Velké trápení zažíval vedoucí Inter Milán v zápase s Fiorentinou, když se dlouho nedokázal prosadit v útoku. Nakonec mu pomohl pokutový kop, který pět minut před koncem proměnil sám faulovaný Milito a zařídil těsnou výhru 1:0.

Inter si tak ještě víc upevnil vedení v tabulce.

Huntelaar rozhodl o výhře AC Milán góly v nastavení

Druhý Juventus totiž nečekaně prohrál na hřišti Cagliari 0:2 a ještě více tak zkomplikoval situaci trenérovi Ciru Ferrarovi.

Ten se po nepřesvědčivých výkonech týmu v Lize mistrů dostal pod velký tlak a ligová porážka ještě zvýší počet hlasů volajících po jeho odvolání.

Český obránce Zdeněk Grygera znovu zůstal jen na lavičce "Staré dámy".

Před Juventus se na druhé místo dostal AC Milán, který vyhrál 2:0 na hřišti předposlední Catanie. O výhře rozhodl dvěma góly až v nastaveném čase střídající útočník Klaas Jan Huntelaar.

Pro nizozemského fotbalistu to byly první zásahy po letním příchodu z Realu Madrid.

Vyhrocené derby zvládl lépe FC Janov

Vyhrocené městské derby vyhráli fotbalisté FC Janov. Ve 14. kole italské ligy porazili Sampdorii jasně 3:0. Diváci kromě dvou penalt viděli tři červené karty.

Domácí se ujali vedení už v 10. minutě po proměněné penaltě záložníka Milanetta. Do šaten ale odcházeli v oslabení, protože byl krátce před poločasovým hvizdem vyloučen po druhé žluté kartě obránce Biava.

FC ale i v deseti zdvojnásobil vedení, když v 53. minutě zakončil povedenou akci kapitán Rossi. Jeho jmenovec v obraně hostů byl podruhé napomínán v 66. minutě a dorovnal počet fotbalistů na hřišti.

Definitivní rozhodnutí přidal čtvrt hodiny před koncem útočník Palladino, který proměnil druhou penaltu. Nervy neudržel v závěru obránce Sampdorie Cacciatore, jenž dostal třetí červenou kartu večera za brutální faul.

Jarolím podruhé byl podruhé v sezoně v základu

Český záložník Lukáš Jarolím se poprvé od úvodního kola italské ligy objevil v základní sestavě Sieny a hned se uvedl přihrávkou na gól.

Syn trenéra Slavie Karla Jarolíma už ve 3. minutě připravil vedoucí branku pro Vergassolu, jenže ani to Sieně k bodům na hřišti Bari nestačilo.

V závěru domácí zápas otočili, a tak Siena zůstává na dně tabulky se ztrátou šesti bodů na záchranu v nejvyšší soutěži.

Výsledky 14. kola: Catania - AC Milán 0:2 (90.+3 a 90.+4 Huntelaar), Udine - Livorno 2:0 (29. Di Natale, 38. Floro Flores), FC Janov - Sampdoria Janov 3:0 (10. Milanetto z pen., 53. Rossi, 75. Palladino z pen.), Bari - Siena 2:1 (90. Greco, 78. Masiello - 3. Vergassola), Bergamo - AS Řím 1:2 (13. Ceravolo - 44. Vučinič, 64. Perrotta), Cagliari - Juventus Turín 2:0 (31. Nené, 89. Matri), Chievo - Palermo 1:0 (54. Abbruscato), Inter Milán - Fiorentina 1:0 (85. Milito z pen.), Lazio Řím - Boloňa 0:0, Parma - Neapol 1:1 (85. Amoruso z pen. - 32. Denis).