Dnešní superkombinaci na olympijských hrách ve Vancouveru vyhrál americký lyžař Bode Miller, který získal svou první zlatou olympijskou medaili, a na těchto hrách už zkompletoval medailovou sbírku, když byl předtím bronzový ve sjezdu a stříbrný v Super G. Celkově to byl pro něj pátý cenný kov z olympiád. Miller tak potvrdil americkou dominanci na svazích ve Whistleru, zámořská velmoc se díky Millerovi raduje už z osmého cenného kovu.

"Jel jsem na nějaké dobré vlně, cítím se skvěle. Je to neuvěřitelně emotivní a vyčerpávajcí vyhrát tímto způsobem," byl šťastný Miller.

Na stříbrné pozici se stejně jako v Turíně umístil Ivica Kostelnič z Chorvatska, bronz si vyjel Švýcar Silvan Zurbriggen. Všichni medailisté si oproti slalomu polepšili. Naopak Aksel Lund Svindal z Norska, vedoucí muž po sjezdu, slalom nedokončil, byť měl v polovině trati ještě nejlepší mezičas.

Bank stejně jako v Turíně nezklamal

Ondřej Bank obsadil v závodě 7. příčku a jen těsně zaostal za svým výkonem z her z Turína, kde byl v této disciplíně šestý. Superkombinace je Bankovou nejoblíbenější disciplínou, v listopadu 2007 si v ní dokonce vyjel své jediné medailové postavení ve Světovém poháru, když v americkém Beaver Creeku skončil na třetím místě.

V dnešním závodě figuroval Bank po sjezdu na 16. pozici se ztrátou 2,02 vteřin na vedoucího Nora Lunda Aksela Svindala. Slalom mu pak vyšel velmi dobře, zajel v něm čtvrtý nejlepší čas. Lepší slalom zajeli pouze tři Američané, Bode Miller, Ted Ligety a Will Brandenburg. Na vítěze ztratil Bank 1, 27 vteřiny, od bronzu dělilo českého lyžaře 0,87 vteřiny.

"Dolní část (slalomu) jsem jel zbytečně zadrženě. Nakonec se našlo šest lepších soupeřů. Slalom byl moc jednoduchý na to, aby v něm sjezdaři ztratili," komentoval trať český závodník.

Kryštof Krýzl obsadil 17. místo, Filip Trejbal skončil 28. a Martin Vrablíkem dokončil závod na 31. pozici.