Hokejisté Kladna, posledního celku tabulky zvítězili v dnešním 48. kole hokejové extraligy nad Zlínem 5:2. Ztrátu na předposlední Kometu Brno však Kladenští snížili jen o bod, protože Brňané doma porazili Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech. Brno a Kladno teď dělí dva body.

Kladno rozhodlo o své výhře ve druhé třetině, kdy Zlínu odskočilo na rozdíl dvou branek. Rozhodující branku vsítil Pavel Patera, jeho spoluhráč Jaroslav Kalla se podepsal pod tři domácí góly (1+2). Zlín prohrál po čtyřech vítězných zápasech a na vedoucí Plzeň, která včera porazila Liberec, má manko šesti bodů.

Dobrou formu potvrdili hokejisté Komety Brno, třetí Pardubice porazili po samostatných nájezdech. Vítěznou branku si připsal Jakub Šindel.

Vary prohrály popáté za sebou

Mistrovské Karlovy Vary se dál topí ve špatných výsledcích. Dnes karlovarští hokejisté prohráli v Litvínově, na ledě přímého konkurenta v boji o play off, a připsali si pátou porážku za sebou. Vyrovnané utkání zlomil v 53. minutě domácí útočník František Lukeš a zajistil Litvínovu potřebné tři body. Na třech brankách vítězného týmu se podílel obránce Karel Pilař, který jeden gól vstřelil a na dva nahrál. Severočeši nyní drží klíčovou desátou pozici, Karlovy Vary ztrácí tři body.

Důležitý zápas o play off se odehrál v Českých Budějovicích, kde domácí Jihočeši porazili Mladou Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Václav Pletka. Budějovice jsou nyní na osmém místě, na jedenáctou Mladou Boleslav mají náskok tří bodů.

Slavia: Tři body z venku po více než dvou měsících

Cennou výhru vezou hokejisté Slavie z Vítkovic, kde vyhráli 3:1. Zápas svými dvěma góly orámoval slávistický útočník Tomáš Kůrka, který vstřelil branku hned v úvodní minutě střetnutí a v 57. minutě gólový účet uzavřel. Rozdílový gól zaznamenal Michal Vondrka. Pražané venku získali tři body poprvé od 20. listopadu. Slavia je nyní sedmá a čtyři kola před konce základní části má už šestibodový náskok před jedenáctou Mladou Boleslaví.

Hokejisté Sparty porazili Třinec 2:1 po samostatných nájezdech, které rozhodl v páté sérii nejlepší střelec soutěže Petr Ton. Oceláři se i přes porážku posunuli na čtvrté místo před Vítkovice, ale šestá Sparta se jim v boji o domácí prostředí pro čtvrtfinále přiblížila na rozdíl tří bodů. Pražanům chybí v jistotě přímé účasti v první šestici pro play off tři body.

48. kolo hokejové extraligy:
HC Geus Okna Kladno - PSG Zlín 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Kalla (Bílek), 23. Melka (Šmach), 30. Patera (Kalla), 46. Valský (Kalla, Bílek), 55. Stieler (Kuchler) - 15. Balaštík, 53. Kristek (Důras). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2034.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. V. Hübl (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (V. Hübl, Pilař) - 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec). Rozhodčí: R. Polák, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. Diváci: 5366.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Snopek (Mikeska), rozhodující nájezd Pletka - 21. Bahenský (Boháč, T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Husička - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4546.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 51. Trnka (Voráček, Štefanka) - 1. Kůrka (Clarke), 46. Vondrka (Havel, Červenka), 57. Kůrka (Vondrka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4120.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 55. Broš, rozhodující sam. nájezd Ton - 21. M. Růžička (Peterek). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5, navíc Jan Hanzlík 10 min. - Kohn 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6463.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Erat (Mojžíš, Dopita), rozhodující nájezd Šindel - 37. Pivko (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:3, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).