Hokejisté Vítkovic jsou krok od finále extraligy. Ve čtvrtém semifinále díky Hruškově gólu 68 vteřin před koncem normální hrací doby porazili Slavii 4:3 a mají dva mečboly na postup. Ten mohou slavit už v pátek ve vlastní hale.

I když po čtvrtém semifinálovém utkání vedou hokejisté Vítkovic nad Slavií 3:1 na zápasy, ale pořád nad sebou mají memento loňský událostí. Ve čtvrtfinále se stejným soupeřem vedli stejným poměrem, ale nakonec nepostoupili.

Červenka opět brzy skóroval

Slavia začala snahu o vyrovnání série zostra, stejně jako v pondělním zápase. Červenka skóroval stejně jako ve třetím zápase ve svém druhém střídání, tentokrát z voleje prostřelil brankáře Štěpánka z pravého kruhu.

První řada Slavie nemá v kádru vicemistrů konkurenci. Jenže to občas se snahou hrát s pukem přehání. Zatímco ostatní formace Pražanů pod tlakem puk vyhazují po mantinelech z vlastního pásma, Červenkova řada si chtěla nahrávat. A doplatili na to zbytečnou ztrátou puku a vyrovnávací brankou po Barinkově nahození.

Červenkova řada si je dobře vědoma zodpovědnosti za výsledek Slavie. Proto chtěla zaváhání hned odčinit, ale umná kombinace ve vítkovickém pásmu skončila na Štěpánkově fantastickém zákroku. Gólman Ostravanů zastavil Vondrkovu střelu širokou holí na brankové čáře!

Štěpánek je v reprezentační formě, Furch v bídné

Vítkovický brankář vůbec chytá v reprezentační formě, z jeho zákroků čiší sebevědomí a jistota. Naopak jeho protějšek Dominik Furch je nejistota sama. Vyráží i lehké střely před sebe, působí rozevlátým a nekoncentrovaným dojmem. O to víc musí pracovat slávistická obrana, která může být ráda, že vítkovická ofenziva byla v úterním podvečeru hodně jalová.

Ale ani ta slávistická nedokázala nijak zajímavé utkání prosvětlit útočnými nápady. Oběma týmům pomohly až přesilovky. Slávisty poslal do vedení exkluzivní Vondrkův pas od zadního hrazení a Svobodovo doklepnutí. Nedlouho před polovinou zápasu ale srovnal Szturc po neméně efektním Štěfankově přiklepnutí.

Slavia potřetí vedla, Vítkovice potřetí vyrovnaly

Jenže s přesilovkou byli na řadě zase slávisté a šikovnou tečí dal Pražanům vedení Havel. Vítkovice ale nemínily v dotahované přestat a náramně se jim k tomu hodila minela největší slávistické slabiny - brankáře Furcha. Špatně vyjel proti volnému kotouči a Štefanka měl lehkou práci zamést puk do odkryté branky.

Většina z necelých devěti tisíc diváků v O2 Areně jen smutně vydechla, když Štěpánek výtečným zákrokem pět minut před koncem nedovolil Vondrkovi v jasné pozici korunovat drtivý slávistický tlak. I v posledních minutách třetí třetiny byl Štěpánek bezchybný, a dal tak spoluhráčům šanci k nečekanému obratu.

Rozhodl Hruška minutu a osm vteřin před koncem

Minutu a osm vteřin před koncem normální hrací doby Furch slávistické šance definitivně pohřbil - neudržel lehké Ujčíkovo nahození od mantinelu, navíc zůstal zaseknutý u velé tyčky. Vítkovický útočník Svačina s pukem objel branku a Hruška trefil prázdnou slávistickou klec.

Vítkovice si tak k pátečnímu utkání v ČEZ Areně vezou vedení 3:1 v sérii a dva mečboly k postupu do finále.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Slavia Praha - Vítkovice Steel 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kůrka), 24. Svoboda (Vondrka, Campbell), 32. Havel (Roth, Červenka) - 12. Barinka (Ujčík), 29. Szturc (Štefanka, Krenželok), 50. Štefanka (Selingr, Szturc), 59. R. Hruška (Svačina). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 8971. Stav série: 1:3.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík - Kůrka, Červenka, Vondrka - Svoboda, Holec, Doležal - Havel, V. Růžička ml., M. Čermák - Endál, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Kuboš, Trnka - Klimek, Burger, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Szturc, Štefanka, Krenželok - Strapáč, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.