Premiéru této disciplíny na světovém šampionátu vyhrála polská dvojice Sylvia Czwojdzinská, Remigiusz Golis ziskem 5660 bodů. Druhá skončila Ukrajina a před českým párem doběhli Litevci.

Grolichová se s Polívkou krátce po doběhu shodli, co jim chybělo ke stupňům vítězů. "Kdybych lépe zastřílela," řekl Grolichová spolupracovníkovi ČTK. "A já lépe zašermoval," doplnil Polívka.

Polívka přidal k šestému místu z individuálního závodu a stříbru družstva mužů další solidní umístění. Zcela tak zastínil Davida Svobodu, který měl být největší nadějí české výpravy. Medaile byla však ve smíšené štafetě doslova na dosah, v závěrečném běhu byl nad Polívkovy síly Litevec Kinderis.

"Je to škoda. Ale v závěru už jsem neměl na to, abych Kinderise předběhl a zajistil bronz," řekl smutný Polívka, podle kterého Kinderisovi pomohlo, že na poslední střelbě zůstal déle. "Možná to zní divně, ale v tom případě mu to zřejmě skutečně pomohlo, protože si víc odpočinul," vysvětlil loňský mistr Evropy.

Grolichovou brzdila nemoc

Grolichová přiznala, že po osmi dnech pobytu v hotelu, kde léčila od příletu do Číny virózu, tušila, že ještě nebude zcela připravená na fyzické disciplíny. "To se bohužel potvrdilo. Bohužel mi k horšímu běhu ještě nevyšla střelba. Jinak šerm a jízda na koni se mi vydařily a jsem s nimi spokojená," uvedla Grolichová.

Štafety smíšených dvojic jsou světovou novinkou. Poprvé se na velké soutěži uskutečnily loni na MS juniorů a zlato tehdy v Bulharsku získali Polívka s přítelkyní Natálií Dianovou.

Smíšené páry by měly podle představ organizátorů být i novou součástí olympijského programu na hrách v Londýně 2012.

MS v moderním pětiboji v Čcheng-tu (Čína):

Štafety smíšených dvojic:

1. Polsko (Czwojdzinská, Golis) 5660 b., 2. Ukrajina 5622, 3. Litva 5594, 4. Česko (Grolichová, Polívka) 5574.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist