Bosenský střelec Edin Džeko vstřelil ve šlágru 14. kola německé bundesligy dvě branky Wolfsburgu na hřišti Brém, "Vlkům" to ale k výhře nestačilo. Utkání na Weserstadionu skončilo remízou 2:2.

Wolfsburg v Brémách dvakrát vedl, Džeko se nejprve prosadil ve 42. minutě, kdy se od postranní čáry prokličkoval až do vápna domácích a nekompromisní střelou zařídil Wolfsburgu vedení.

O vyrovnání se postaral v 62. minutě Hugo Almeida, jenž z deseti metrů napálil míč do sítě.

Pět minut před koncem vstřelil Džeko svůj druhý gól, když hbitě zužitkoval přihrávku za obranu Brém. V nastaveném čase ale hlavou po rohovém kopu vyrovnal domácí dlouhán Per Mertesacker.

Brémy tak neprohrály ve 21. soutěžním zápase za sebou. Mladý český stoper Wolfsburgu Jan Šimůnek nebyl ani na lavičce náhradníků.

Hannover uctil Enkeho památku, Bayern ale neměl slitování

Po třech remízách se probral Bayern Mnichov, který vyhrál 3:0 v Hannoveru. Ten se stále vzpamatovává ze sebevraždy brankáře Roberta Enkeho.

Hosté ale Hannover nijak nešetřili. Sami se totiž potýkají s krizí a trenér Louis van Gaal má nůž na krku. Jeho hráči ho však tentokrát potěšili.

Dařilo se především útočníkům, trefili se všichni tři. Skóre otevřel objev sezony Thomas Müller, prosadili se i Olič s Gomezem.

Ital Luca Toni, který se vrátil do týmu poté, co z něj byl za kritiku vyřazen, se na hřiště nedostal.

Fanoušci Hannoveru v prvním domácím zápase po Enkeho sebevraždě uctili jeho památku, když vyvěsili přes celou tribunu dres s číslem jedna.

Jinak se však atmosféra v Hannoveru vrací po tragické události k normálu. Před zápasem na stadionu hrála i populární hudba, která nahradila smuteční písně, jež v AWD-Areně zněly před čtrnácti dny při Enkeho pohřbu.

Leverkusenu zajistil výhru hattrickem Kiessling

Stuttgart na hřišti Leverkusenu doplatili na střeleckou formu Stefana Kiesslinga. Nejlepší kanonýr soutěže zazářil třemi góly a zařídil Leverkusenu jasnou výhru 4:0.

V dosavadních 14 zápasech se tak mezi střelce nezapsal jen ve čtyřech případech a vede tabulku střelců s 12 brankami. Naopak trápící se Stuttgart už podesáté za sebou v lize nevyhrál a patří mu předposlední příčka.

Na lavičce Leverkusenu se objevil český obránce Michal Kadlec, který kvůli zranění kotníku nehrál téměř tři měsíce.

Z vítězství 1:0 v Norimberku se raduje Freiburg, v jehož sestavě kvůli problémům se stehnem chyběl český stoper Pavel Krmaš.

Schalke nevyužilo možnost dostat se do čela ligy a prohrálo v Mönchengladbachu 0:1. Český záložník Schalke Jan Morávek, který minulý týden vstřelil svou první bundesligovou branku, odehrál za hosty celý druhý poločas.

Hamburg ani Hertha opět nevyhrály

Ani v šestém bundesligovém zápase za sebou nezvítězil Hamburg, který remizoval na hřišti Mohuče 1:1. Mohuč tak zůstává nejlepším týmem Bundesligy na domácím stadionu.

Hamburg, za nějž nastoupili čeští reprezentanti David Rozehnal a David Jarolím, vedl už od 3. minuty, kdy se prosadil devatenáctiletý turecký útočník Turay Torun. Bod domácím zařídil v 84. minutě kapitán Tim Hoogland.

Pokračuje neuvěřitelné trápení Herthy Berlín, která prohrála s Eintrachtem Frankfurt 1:3 a zaznamenala svou už jedenáctou letošní ligovou porážku. Za Herthu odchytal utkání český brankář Jaroslav Drobný.

Frankfurtský Martin Fenin svému týmu chyběl, protože musí na operaci třísel.

Německá liga - 14. kolo: Brémy - Wolfsburg 2:2 (62. Almeida, 90.+1 Mertesacker - 42. a 85. Džeko), Hertha Berlín - Frankfurt 1:3 (81. Ramos - 11. Ochs, 70. Franz, 75. Meier), Hoffenheim - Dortmund 1:2 (49. Ba - 2. Blaszczykowski, 79. Sahin z pen.), Mohuč - Hamburk 1:1 (84. Hoogland - 3. Torun), Norimberk - Freiburg 0:1 (12. Reisinger), Bochum - Kolín 0:0, Mönchengladbach - Schalke 1:0 (5. Reus), Leverkusen - Stuttgart 4:0 (22., 59. a 87. z pen. Kiessling, 39. Derdiyok), Hannover - Bayern Mnichov 0:3 (19. Müller, 47. Olič, 90. Gomez).