Vyrovnávací branka, kterou Slováci inkasovali v prvním duelu proti Novém Zélandu ve třetí minutě nastaveného času, otřásla Weissovým souborem víc, než bylo zdrávo.

Ve druhém utkání skupiny totiž Slováci předvedli proti Paraguayi velmi matný výkon. Weissovy šachy v sestavě nebyly ku prospěchu věci. Weiss totiž přeskládal celou obranu - a právě přes její střed Paraguayci úspěšně útočili a ve 27. minutě vstřelili úvodní branku utkání. Barrios lehce posunul balon do otevřené mezery mezi stopery Verovi a ten Muchu překonal.

Nebýt gólmana Jána Muchy, prohrávali by Slováci po prvním poločase o dva nebo tři góly. Brankáři Legie Varšava se totiž do poločasu podařilo zneškodnit několik těžkých střel soupeře, zejména z kopaček Roqueho Santa Cruze.

Kdo čekal, že po změně stran Slováci udeří, mýlil se. Šedivá, bezvýrazná hra slovenského týmu pokračovala. Jihoameričané se stáhli, pečlivě bránili - a bohatě jim to stačilo.

Slováci se na nic nezmohli, naopak v 86. minutě se po Ďuricově chybě dostali do nebezpečné pozice Paraguayci a Riveros z hranice šestnáctky vstřelil míč do sítě.

Až v nastaveném čase vyprodukoval Vittek střelu, která mohla být soupeři nebezpečná, ale brankář Villar ji vytěsnil nad břevno.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
13:30

Slovensko:
Mucha - Pekarik, Škrtel, Salata, Ďurica - Šesták, Štrba, Hamšík, Weiss - Kozák, Vittek.
Paraguay:
Villar - Morel, Alcaraz, da Silva, Bonet - Riveros, V. Caceres, Vera - Valdez, Santa Cruz - Lucas

