Pešek ukončil dlouhou šňůru závodů, ze kterých vyšel bodově naprázdno. Celkem sedmkrát odcházel se sklopenou hlavou, v San Marinu ale vybojoval alespoň bod za patnácté místo.

"Dnes v závodu se motorka chovala úplně nejlépe v sezoně. Takhle bych si to představoval. Závod mě dost povzbudil a dodal sebevědomí, protože jsem ukázal, že když motocykl funguje, jsem schopen jezdit rychle," uvedl Pešek v tiskové zprávě svého týmu Matteoni Racing.

Výsledky Velké ceny San Marina silničních motocyklů zastínilo úmrtí Japonce Šoji Tomizawy, který zahynul po pádu v závodu kategorie Moto2.

Čtyřiadvacetiletý Pešek do závodu odstartoval až z třicátého místa, ale postupně se startovním polem propracovával dopředu.

Druhý Čech v kategorii Moto2 Karel Abraham do závodu kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím nenastoupil. Ze čtvrtého vítězství za sebou se radoval Španěl Toni Elías, který tak navýšil vedení v šampionátu na 83 bodů před dnes druhým krajanem Juliánem Simónem.

Kornfeil dojel ve "stopětadvacítkách" šestnáctý

Kornfeilovi utekly body v nejslabší kubatuře o jediné místo. Šestnáctým místem však i tentokrát dokázal ze mistrovství světa silničních motocyklů nejezdí náhodou. Celkově má na svém kontě 16 bodů a patří mu sedmnáctá pozice.

Velkou cenu San Marina v Misanu ovládl Španěl Marc Márquez a upevnil své vedení v čele kubatury do 125 ccm. Druhý dojel jeho pronásledovatel Terol a na třetím místě skončil Vázquez. Stupně vítězů tedy obsadili tři závodníci ze Španělska.

Sedmnáctiletý český motocyklista na sebe poprvé upozornil v Velké ceně České republiky, kde šokoval pátým místem a po neúspěchu Peška s Abrahamem se v Brně stal největší domácí hvězdou. I v dalším závodě bodoval, když si v Indianapolis dojel pro dva body za čtrnácté místo.

MotoGP ovládl Pedrosa, Rossi dojel třetí

V královské třídě MotoGP zopakoval týden staré vítězství z Indianapolis Španěl Dani Pedrosa na hondě, jenž po triumfu v sobotní kvalifikaci vyhrál systémem start-cíl. Na druhém místě s odstupem necelých dvou sekund skončil vítězův krajan Jorge Lorenzo na yamaze, jenž má v čele průběžného pořadí náskok 63 bodů.

Třetí dojel domácí miláček Valentino Rossi, jenž se přes nadšené fanoušky, kteří po závodě zaplnili trať, dostal po závodě do depa až dlouho po ostatních závodnících.

Šampionát pokračuje za dva týdny premiérovou Velkou cenou Aragonie ve Španělsku.

Výsledky GP San Marina:

Do 125 ccm: 1. Márquez (Šp./Derbi) 39:56,117, 2. Terol (Šp./Aprilia) -2,185, 3. Vázquez (Šp./Derbi) -5,628, 4. Smith (Brit./Aprilia) -5,912, 5. Cortese (Něm./Derbi) -6,378, 6. P. Espargaró (Šp./Derbi) -7,091, ...16. Kornfeil (ČR/Aprilia) -1:00,269.

Průběžné pořadí (po 11 ze 17 závodů): 1. Márquez 197, 2. Terol 188, 3. P. Espargaró 177, 4. Smith 128, 5. Cortese 107, 6. Rabat (Šp./Aprilia) 99, ...17. Kornfeil 16.

Moto2: 1. Elías (Šp./Moriwaki) 43:33,996, 2. Simón (Šp./Suter) -1,969, 3. Lüthi (Švýc./Moriwaki) -11,917, 4. Corsi (It./Motobi) -15,409, 5. Bradl (Něm./Suter) -16,219, 6. Cluzel (Fr./Suter) -16,676, ...15. Pešek (ČR/Moriwaki) -37,012.

Průběžné pořadí (po 11 z 17 závodů): 1. Elías 211, 2. Simón 128, 3. Lüthi 124, 4. Iannone (It./Speed Up) 119, 5. Corsi 97, 6. Cluzel 84, ...17. Abraham (ČR/FTR) 33, 31. Pešek 5.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 44:22,059, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -1,900, 3. Rossi (It./Yamaha) -3,183, 4. Dovizioso (It./Honda) -6,454, 5. Stoner (Austr./Ducati) -18,479, 6. Spies (USA/Yamaha) -28,385.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Lorenzo 271 b., 2. Pedrosa 208, 3. Dovizioso 139, 4. Rossi 130, 5. Stoner 130, 6. Spies 120.