Už běžel nastavený čas, když Dzsudzsák zprava odcentroval, Engelaar posunul míč před branku a Řepka před dotírajícím Reisem tečoval špičkou kopačky míč do Blažkovy brány... Sparta proto v Eindhovenu prohrála 0:1.

Do té doby přitom drželi Pražané na hřišti nizozemského soupeře sympatickou remízu, která by v matematice Evropské ligy znamenala, že by jim postup do jarní části zabezpečil v posledním prosincovém kole bod proti Kodani.

Řepkova teč ale matematiku změnila. Sparta i Kodaň nyní mají po 7 bodech, a protože v Dánsku vyhráli Sionko, Pospěch a spol. první vzájemný zápas s Pražany 1:0, platí, že Sparta musí pro slast postupu severského soupeře 16. prosince na Letné porazit.

"Oboustranné vyčkávání,“ tak zhodnotil Martin Frýdek, hvězda Sparty začátku 90. let, první poločas. duelu v Eindhovenu. Sparta nastoupila bez zraněných Zemana a Hubníka. "Ten Spartě hodně chyběl. Ale ani ne tak vzadu, na pozici stopera, kde ho solidně zastal Hoheneder, ale hlavně při útočných standardních situacích, při kterých se umí prosadit,“ zdůraznil MartinFrýdek.

Větší vzruch přinesla první pětačtyřicetiminutovka až v závěru. To bylo před Blažkem pěkně horko... Nejprve totiž sparťanský veterán musel vyhmátnout pokus Pieterse, chvíli nato nad jeho hlavou zvonilo břevno. "Nepříjemný byl pro Spartu určitě i fakt, že Tomáš Řepka dostal už v 15. minutě kartu. To si pak fotbalista s jeho způsobem hry musí dávat velký pozor,“ upozornil Frýdek.

Ve druhé půli dostávali domácí Spartu pod tlak. Vážněji však hrozili jen ze standardních situací. S Dzsudzsákovou střelou, která k němu prošla rozestoupenou zdí, měl Blažek v 63. minutě u levé tyče celkem problémy. "Ale Sparta bránila dobře, zodpovědně. Vzadu to výborně organizoval Tomáš Řepka,“ glosoval vývoj duelu Frýdek.

Nebezpečnější parametry měla ze strany Sparty jen Wilfriedova hlavička v 76. minutě, která však břevno branky, hlídané švédským reprezentačním gólmanem, přeletěla.

A pak už přišel epilog s nešťastným koncem...

Utkání základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina J:

Toulouse - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)
Branka: 54. Braaten. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

FC Kodaň - Kluž 2:0 (2:0)
Branky: 37. Vingaard, 43. N'Doye. Rozhodčí: Ceferin (Slovin.).

PSV Eindhoven - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Engelaar. Rozhodčí: Ingvarsson - Sjöbolm, Fink (všichni Švéd.). ŽK: Manolev - Řepka, Wilfried, Hušek. Diváci: 26.400.

Sestavy:
Eindhoven: Isaksson - Manolev, Salcido, Rodriguez (78. Ooijer), Pieters - Engelaar, Affelay, Bakkal (62. Toivonen) - Lazovič, Reis, Dzsudzsák. Trenér: Rutten.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Řepka, Pamič - Vacek (90.+3 Prudnikov), Kucka, Hušek, Žofčák (67. Kadlec) - Holenda, Wilfried (90. Kalouda). Trenér: Chovanec.

Tabulka:

1.PSV Eindhoven53206:311
2.Sparta Praha52127:67
3.FC Kodaň52124:47
4.Kluž51044:83

Skupina L:

Werder Brémy - Nacional Funchal 4:1 (2:0)
Branky: 31. a 34. Rosenberg, 84. Moreno, 90.+2 Marin - 63. Rúben Micael. Rozhodčí: Jefet (Izr.).

Austria Vídeň - Bilbao 0:3 (0:1)
Branky: 18. a 84. Llorente, 62. San José. Rozhodčí: Moen (Nor.).