13:31
1. minuta - Utkání právě začalo.
13:31
3. minuta - V držení míče jsou zatím Slováci. Paraguayci se prezentují agresivním napadáním.
13:33
4. minuta - Metr před pokutovým územím se do míče opřel Roque Santa Cruz, ale jeho těžkou střelu Mucha s problémy vytěsnil.
13:34
5. minuta - Jihoameričané ukazují svou sílu. Dobrou přihrávku ale Valdez nezužitkoval.
13:35
7. minuta - Hraje stále na polovině Slováků. Míč si vyměňují hráči obou týmů.
13:37
9. minuta - Z trestného kopu poslal míč do vápna Morel, nikoho z Paraguayců ale nenašel.
13:39
10. minuta - Slováci se konečně osmělili. Hamšík vybídl na pravé straně přihrávkou do běhu Ďuricu, jenže ten svůj centr nezvládl. Míč daleko vysoko za bránou.
13:40
12. minuta - Hamšík s přihrávkou ve středu hřiště čekal tak dlouho, až mu soupeři míč odebrali.
13:42
15. minuty - Paraguay je zatím jednoznačně lepším celkem. Slováci jsou směrem dopředu bezzubí.
13:45
16. minuta - Slovensko poprvé v brankovišti soupeře. Weiss se kličkou uvolnil a poslal míč do vápna Šestákovi, jehoč otočku zbrzdili obránci Jihoameričanů.
13:47
18. minuta - Da Silva v dobré pozici jen o kousek minul nacentrovaný balon.
13:49
19. minuta - Riveros velmi tvrdě pálil zpoza velkého brankoviště. Štěstí pro Slováky, že mířil pouze do míst, kde číhal připravený Mucha.
13:50
22. minuta - U míče jsou stále zkušenější Paraguayjci.
13:52
23. minuta - Kozákův centr zblokoval jeden z obránců. Lehký balon končí v náručí brankáře Villara.
13:53
25. minuta - Dalekonosná přízemní střela Valdeze končí asi metr vedle Muchovy levé tyče.
13:55
27. minuta - PARAGUAY VEDE 1:0 Enrique Vera se prosmýkl mezi třemi obránci a špičkou kopačky usměrnil Barriosovu milimetrovou přihrávku za záda slovenského gólmana.
13:59
32. minuta - Hráči Paraguaye na vlastní polovině maximalizují tlak na hráče s balonem. Slovákům to vážně znemožňuje kloudně rozehrát.
13:59
14:04
34. minuta - Kozák se pokusil ve slušné pozici vybídnout k brejku Šestáka, jenže jeho přihrávka byla dosti nepřesná.
14:05
35. minuta - Hamšík trestuhodně zkazil pas na Šestáka, který by se hnal téměř sám na bránu.
14:06
37. minuta - První šance Slovenska. Po rohu hlavičkoval nad branku Kornel Salata.
14:07
38. minuta - Weiss se snažil uvolnit na polovině soupeře, ale utopil se ve vlastních kličkách.
14:08
39. minuta - Kozák nepochopitelně zkazil rozehrávku a jen díky Muchovi, který nohou reflexivně vykopl Santa Cruzovu tutovku, prohrávají Slováci stále jen o gól.
14:09
42. minuta - Ján Ďurica inkasuje za zákrok na polovině hřiště žlutou kartu.
14:12
44. minuta - Paraguay skvělé brání vlastní polovinu. Slováci se na ni dostávají jen horko těžko.
14:14
45. minuta - Žlutou kartu dostává i Enrique Vera.
14:15
První poločas skončil.
14:16
46. minuta - Druhý poločas začal.
14:32
47. minuta - Stanislav Šesták dostává za skluz zezadu žlutou kartu.
14:34
49. minuta - Nadějně se rozvíjející akci zmařil Pekárik tím, že z dálky napálil míč do prvního bránícího hráče.
14:36
50. minuta - Slovensko se snaží být aktivní, prosazuje se především Weiss, jenže jejich útočné pokusy čast zmaří nepřesná přihrávka.
14:38
52. minuta - Zprava se pokoušel odcentrovat Šesták, ale napálil jen bránícího Morela.
14:39
54. minuta - Slováci velmi často posílají míč brankáři Muchovi, jenže rozehrávka přes něj kýžený efekt nepřináší.
14:41
56. minuta - Teď Slovensko zakombinovalo, leč bránu soupeře stejně neohrozilo. Akci ukončil Ďuricův neúspěšný nákop.
14:43
57. minuta - Paraguayci chybovali v rozehrávce. Míče se chopil Šesták, ale jeho přihrávka opět končí na noze prvního beka.
14:44
57. minuta - Slovenští hráči teď svého soupeře trochu zatlačili, ale střely výběru Vladimíra Weisse zatím chybějí.
14:45
60. minuta - Paraguay je v druhém poločase velmi pasivní. Naštěstí pro ni toho Slováci nejsou s to využít.
14:47
62. minuta - Po Ďuricově průnikou budou Slováci kopat roh.
14:49
66. minuta - Oba týmy v této fázi zápasu fotbalového diváka předváděnou hrou spíše nudí.
14:53
68. minuta - Paraguay střídá. Aureliano Torres nastupuje na hřiště místo Valdeze.
14:55
70. minuta - Střídá i slovenský kouč. Stanislava Šestáka zastoupí Filip Hološko.
14:57
72. minuta - Největší šance druhého poločasu. Santa Cruz krátkým centrem posadil balon na hlavu Very, kerů prudkou hlavičkou umíštil míč jen těsně vedle tyčky.
14:59
75. minuta - Slováci zatím ani jednou nevystřelili na bránu. Jejich herní projev zatím ani nenaznačuje, že by se tomu měli v blízké budoucnosti přiblížit.
15:02
77. minuta - Torres zkusil vypálit z dálky, ale mířil jen nad Muchovu svatyni.
15:04
80. minuta - Slovenský tým vypadá dosti odevzdaně. Nakopávané balony nikam nevedou.
15:07
82. minuta - Paraguay střídá. Barriose nahrazuje Cardozo.
15:09
83. minuta - Slovenský kouč Weiis se rozhodl zariskovat. Stopera Salatu nahrazuje ofenzivní eso Stoch.
15:10
84. minuta - Žlutý kartonek vidí i Weiss.
15:10
85. minuta - Paraguay se pomalu chystá k trestnému kopu z 45 metrů.
15:12
86. minuta - PARAGUAY VEDE 2:0 Po trestném kopu se míč ve slovesnkém brankovišti několikrát odrazil, až se k němu dostal Riveros, který prostřelil všechny přihlížející Slováky a pravděpodobně tak rozhodl o výhře Američanů.
15:14
88. minuta - Veru nahrazuje Barreto.
15:15
89. minuta - Paraguay nikam nespěchá. Pomalu se blíží 9é. minuta utkání.
15:16
90. minuta - Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty.
15:17
92. minuta - Až teď se Slováci dostali k první pořádné šanci. Po Vittekově pumelici zpoza vápna se musel Villar pěkně natáhnout.
15:20
95. minuta - Hlavní rozhodčí právě ukončil zápas. Paraguay porazila matné Slováky 2:0.