Neuvirth v souboji českých gólmanů zastínil Ondřeje Pavelce a k triumfu Capitals přispěl 43 úspěšnými zákroky.

Útočník Aleš Kotalík se svým prvním gólem po přestupu z New Yorku Rangers podílel na výhře Calgary 2:1 na ledě Floridy. Kotalík deset sekund před koncem první třetiny otevřel skóre zápasu, když se v přesilové hře jeho přihrávka odrazila od brusle jednoho z bránících hráčů za záda Tomáše Vokouna.

Domácí sice dokázali v úvodu druhé třetiny vyrovnat, v 38. minutě ale v další početní výhodě skóroval Mike Giordano a Panteři už nedokázali odpovědět. Naopak od mnohem vyšší porážky je uchránil Vokoun, který čelil 40 střelám, zatímco jeho spoluhráči jich vyprodukovali pouhých třináct, z toho jen dvě v závěrečné třetině.

Výsledky NHL:

New Jersey - Toronto 4:3 (1:0, 0:3, 3:0)
Branky: 14. Zubrus, 57. McAmmond, 60. Zajac, 60. Pandolfo - 24. T. Kaberle, 31. Stempniak, 37. Wallin. Střely na branku: 28:20. Diváci: 15.204.

Washington - Atlanta 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 14. Ovečkin, 25. Backström, 44. Sjomin, 46. Chimera, 59. Green - 3. Enström, 54. Peverley. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 45 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,6 procenta. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.277.

Chicago - Phoenix 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Fraser - 37. Vrbata (Z. Michálek), rozhodující nájezd Aucoin. Střely na branku: 29:22. Diváci: 22.169.

Florida - Calgary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 22. Seidenberg - 20. Kotalík, 38. Giordano. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 40 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 13:40. Diváci: 16.781.

Buffalo - Carolina 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky: 41. a 43. Stafford, 19. Sekera - 14. Ward, 41. E. Staal, 49. Kostopoulos, 57. J. Jokinen. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.690.