Hokejisté Slavie ukončili měsíc trvající čekání na vítězství v extralize. Sérii šesti porážek utla dnes terfa Lukáše Havla v prodloužení předehrávky 38. kola proti Zlínu. Berani vyhráli v šesti z posledních osmi utkání, ale i třetí vzájemný souboje s Slavií v této sezoně pro ně skončil neúspěšně. V předchozích zápasech podlehli 1:4 a 1:3.

Domácí v zápase třikrát vedli, ale hosté vždy dokázali vyrovnat. Naposledy se to ve třetí třetině povedlo Záhorovskému. Slavia se na vlastním ledě opět trápila. V O2 Areně je s bilancí 74 inkasovaných branek suverénně nejhorší v celé soutěži. Cenný druhý bod, domácím, kterří bojují na hraně účasti v play-off, zajistil v 62. minutě prodloužení Lukáš Havel, kterému nahrával uzdravený Roman Červenka.

"Tři body hned takhle po návratu jsem nečekal. Jsem za ně samozřejmě rád, ale je škoda, že jsme tři body neměli především jako tým. V naší situaci jsme však nakonec rádi i za ty dva. Bylo to vydřené a je to vzpruha " komentoval svůj výkon Červenka, který v posledních dvou zápasech Slavii chyběl kvůli zranění zad. Svou bilanci vylepšil na 58 bodů za 24 tref a 34 přihrávek z 36 utkání.

Vladimír Růžička (Slavia): "První třetina pro nás vyzněla velice dobře, hráli jsme ji prakticky celou v útočném pásmu a měli jsme tam i tři nebo čtyři šance. Byla škoda, že skončila 1:1. Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná a ve třetí bych řekl, že nás Zlín přehrával, což bylo vidět i na střelbě. Měli jsme asi jen dvě nebo tři střely. Zlín byl lepší a přehrával nás, hrál jednoduše. Je vidět, že hrají v poklidu a dobře si přihrávají, my měli v našem pásmu trochu zmatek. Musím však vyzvednout obrovskou bojovnost. Hráči tam skákali po hlavě a za to bych jim chtěl poděkovat. Doufám, že se nám podaří uhrát další body v následujících zápasech."

Zdeněk Venera (Zlín): "Nám bylo jasné, že Slavia bude chtít napravit tu neúspěšnou sérii posledních zápasů. Tomu také odpovídal začátek utkání, kdy byla v první třetině aktivnější. Pak se to srovnalo a řekl bych, že remíza po 60 minutách byla spravedlivá. Co se týká prodloužení, tak jsme chtěli v první řadě hrát na jistotu, protože se nám celkem daří v nájezdech a chtěli jsme to k nim dotáhnout. Bohužel, nepokryli jsme volného hráče a dostali rozhodující gól. Ale i ten bod ze Slavie bereme."

38. kolo pokračuje v pátek šesti zápasy. Zajímavý náboj bude mít 38. kolo hokejové extraligy pro dva trenéry. František Výborný se na střídačce Českých Budějovic podruhé v sezoně postaví proti Spartě, kterou v říjnu opustil. Kladenské hokejisty proti Třinci povede poprvé Otakar Vejvoda, jenž se funkce ujal místo nemocného Zdeňka Müllera.

38. kolo: HC Slavia - Zlín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.

Páteční program: Pátek 8. ledna - 38. kolo: 17:30 Mountfield České Budějovice - Sparta Praha, Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary, Plzeň 1929 - Benzina Litvínov. 18:00 Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec, Eaton Pardubice - BK Mladá Boleslav. 18:10 Kladno - Třinec.