Fotbalisté Sigmy Olomouc jakoby se stále vzpamatovávali z nařčení z korupce a v dnešním 21. ligovém kole podlehli Mladé Boleslavi. Naopak Středočeši po čtyřech prohrách za sebou bodovali naplno. Zápas se přitom pro Olomoucké vyvíjel ideálně, už ve 4. minutě si dal boleslavský stoper Roklo vlastní gól. Ve 28. minutě mohli domácí vedení navýšit, avšak Šultes neproměnil pokutový kop. Hosté ve druhé půli utkání zvrátili, nejprve se v 57. minutě trefil mladý útočník Chramosta a pět minut před koncem si z pravého křídla seběhl do šestnáctky obránce Kalina a Lovásik jeho pokus z úhlu pod rukou pustil do sítě.

Dobré jarní výsledky potvrdila Plzeň, která přehrála Příbram 3:1 a potřetí za sebou zvítězila. Díky vysoké formě se Západočeši dotahují na špici, mají třicet devět bodů a před večerním zápasem Jablonce se Spartou ztrácí na vedoucí Pražany tři body. Dnešní duel rozhodla Plzeň ve druhé půli, kdy skórovali Kolář, Bakoš a Horváth, prohru Příbrami zmírnil v nastaveném čase střídající Wágner. Příbram neukončila jarní zmar, kdy ve čtyřech zápasech získala jediný bod.

Baník napravil prohru s Budějovicemi

Výhrou na Strahově nad Bohemians Praha odčinili fotbalisté Baníku Ostrava své předchozí zaváhání s Českými Budějovicemi. Ostrava je tak nyní čtvrtá se stejným bodovým ziskem jako pátá Plzeň. Cestu do sítě předposledního týmu tabulky našli Varadi, Mičola a Zeher. Střížkovští Bohemians zůstávají předposlední se čtyřbodovou ztrátou na čtrnácté Slovácko, které hraje zítra v Teplicích.

Svou bídu prohloubilo v Brně také poslední Kladno, které odjíždí s debaklem 0:3 a zůstává poslední. Brňané vyhráli snadno a zaslouženě, Kladenští opět ukázali svou největší bolest - koncovku. Vedoucí branku vstřelil ve 27. minutě Rabušic, druhý gól přidal hned po změně stran Dostálek a střelecký účet uzavřel pět minut před koncem Kalabiška.

V dalším utkání remizovaly České Budějovice s Bohemians 1905 0:0, byť měly trvalou územní převahu, spolehlivou obranu hostí v čele s gólmanem Sňozíkem však nepřekonaly. Dynamo tak stále čeká na premiérovou jarní výhru z domácího hřiště, "Klokani" se vzdalují sestupovému pásmu.

21. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Brno - SK Kladno 3:0 (1:0)
Branky: 27. Rabušic, 46. Dostálek, 85. Kalabiška. Rozhodčí: Paták - Mencl, Dobrovolný. ŽK: Husár - Procházka, Strnad. Diváci: 2614.

Brno: Bureš - Jílek, Huška, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (80. Chlup), Kalabiška (88. Borák) - Rabušic (71. Okleštěk), T. Došek. Trenér: Beránek.
Kladno: Tesař - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Holub, Strnad, Lička (57. Zachariáš), Zoubek - Tatanašvilli (70. Svoboda). Trenér: Hřídel.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0)
Branky: 4. Rolko vlastní - 57. Chramosta, 85. Kalina. Rozhodčí: Zelinka - Novák, Santarius. ŽK: Ordoš, Hubník, Komárek - Rolko, Poláček. Diváci: 3931.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Kaščák (86. Vašíček), Ordoš - Petr (58. Rossi), Šultes, Hubník (78. Schulmeister). Trenér: Psotka.
Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Mendy, Sedláček (57. Poláček) - Chramosta (89. Tafat), Táborský (80. Bořil). Trenér: Stanner.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Pospíšil. ŽK: Laštovka - Lukáš. Diváci: 3416.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Hunal (70. Hudson), Krob - Otepka, Černák, Riegel, Volešák (83. Sedláček) - Stráský (55. Ondrášek), Meszároš. Trenér: Šilhavý.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Kotyza, Pávek, Kaufman (74. Róth), Štohanzl - Ibragimov (60. Škoda), Hartig (78. Bálek). Trenér: Hoftych.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 3:1 (0:0)
Branky: 49. Kolář, 67. Bakoš, 82. Horváth - 90+1. Wágner. Rozhodčí: Příhoda - Moudrý, Štěrba. ŽK: Rezek, Petržela, Navrátil - Krbeček, Klesa. Diváci: 3882.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Lecjaks - Horváth (90. T. Krbeček), Rada - Petržela, Kolář (77. Jiráček), Rezek - Bakoš (86. Vaněček). Trenér: Vrba.
Příbram: L. Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Šmejkal - Fantiš (75. Klesa), Hušbauer, Borek, Pilík - Rodriguez (67. Wágner), Jirouš. Trenér: Marko.

Bohemians Praha - Baník Ostrava 0:3 (0:2)
Branky: 15. Varadi, 27. Mičola, 88. Zeher. Rozhodčí: Damková - Kubáň, Drastík. Diváci: 618.

Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Lencevič, Drobný, Flachbart - Dittrich (41. Kincl), Demeter (73. Devátý), Dobeš, Fenyk - Jeslínek, Wakui (57. Ježdík). Trenér: Jindráček.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Vydra (90. Greguš), Varadi (79. Zeher), Mičola (89. Wojnar). Trenér: Koubek.

1. Sparta 20 11 9 0 27:9 42
2. Teplice 20 11 7 2 33:19 40
3. Jablonec 20 12 4 4 24:17 40
4. Ostrava 21 11 6 4 31:18 39
5. Plzeň 21 11 6 4 29:17 39
6. Slavia 20 8 7 5 26:19 31