava Zawojskiho sázková kancelář očekává, že sázky na Sixteen budou tvořit 60 procent nabraných peněz.
Počasí je opravdu chladné, a tak novinář vezme na některé dostihy zavděk teplem tiskového střediska. Když ale koně vbíhají do cílové roviny, ozývá se nad našimi hlavami nejen křik, ale i buchot.
Na střeše tiskového střediska totiž není hlediště pro novináře, nýbrž jakýsi luxusní klub pro zvané hosty a ti při fandění pořádně nadskakují. Snad to chatrné zdi této letité budovy přežijí. Pokud by tento on-line blog najednou přestal fungovat, možná mi přistál na notebooku některý z pardubických top manažerů s lososovým chlebíčkem...
Mezi britskými novináři přijel do Pardubic i Marcus Armytage, dostihový zpravodaj Daily Telegraphu, jehož ale každý turfman zná jako bývalého amatérského jezdce a vítěze Velké národní z roku 1990.
Marcus jel dvakrát i Velkou pardubickou, jubilejní 100. ročník v roce 1990 dokončil se Siluetou, o rok později spadl s Discem na Poplerově skoku přímo pod nohy Železníka. To byl onen slavný pád Josefa Váni na nízkém dvojbradlí, po němž ale žokej okamžitě nasedl a dokázal dovést Železníka k rekordnímu čtvrtému triumfu.
"No jo, ten pád mi občas někdo připomene," usmívá se Marcus. "Ale Velká je mezitím o dost odlišným dostihem od toho, který jsem jel před necelými dvaceti lety já. Tenkrát se najelo šílenou rychlostí na Taxis a po něm se naopak zcela zvolnilo a koně skoro klusali. To už teď není, Velká je stále rychlejší..."
Armytage sice uznává, že Mr Big je kvalitní kůň, ale ve vítězství zahraničních koní letos nevěří. "Vyhrají Češi," konstatuje.
Pardubice jsou dnes britským územím a jeho obyvatelé dávají své peníze do oběhu. Nesdílejí při tom názor Marcuse Armytage, a tak kurs Mr Biga klesl až na 5:1 a svěřenec Charlieho Manna je aktuálně druhý favorit!
Favoritkou i nadále Sixteen (2,2:1), jednociferné kursy mají ještě Tomis, Mandarino a Del Sole (8:1).
Třetí vrchol dne podle programu i prestiže, Cenu Vltavy na 4500 metrů, vyhrál s přehledem šestiletý valach Teviot s žokejem Lubošem Urbánkem. Ryzák ze stáje Prokop je trénovaný Jiřím Jandou ve východočeských Holičkách a po Puntarenasovi je už druhým dnešním vítězem z českého chovu.
Stav dráhy je 3,9 (pružná). Pořadatelé odvedli výbornou práci a řada jezdců a trenérů hovoří o ideálních podmínkách, i když na některých místech přírodního areálu může být podklad o něco hlubší, jak hovoří další ohlasy.
Ne každému ale dnešní povětrnostní podmínky vyhovují, a tak vznikají různé teorie, jak měkčí dráha může promluvit do výsledků dalších dostihů.
V paddocku jsem před chvílí například slyšel názor, že šestiletý Kamienczyk ze stáje Wrbna Racing porazí v Ceně Paramo horkého favorita Royal Mouginse. Tak uvidíme!
Počasí se mění jako na apríla, déšť střídá říjnové slunce a naopak.
V paddocku se nyní před Memoriálem komtesy Laty Brandisové objevil Albert Darboven, jeden z nejznámějších německých majitelů a dostihových činovníků. Člen představenstva závodiště Hamburg-Horn, kde se běhá německé derby, je majitelem účastníka Velké pardubické Pocciho. Jeho dnešní účastí si Darboven splní velký sen.
Ale nejdříve se podívá, jak si teď na dráze povede Pocciho mladší sourozenec Picador, v jehož sedle bude Josef Bartoš.
Ten mimochodem jezdí ve všech osmi dostizích dnešního programu a to není žádná legrace. Teď před čtvrtým dostihem dorazil do paddocku až na poslední chvíli, když ostatní soupeři již nasedali na koně. Snad tato honička nepocuchá žokejovy nervy, ale neměla by - Bartoš se podle svých slov v takovém kolotoči cítí dobře.
Po čtvrtém dostihu můžeme konstatovat, že otec a syn Holčákové dosáhli na hattrick. Memoriál komtesy Laty Brandisové přes proutěné překážky vyhrál favorit Life Is Live s žokejem Jiřím Kouskem. Podruhé se raduje stáj Magog a chovatelka Nicole Valentová, potřetí vítězí kůň českého chovu.
V posledních stovkách metrů byla rovnocennou soupeřkou vítězi jen druhá Makalde. Picador byl zadržen už v první fázi dostihu.
Vítěznou rozcvičku před vrcholem sezony právě absolvoval žokej Jaroslav Myška. S přehledem vyhrál Memoriál kapitána Poplera v sedle valacha O'Key.
To samozřejmě mělo ohlas v britských řádách před tribunami i v samotných ochozech: "It's OK, splendid!"
Dobré znamení pro Sixteen? Favorit podobného ražení Royal Mougins s žokejem Jiřím Kouskem právě vyhrál Cenu Paramo "o parník" a rázně odpověděl na různé spekulace ohledně vlivu půdy na výsledky.
Snad netřeba dodávat, kdo je trenérem - František Holčák. Velké Karlovice vs. zbytek světa 4:2.
Druhý skončil Kamienczyk před slovenským Rawenswoodem. Na předposledním skokem potkalo "salto mortale" Josefa Bartoše, jenž opustil sedlo Amber Hilla, ale okamžitě se postavil na nohy. Stejný skok ukončil také dnešní misi švédského valacha Oranais a žokeje Henrika Engbloma. Ale koně i jezdci by měli být v pořádku!
Divácká účast se odhaduje velmi obtížně, ale zdá se, že proměnlivé počasí řadu příznivců odradilo, už jsme při Velké pardubické viděli plnější hlediště...
Závodiště je rozděleno na dva sektory: jarmark a dostihovou část. Obsazení obou je tak půl na půl.
Rámcový program máme za sebou. V Ceně Labe, prestižním dostihu vnímaném jako příprava na Velkou pardubickou, vyhrál Bremen Plan ze stáje Nýznerov s žokejem Markem Stromským a završil tak výborné odpoledne rodiny Holčákových - páté vítězství!
Druhý doběhl vítězův tréninkový kolega Isar, třetí Korinka.
Nad závodištěm opět vykouklo slunce, právě včas před vrcholem dne a celé sezony. Začínáme se těšit na Velkou pardubickou.
Takže poslední připomenutí, co nás tady čeká v 15:40:
Neuvěřitelná Velká pardubická - Josef Váňa po dvanácti letech vítězný!
Ovace vestoje pro aktivní legendu českého dostihového sportu zde v Pardubicích.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist