Fotbalisté Slavie napsali v utkání s Plzní další kapitolu svého románu pod názvem "Podzimní trápení“. S Plzní sešívaní jen remizovali 0:0 a na vedoucí Teplice ztrácí už 12 bodů.

Slavia tak potřetí za sebou v lize nezvítězila a její útlum byl vidět. Její kombinace vázla a když už si vytvořila nadějnou pozici, zakončovali slávisté vedle plzeňské branky.

Slavii slábne i fanouškovská obec, byť atmosféra v Edenu byla tradičně dobrá. Přesto na utkání s Plzní dorazilo osm a půl tisíce diváků, nejméně v průběhu letošního ligového ročníku.

V Edenu se hrál povětšinu času vyrovnaný zápas. Domácí slávisté aktivní Plzeň nepřehráli a do trvalejšího tlaku se hlavně v první půli nedostali.

Hosté si vytvořili i první šanci duelu. V 6. minutě poslal ostrý balon po zemi do pokutového území Jan Lecjaks, útočník Marek Bakoš na něj však nedosáhl.

Červenobílí zkoušeli plzeňskou defenzivu v prvním poločase překonávat stereotypně - dlouhými nakopávanými míči. To jim mnoho úspěchu nepřinášelo.

Příležitosti si tak Slavia vytvářela především ze standardních situací. Nejprve ve 12. minutě zahřál hostujícího brankáře Michala Daňka nepříliš nebezpečnou střelou z přímého volného kopu Peter Grajciar.

O chvíli později poslal o poznání štiplavější pokus na Daňka obránce Matej Krajčík, plzeňský gólman jeho střelu z pětadvaceti metrů vyboxoval pryč.

Ve slibných pozicích se ocitli po centrech z levé strany hlavičkující Petr Janda ve 25. minutě a o sedm minut později Rudolf Skácel. Ani jeden z nich však branku netrefil.

Během prvního poločasu se také od slávistického publika dostavila reakce na spekulace, podle kterých trenér Slavie Karel Jarolím údajně protěžuje hráče, jež zastupuje fotbalová agentka Hana Nováková. Minulý týden o tom psal deník Sport.

Fanoušci sešívaných mají v této věci jasno a poslali vzkaz v podobě transparentu, který rozvinul domácí kotel. "Slávisté, nekupujte lživý bulvár. Zítra nekupujte deník Sport,“ stálo na něm.

Ve druhém dějství Slavia svou hru rozhýbala, pomohl i příchod Zdeňka Šenkeříka, který hned v 53. minutě tečoval centr Krajčíka, i on však mířil vedle plzeňské branky.

Z mírné optické převahy však slávistům gólové šance příliš nepřicházely. Šenkeříkova střela byla zablokovaná, rány Jandy a Grajciara skončily vedle.

A tak mohla výhru brát nakonec Plzeň, které se v poslední desetiminutovce dařily brejky. Nejprve v 83. minutě vyslal dělovku těsně nad slávistickou branku Bakoš.

Dvě minuty na to pálil pohotově zdálky Pavel Horváth, domácí brankář Martin Vaniak jeho střelu kryl.

14. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Skácel, Suchý, Hloušek - Rezek, Horváth, Limberský, Daněk. Diváci: 8491.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Čelůstka, Hubáček - Grajciar, Janda (85. Belaid), Trapp, Skácel (85. Vlček) - Šmicer (46. Šenkeřík), Hloušek. Trenér: Jarolím.

Plzeň: Daněk - Lecjaks, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (83. Rajtoral), Rada, Horváth, Kolář - Rezek (90. Střihavka), Bakoš (90. Hájovský). Trenér: Vrba.