ANGLIE

Fotbalisté Arsenalu v prestižním londýnském derby porazili Tottenham Hotspur jasně 3:0. Za vítěze kvůli zranění lýtka ještě nenastoupil Tomáš Rosický.

Arsenal hrál popáté v letošním ročníku doma a popáté vyhrál. Londýnské derby rozhodly poslední minuty prvního poločasu, ve kterých Arsenal vstřelil velkému rivalovi dvě branky během dvou minut.

Nejprve se ve 42. minutě prosadil nizozemský útočník Van Persie, který si naskočil na Sagnův centr a přesným volejem k tyči prostřelil Gomese v brance hostů.

Za pouhých 11 vteřin po výkopu zdvojnásobil domácí vedení kapitán Fábregas, jenž vystihl chybu v rozehrávce hostů a své sólo téměř přes polovinu hřiště zakončil nechytatelnou střelou k tyči.

Po hodině hry zvýšil na konečných 3:0 druhou trefou v utkání Van Persie, který zblízka se štěstím využil druhý centr francouzského obránce Sagny.

Nejlepší střelec Arsenalu potvrdil svou výbornou střeleckou formu - v posledních pěti ligových zápasech zaznamenal šest branek. Tottenham podlehl podruhé za sebou a špička tabulky se mu vzdaluje.

Chelsea uštědřila v týdnu Boltonu dvakrát čtyři góly

Chelsea proti Boltonu zopakovala výsledek, kterým Wanderers vyřadila ve středečním zápase 4. kola Anglického poháru.

První branka padla až v nastaveném čase úvodní půle, kdy byl za faul na pronikajícího Drogbu v pokutovém území vyloučen domácí bek Samuel a nařízenou penaltu přesvědčivě proměnil Lampard.

Po hodině hry zvýšil vedení Chelsea středopolař Deco, který si po Anelkově přihrávce elegantní kličkou položil obránce a přesnou ranou zakončil.

Třetí branku si vstřelil hlavou do vlastní branky domácí obránce Knight a debakl dokonal v nastavení zblízka svou devátou ligovou trefou v sezoně nejlepší střelec Drogba. Ve svém třetím soutěžním zápase za sebou udržel čisté konto Petr Čech.

Manchester má stále dvoubodovou ztrátu

Manchester United se sice dlouho trápil, ale nakonec Blackburn zdolal a ztrácí dva body.

Manchester se na domácím stánku Old Trafford v první půli trápil a hosty držely i zákroky brankáře Robinsona.

Domácí se poprvé prosadili v 55. minutě, když se z povedeného voleje prosadil bulharský útočník Berbatov. Vedení pojistil druhou brankou nejlepší střelec Rooney, který tři minuty před koncem pečetil domácí výhru.

Blackburn sice v závěru snížil, ale rozhodčí branku Chorvata Kaliniče pro domnělý ofsajd neuznali.

Liverpool po vzepjetí s Manchesterem opět padl

Liverpool nenavázal na vítězství nad Manchesterem United z minulého kola a podlehl Fulhamu na jeho trávníku 1:3.

Fulham poslal do vedení ve 24. minutě útočník Zamora, Liverpool vyrovnal těsně před přestávkou zásluhou desátého gólu nejlepšího střelce soutěže Torrese. Druhá půle ale patřila domácím fotbalistům.

Těm zajistil vedení v 73. minutě střídající útočník Nevland, pojistku přidal tři minuty před koncem Dempsey. To už Liverpool dohrával v devíti bez vyloučených obránců Degena a Carraghera, kteří byli vyloučeni v rozmezí tří minut za tvrdé zákroky.

Zápas dnes nedohrál ani záložník West Hamu United Radoslav Kováč, který dostal druhou žlutou kartu v 87. minutě zápasu se Sunderlandem a byl vyloučen.

Hosté z Londýna nakonec neudrželi slibné vedení 2:0 a se soupeřem, jenž hrál o deseti po vyloučení Jonese celý druhý poločas, na Stadium of Light jen remizovali. Svěřenci trenéra Zoly tak čekají na druhou ligovou výhru už od úvodního kola.

ŠPANĚLSKO

Real ztrácí na Barcelonu už jen bod

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 9. kole španělské ligy Getafe na svém hřišti 2:0, přestože odehráli více než hodinu v početním oslabení.

Real se tak alespoň částečně rehabilitoval za úterním potupný debakl 0:4 ve španělském poháru na hřišti třetiligového Alcorcónu.

Dobře nezačali svěřenci trenéra Pellegriniho ani v sobotu v městském derby a už od 28. minuty museli hrát bez vyloučeného stopera Albiola.

