Rozhodně však svěřenci trenéra Jana Svobody nebyli odevzdaným soupeřem. Stejně jako v sobotním duelu s Polskem vyhráli první set 25:23.

"Začali jsme s pozměněnou sestavou a do utkání jsme vstoupili agresivně a důrazně na servisu, což se nám dařilo celý první set," řekl ČTK Svoboda.

"V tomhle výkonu jsme ale pokračovali už jenom část druhého," vysvětlil kouč, proč v dalších sadách Češi pustili bronzový tým z posledního evropského i světového šampionátu vždy před koncovkou do mírného náskoku. Bulhaři už pak nedopustil žádné drama.

"Sice jsme se s Bulhary ve všech činnostech vyrovnali a v některých je i statisticky předčili, ale dopouštěli jsme se hodně nevynucených chyb. To bylo jediné, čím jsme zápas prohráli," řekl Svoboda.

Oba týmy se utkají v září na mistrovství světa v Itálii ve skupině E, v níž jsou ještě Francie a Čína.

Češi nezískali v Polsku ani bod

Česká reprezentace skončila na Memoriálu Huberta Wagnera poslední a potvrdila pozici turnajového outsidera. V prvním zápase si s nimi Brazilci nedělali moc starostí. V druhém duelu naopak Češi potrápili další silný tým Polsko. Získali první sadu a ve třech zbývajících se hrál vyrovnaný volejbal až do samotné koncovky.

Poláci ovšem zužitkovali svou zkušenost a nepřipostili na domácí půdě žádné překvapení.

Turnaj vyvrcholí odpoledním soubojem Brazílie a Polska.