Fotbalisté Sparty udolali v malém pražské derby v rámci 26. ligového kola střížkovské Bohemians 1:0 a minimálně do pondělí povedenou tabulku o tři body před Ostravou. Baník je však může v případě výhry v Dolíčku opět dotáhnout. Souboj prvního týmu s posledním dnes na Letné rozhodl v 50. minutě domácí mladík Václav Kadlec, který stejnému soupeři vstřelil jedinou branku i v loňském duelu. Hostující celek prohrál šestý zápas po sobě.

Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Sparta chtěla odčinit bezbrankovou remízu v Českých Budějovicích a do svého soupeře, který po dvacetibodovém odpočtu soutěž pouze dohrává, se pustila s vervou. Gólman Belaň si však pokaždé poradil. Nejprve vyrazil pokus z úhlu na roh, v šestnácté minutě pak vytáhl ostrou ránu nad sebe a o čtyři minuty později nemusel zasahovat vůbec, protože Žofčák mířil vedle.

Sparťany tak vyprovodil do kabin pískot, který však brzy po přestávce vystřídala radost ze vstřelené branky. Wilfried vysunul v 50. minutě Kadlece a ten v samostatném úniku s přehledem po zemi obstřelil Belaně. Talentovaný útočník zasadil stejnému soupeři gólový úder i před rokem.

Bohemians mohli vzápětí odpovědět, Dittrichově střele do horního rohu příliš nescházelo. Byl to ovšem jediný ofenzivní záblesk hostujícího celku. Sparta pevně držela osud utkání ve svých rukou a několikrát měla blízko k tomu, aby své vedení pojistila. Třeba v 53. minutě, kdy střílel křížně těsně vedle Žofčák. Spartě ale další gól ale nepřinesly ani střely Wilfrieda a Sionka, obě skončily na břevně.

Branka: 50. Kadlec. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Čecháček. ŽK: Ježdík, Horáček, Dittrich, Lencevič (všichni Bohemians). Diváci: 7813.
Sestavy:Sparta: Kozáčik - Kušnír, Brabec, Řepka, Hoheneder - Sionko (89. Zeman), Vacek, Kucka, Žofčák - Wilfried (90. Třešňák), Kadlec (69. Lačný). Trenér: Chovanec. Bohemians: Belaň - Flachbart, Lencevič, Drobný, Grznár (83. Dobeš) - Horáček - Dittrich, Demeter, Ježdík, Mach (66. Očovan) - Pospíšil (72. Ibe). Trenér: Jindráček.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 0:0
Fotbalisté plzeňské Viktorie čekají na vítězství již pět zápasů. Navíc na výhru nedosáhli ani v posledních dvou vystoupeních v Ondrášovka Cupu. Plzeň si v kombinované sestavě nedokázala poradit s dobře organizovanou defenzivou Dynama a v závěru utkání navíc mohla přijít o všechny body, když v dobré pozici vypálil hostující Volešák těsně vedle.

Rozhodčí: Adámek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Hudson, Meszároš (oba Budějovice). Diváci: 2430.
Sestavy: Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (70. T. Krbeček), Kolář, Rýdel, Jiráček (84. Darida), Rajtoral (62. Limberský) - Rezek. Trenér: Vrba. České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Krob - Hudson, Benát (77. Riegel), Černák, Otepka, Volešák (90+1. Mezlík) - T. Sedláček (80. Meszároš). Trenér: Šilhavý

1. FK Příbram - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Fotbalisté Liberce si odvezli z Příbrami bod za remízu 1:1. Většinu zápasu přitom vedli díky trefě Dočkala z 12. minuty, stupňujícímu tlaku domácích ale neodolali a inkasovali po střele kapitána Huni, který se trefil popáté z posledních šesti zápasů. Ani jeden tým si remízou příliš nepomohl a se shodným bodovým ziskem zůstávají v dolní polovině tabulky.

Branky: 79. Huňa - 12. Dočkal. Rozhodčí: Hájek - Hojsík, Gallo. ŽK: Klesa, Nohýnek - Vulin, Holeňák. Diváci: 1400.
Sestavy: Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal (70. Wágner), Borek, Hušbauer - Huňa, Fantiš. Trenér: Marko. Liberec: Hauzr - Zeman, Kelič, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Holeňák (67. Janů), Papoušek - Frejlach (88. Suk), Smetana (62. Vojta). Trenér: Petřík.

Baumit Jablonec - 1. FC Brno 1:0 (1:0)
Jablonečtí fotbalisté porazili Brno 1:0 a dotáhli se bodově na druhou Ostravu, která však má k dobru pondělní dohrávku, na vedoucí Sparta ztrácí tři body. O výhře rozhodnul ve 37. minutě David Lafata, pro kterého to byla osmá přesná trefa v sezóně. Hosté prohráli přes sympatický výkon popáté za sebou. Brno sice před cestou na sever dávalo najevo, že má jen malé naděje na bodový zisk, ale přinejmenším v prvním poločase svým otevřeným pojetím Jablonec zaskočilo. Začátek sice patřil domácím, ale po úvodním náporu a několika slibných a nedotažených situacích v jejich podání se rozehráli hosté.
Branka: 37. Lafata. Rozhodčí: R. Hrubeš - Zlámal, Lhoták. ŽK: Zábojník - Trousil, Husár. Diváci: 3800.

Sestavy: Jablonec: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Loučka - Krejčí, Jarolím (79. Michálek), Pavlík (73. Eliáš), Jablonský (86. Haurdič) - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký. Brno: Doležal - Huška, Dvorník, Trousil, Husár - Križko (75. Cupák), Polách (74. Šural), Kalabiška, Pernica - Rabušic, Došek. Trenér: Beránek.