Zachráncem Realu se stal argentinský útočník Higauín, který dal krátce po přestávce dvě branky během tří minut a zajistil svému týmu páté ligové vítězství v pátém domácím zápase.

Barcelona přišla vlastním gólem v nastavení o výhru

Barcelona podruhé v ročníku ztratila body. Do vedení ji poslal až v 72. minutě záložník Keita, který zblízka zakončil rychlou akci spoluhráčů a navázal na svůj hattrick z minulého kola.

Hosté ale těsné vedení neudrželi. Remízu nechtěně zařídil v třetí minutě nastaveného času z poslední akce zápasu stoper Piqué, který si smolně srazil centrovaný míč do vlastní branky.

Sevilla porazila Xerez 2:0 na jeho hřišti a přerušila svou dvouzápasovou ligovou sérii bez vítězství a vstřelené branky.

Skóre otevřel na konci úvodní půle útočník Negredo, pojistku v podobě druhého gólu přidal v nastaveném čase druhé půle Brazilec Luis Fabiano.

Atlético opět pod novým trenérem nevyhrálo

Fotbalisté Atlétika Madrid prohráli na hřišti Bilbaa 0:1 a mají na svém kontě stále jediné vítězství. K bodovému zisku jim nepomohla ani výměna trenéra, když neúspěšného Abela Resinu vystřídal před týdnem Quique Sánchez Flores.

V zápase s Bilbaem, do něhož nastoupil v základní sestavě i český obránce Tomáš Ujfaluši, madridský klub brzy prohrával po střele Martineze.

Atlético ještě předtím nastřelilo tyč a smůlu mělo i v závěru. Řadu šancí neproměnilo a dalekonosné střely Forlána a Agüera skončily znovu jen na tyči branky domácích.

Atlético tak zažívá nejhorší start do sezony od ročníku 1953/54 a patří mu se sedmi body až 17. příčka tabulky.

ITÁLIE

Juventus vedl nad Neapolí o dva góly, přesto nakonec prohrál

Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v 11. kole italské ligy doma s Neapolí 2:3, přestože vedli ještě v 58. minutě o dvě branky. Dvěma trefami o se výhru hostů zasloužil slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Juventus poslal po půlhodině hry do vedení francouzský útočník Trézeguet, který přesně hlavičkoval po centru Zdeňka Grygery. Vedení zvýšil po přestávce talentovaný záložník Giovinco a zblízka potrestal hrubou chybu hostující obrany.

Neapolští se ale nevzdali a už za pět minut snížili z rychlé akce zakončenou slovenským středopolařem Hamšíkem.

O dalších pět minut později vyrovnal po závaru před brankou neapolský útočník Dátolo a obrat dokonal osm minut před koncem druhou trefou v zápase Hamšík, který dal už sedm ligových branek.

Naděje Juventusu na vyrovnání zmenšil Brazilec Amauri, který byl v nastaveném čase vyloučen za střet z hostujícím brankářem.

AC Milán si vynahrazuje špatný úvod sezony

AC Milán porazil na svém stadionu nováčka z Parmy 2:0, pošesté za sebou v lize neprohrál a zřejmě už překonal krizi z úvodu sezony.

Obě branky zápasu zaznamenal útočník Borriello, který se poprvé trefil ve 12. minutě a druhý přesný zásah přidal v nastaveném čase. V dresu milánských chyběl český obránce Marek Jankulovski, který se chystá na operaci kotníku.

NĚMECKO

Leverkusen ztratil výhru na Schalke, ale zůstal v čele

V čele bundesligy zůstal Leverkusen, který po remíze na Schalke získal jednobodový náskok na Brémy a Hamburk.

Hosté ještě v 83. minutě vedli o dva góly, ale pak snížil Kuranyi a tři minuty před koncem pak připravil vyrovnávací gól pro Sanchéze.

Leverkusen, kterému stále chyběl zraněný Michal Kadlec, tak remizoval potřetí za sebou.

Hamburk doma překvapivě podlehl M´gladbachu

Šokující domácí porážka Hamburku s Mönchengladbachem je hlavní událostí 11. kola bundesligy. Domácí Hamburk, který měl před zápasem stejně bodů jako Leverkusen, podlehl mužstvu, jež mělo stejně bodů jako předposlední Bochum.

Hamburk nastoupil bez distancovaného Davida Rozehnala, ovšem s Davidem Jarolímem v sestavě, a hned od začátku potvrzoval roli favorita.

