Po mizerných výkonech v lize nezabrali fotbalisté mistrovské Slavie Praha ani domácím poháru a v prvním zápasu 4. kola Ondrášovka Cupu dnes podlehli druholigové Karviné na jejím hřišti 0:1.

Jedinou branku zápasu vstřelil v jedenácté minutě Pavlík. Vzápětí mohl vyrovnat Belaid, ale neproměnil penaltu a Slavia nevyhrála již šestý soutěžní zápas za sebou. Odveta se hraje v Edenu 25. listopadu.

Pražané přitom začali nadějně. Již ve třetí minutě po zpětné přihrávce Jandy zakončoval z deseti metrů Vasiljevič, jeho střelu ale dokázal Kučera vykopnout nohama. Po úvodním tlaku hostů přišel první vážnější útokení. V jedenácté minutě se dostal Pavlík na hranici vápna k míči, přesně zamířil k levé tyči a gólman Vaniak na míč nedosáhl.

Pak už byla Slavia matná a její nápor nepřišel ani po přestávce. Zvýšit vedení domácích mohl v 64. minutě Milosavljev, který šel sám na Vaniaka, ale z malého vápna napálil míč jen do boční sítě.

V závěru podržel Karvinou opět gólman Kučera, když vyrazil skvělým zákrokem střelu Skácela. Čtyři minuty před koncem spálil obrovskou šanci Vlček, který z osmi metrů trefil nohy brankáře Kučery, a svěřenci Leoše Kalvody se mohli radovat z nečekaného úspěchu.

První zápas 4. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

OKD Karviná - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 11. Pavlík. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Večeřa. ŽK: Pavlík, Kučera - Vomáčka, Naumov. Diváci: 4517.

Sestava Slavie: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Hubáček, Skácel - Janda (20. Grajciar), Trapp, Belaid (65. Trubila), Vasiljevič - Vlček, Šenkeřík (60. Naumov). Trenér: Jarolím.