Čeští hokejisté prohráli i ve svém druhém vystoupení na turnaji Karjala. Ani v šestnáctém ročníku aktuálně druhého podniku seriálu Euro Hockey Tour tak neobsadí první místo.

K úspěchu svěřencům trenéra Vladimíra Růžičky nepomohl ani velmi dobrý výkon debutujícího gólmana Marka Schwarze.

Vstup do utkání se českému týmu vydařil. Již po 57 vteřinách se dostal do vedení, když si za finskou obranu najel Bednář a svůj samostatný nájezd na Tarkkiho přesně zakončil.

V deváté minutě se Finům již podařilo vyrovnat, když za Schwarzova záda prošla Mäenpääova střela, kterou mladoboleslavský gólman přes hráče před sebou neviděl.

V 45. minutě kapituloval český gólman podruhé, když se za jeho záda od Mojžíšovy brusle nešťastně odrazila Salmelainenova střela.

Českému týmu se pak v závěru nepodařilo vyrovnat ani při závěrečné power play. Posledním soupeřem Růžičkova týmu budou v neděli hráči Ruska.

Turnaj Karjala - Helsinky:

Finsko - Česká republika 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Mäenpää (Anttila, Komarov), 45. Salmelainen (Immonen) - 1. Bednář (Rolinek, Červenka). Rozhodčí: Vinnerborg, Lärking (oba Švéd.) - Puolakka, Tervo (oba Fin.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 11.562.

Finsko: Tarkki - Mäenpää, Puistola, Kukkonen, Niskala, Latvala, Väänänen, Seikola - Voutilainen, Kapanen, Peltonen - Salmelainen, Immonen, Kerman - Tuppurainen, Kontiola, Pihlström - Anttila, Santala, Komarov - Erkinjuntti. Trenér: Jukka Jalonen.

Česko: Schwarz - Rachůnek, Melichar, Němec, Blaťák, Kutlák, Mojžíš, Krstev, Čutta - Kumstát, Hudler, Bulis - Bednář, Červenka, Rolinek - Kvapil, Vašíček, Hubáček - Kůrka, Novotný, Lukeš. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.