Real blamáž z před dvou týdnů nevymazal. Na půdě třetiligového Alcorcónu tehdy prohrál 0:4, a protože před domácím publikem vyhrál nyní jen 1:0, v poháru končí.

Přestože Real nastoupil v téměř nejsilnější sestavě, diváci se stahování náskoku nedočkali. První poločas byl zcela bez šancí, až v úvodu toho druhého Benzema hlavičkou těsně minul bránu a záhy po něm trefil Raúl tyč.

Jediný gól v zápasu, který sledoval i trenér argentinské reprezentace Diego Maradona, vstřelil v 81. minutě střelou zpoza velkého vápna nizozemský záložník Rafael van der Vaart.

Téměř vyprodaný San Bernabeu v závěru zápasu bouřlivě slavil každý dotyk hráčů Alcorcónu s míčem a po skončení utkání se fanoušci s postupujícím týmem rozloučili potleskem ve stoje.

"Bílý balet" si tak zopakoval loňskou blamáž, kdy také ve čtvrtém kole vypadl s jiným týmem ze třetí ligy Realem Unión.