ANGLIE

Útočník Jermaine Defoe pomohl fotbalistům Tottenhamu k vysoké výhře nad Wiganem 9:1 hned pěti góly a vyrovnal tak střelecký rekord Premier League.

Před ním se podařilo pět branek v jednom utkání vstřelit jen Andrewu Coleovi z Manchesteru United v roce 1995 a Alanu Shearerovi v dresu Newcastlu United v roce 1999.

První tři góly pak Defoe vstřelil dokonce během sedmi minut a postaral se tak o jeden z nejrychlejších hattricků v historii Premier League od jejího založení v roce 1992.

Defoe spustil gólostroj až po přestávce

Defoe spustil svůj gólostroj v 51. minutě. O sedm minut později pak již slavil hattrick. Zaostal tak jen o dvě minuty za nejrychlejším hattrickem novodobé historie anglické ligy, o který se před 15 lety postaral v dresu Liverpoolu Robbie Fowler.

Ten tři góly vstřelil za čtyři minuty a 33 vteřin. V 70. minutě pak přidal ještě čtvrtý gól a v 87. minutě svůj pátý v utkání a jedenáctý v sezoně. Rázem se tak dostal o gól do čela tabulky střelců před Torrese z Liverpoolu.

Tottenham navíc málem vyrovnal historicky nejvyšší výhru Manchesteru United, který v roce 1995 vyhrál nad Ipswich Townem 9:0 právě i díky pěti gólům Colea.

Blackburn konečně bodoval venku, vyhrál na hřišti Boltonu

Fotbalisté Blackburnu vybojovali první body na soupeřově hřišti, když v 13. kole anglické ligy vyhráli v Boltonu 2:0.

Hostům pomohl i vlastní gól domácího stopera Sama Rickettse, který se nedohodl s gólmanem a z 25 metrů poslal míč hlavou do prázdné branky.

Blackburn se v předchozím průběhu sezony venku trápil, dosavadních pět zápasů prohrál s celkovým skóre 3:18. Dnes však venku zabral a proti Boltonu byl jasně lepším týmem. Převahu však využil pouze David Dunn střelou na zadní tyč.

Další útoky hostů poté dlouho ztroskotávaly na brankáři Jussim Jääskeläinenovi. Ten však čtvrt hodiny před koncem nepochopitelně vyběhl na dlouhý centr a Ricketts nešťastně zamířil do vlastní branky.

ITÁLIE

AC Milán v divokém zápase udolal Cagliari, Totti si připsal hattrick

Divoký zápas se hrál na hřišti AC Milán, který porazil Cagliari 4:3. Domácí se sice dostali brzy do vedení gólem Seedorfa, jenže Cagliari si poté vypracovalo místy až drtivý tlak a skóre otočilo.

Pato, Ronaldinho a Andrea Pirlo slaví gól AC Milán.Pak si však vzal slovo znovu Milán, a to především dvojice Ronaldinho - Pato. Ofenzivní brazilské duo nejprve připravilo gól pro Borriella a záhy Pato po Ronaldinhově přihrávce znovu poslal domácí do vedení.

Náznak návratu své bývalé formy pak Ronaldinho potvrdil proměněným pokutovým kopem. Cagliari však zápas novu zdramatizovalo, ale i přes další šance na vyrovnání nedosáhlo.

Famózní návrat po zranění má za sebou Francesco Totti. Kapitán AS Řím, který kvůli problémům s kolenem nehrál od konce října, se objevil v základní sestavě v duelu s Bari a již po úvodní půlhodině slavil hattrick.

Nejprve otevřel skóre z penalty, poté předvedl svou kopací techniku i při přímém kopu a v 28. minutě uzavřel střelecký účet ranou na zadní tyč z postraní čáry pokutového území.

Janov prohrál s Livornem a má nejhorší obranu v Serii A

Fotbalisté FC Janov znovu ukázali nevyrovnanost své současné formy, když ve 13. kole italské ligy prohráli 1:2 na hřišti Livorna. V posledních třech zápasech Janovští sice získali sedm bodů, dnes však proti 18. týmu tabulky propadli.

O jediný gól příštího soupeře pražské Slavie v Evropské lize se v 63. minutě postaral Criscito, který vyrovnal na 1:1. V poslední minutě však rozhodl o výhře domácích Pulzetti. Livorno poprvé v sezoně dalo v utkání více než jeden gól.

Janov má sice v soutěži třetí nejlepší útok s 23 góly, zároveň však dvěma inkasovanými brankami od podprůměrného soupeře potvrdil, že je mužstvem s nejhorší obranou.

Žádný z ostatních týmů Serie A neinkasoval více než 24 branek, které dostal Janov.

NĚMECKO

Bayern potřetí v řadě jen remizoval, Leverkusen se udržel v čele

Fotbalisté Leverkusenu uhráli ve šlágru 13. kola německé ligy remízu 1:1 na hřišti Bayernu Mnichov a udrželi se v čele tabulky o bod před Brémami.

Bayern naopak potřetí za sebou získal jen bod a s pouhými pěti výhrami ze 13 zápasů mu patří až sedmá příčka. Pozice trenéra Louise Van Gaala je tak stále nejistá.

Bayern chtěl odčinit dosavadní nepřesvědčivé výkony a úvod se mu povedl. Již v osmé minutě Klose připravil gól pro Gomeze a bavorský velkoklub vedl.

Jenže Leverkusen rychle odpověděl po povedené akci Kiesslinga. Na další gól diváci čekali marně, jelikož v souboji elitních obran se útočníci obou týmů už neprosadili.

V sestavě Leverkusenu stále ještě chyběl český reprezentant Michal Kadlec, který se vrací po zranění.

Hamburk se dál trápí, podlehl předposlední Bochumi

Již pět utkání čekají na vítězství fotbalisté Hamburku, kteří tentokrát dokonce doma podlehli 0:1 předposlední Bochumi.

Po celé utkání u toho byli v domácím dresu i oba čeští reprezentanti David Jarolím a David Rozehnal.

Ten v 77. minutě sledoval, jak jeho kolega ze stoperské dvojice Mathijsen prohrává souboj se slovenským reprezentantem Šestákem, po jehož přihrávce zařídil jediný gól zápasu Grote.

VÝSLEDKY

Anglická liga - 13. kolo:

Bolton - Blackburn 0:2 (32. Dunn, 73. vlastní Ricketts), Tottenham - Wigan 9:1 (51., 54., 58., 69. a 87. Defoe, 9. Crouch, 64. Lennon, 88. vlastní Kirkland, 90.+1 Kranjčar - 57. Scharner), Stoke - Portsmouth 1:0 (74. Fuller).