Na gól Trochowského ale hosté do poločasu odpověděli. Na začátku druhé půle Zé Roberto z přímého kopu vrátil Hamburku vedení, jenže závěr patřil Mönchengladbachu. Za šest minut skóre otočili Danté s Friendem a zařídili výhru.

Hamburk tak nevyhrál už tři zápasy po sobě, naopak Mönchengladbach slavil první výhru po sedmi zápasech, z nich pět prohrál.

Brémy postoupily na druhé místo, Wolfsburg jen remizoval

Zaváhání Hamburku pomohlo na druhé místo Brémám, které ale zachraňovaly alespoň bod za remízu 2:2 v Norimberku až v nastaveném čase, kdy svým druhým gólem v utkání srovnal Hunt. Brémy zároveň udržely desetizápasovou sérii bez porážky.

Jen bod získal i Wolfsburg, a to přestože nad nováčkem z Mohuče dvakrát vedl. Obhájce titulu měl vydařený úvod zápasu, když po 20 minutách vedl 2:0 po gólech Martinse.

Jenže hosté vždy našli odpověď. Naposledy se jim to povedlo pět minut před koncem, kdy Hoogland srovnal na konečných 3:3. Český obránce Jan Šimůnek nebyl opět nominován do sestavy Wolfsburgu.

FRANCIE

Bordeaux vyhrálo nad Monakem a upevnilo si první místo

Fotbalisté mistrovského Bordeaux porazili ve 12. kole francouzské ligy na svém stadionu 1:0 Monako a upevnili si vedení v tabulce.

Jedinou branku utkání vstřelil v 62. minutě domácí obránce Planus. V záloze Girondins odehrál Jaroslav Plašil proti svému bývalému klubu celý zápas.

Na druhé místo, s dvoubodovou ztrátou na čelo, se vrátil Lyon, který dnes vyhrál stejným výsledkem na půdě St. Etienne a po dvou prohrách za sebou v domácí soutěži opět naplno bodoval. Jediným střelcem zápasu byl v 82. minutě útočník Gomis.

Až na šestou příčku klesl Olympique Marseille, který remizoval na svém stadionu 1:1 s Toulouse. Do vedení se dostalo po Sissokově brance z 27. minuty Toulouse, alespoň bod pro domácí zachránil čtvrt hodiny před koncem brazilský útočník Brandao.

Lille vyhrálo 2:0 nad posledním Grenoblem, který stále čeká na první bod v sezoně. Hosty poslal do vedení v 26. minutě záložník Cabaye.

Vedení Lille, které odehrálo po vyloučení domácího Jemmaliho celý druhý poločas v početní výhodě, pojistil v poslední minutě útočník Gervinho.

NIZOZEMSKO

Papadopulos pomohl dvěma brankami k vítězství Heerenveenu

Útočník Heerenveenu Michal Papadopulos pomohl dvěma brankami k vítězství svého celku 3:0 nad Haagem v 12. kole nizozemské ligy. Bývalý fotbalista Mladé Boleslavi se prosadil v 63. a 77. minutě a pojistil domácím vedení.

Trenér Heerenveenu stáhl Papadopulose ze hřiště v 82. minutě. Jeho spoluhráč Michal Švec odehrál v obraně celý zápas, brankář Martin Lejsal dnes zůstal jen na lavičce.

Naplno bodoval i PSV Eindhoven, který porazil brankou Maďara Dzsudzsáka Arnhem 1:0 a zůstává druhý s dvoubodovou ztrátou za vedoucím Twente Enschede. To porazilo 2:1 Rodu Kerkrade a podesáté v sezoně zvítězilo.

VÝSLEDKY

Anglická liga - 11. kolo:

Arsenal - Tottenham 3:0 (42. a 60. van Persie, 43. Fábregas), Bolton - Chelsea 0:4 (45.+2 Lampard z pen., 61. Deco, 82. vlastní Knight, 90.+1 Drogba), Burnley - Hull 2:0 (20. z pen. a 77. Alexander), Everton - Aston Villa 1:1 (45.+1 Biljaletdinov - 47. Carew), Fulham - Liverpool 3:1 (24. Zamora, 73. Nevland, 87. Dempsey - 42. Torres), Portsmouth - Wigan 4:0 (35., 65. a 90. z pen. Dindane, 45.+3 Piquionne), Stoke - Wolverhampton 2:2 (17. vlastní Elokobi, 44. Etherington - 47. a 64. Craddock), Sunderland - West Ham United 2:2 (39. Reid, 76. Richardson - 30. Franco, 36. Cole), Manchester United - Blackburn 2:0 (55. Berbatov, 87. Rooney).