Domácí prostředí mají většinou hokejisté v lásce. To však zřejmě neplatí pro pražskou Slavii. Do vysočanské O2 areny chodí sotva 3000 diváků a bouřlivou atmosféru byste zde hledali marně. Slávistům se doma navíc nedaří ani výsledkově.

Ze čtyř domácích zápasů vyhráli pouze jeden a tři poslední ztratili. V neděli se O2 arenu podařilo vyloupit Karlovým Varům. V první třetině si gólmani Kopřiva a Mensator příliš nezachytali. Velké šance přišly až ve druhém dějství a ve 27. minutě se hosté ujali vedení. Pech našel před brankou zapomenutého Hrušku, ten si počkal, než se mu Kopřiva položí, a následně poslal puk pod horní tyčku.

V 52. minutě hosté využili početní výhodu, když pálil bez přípravy z mezikruží Košťál a zvýšil na 2:0. Slavia sice dokázala odpovědět již za 11 vteřin Holcem, víc už jí však karlovarská obrana v čele s Mensatorem nepovolila.

Hokejisté Zlín rozdrtili Litvínov rekordním výsledkem sezony 10:2

Už v šesté minutě útočník Rachůnek z levého kruhu pro vhazování nekompromisně prostřelil brankáře Jaroslava Hübla. Před polovinou první třetiny zlínští hráči navýšili svoje vedení, když v přesilovce uspěl Důras. Vzápětí sice Litvínov snížil zásluhou Rindoše, dvougólové vedení však domácím vrátil minutu před první sirénou Balán.

Ve druhé části hry měli hokejisté Zlína utkání pod kontrolou, což potvrdili gólově. V učebnicové akci přihrál Vlach rozjetému Holíkovi a ten vstřelil svoji první extraligovou branku. S chutí hrající tým Zlína v závěru druhé třetiny přidal další dvě branky, o které se postarali Vlach s Köhlerem.

Také v závěrečném dějství hokejisté Zlína pálili ostrými a utkání dostalo exhibiční nádech. Na trestnou lavici putoval Rindoš a po něm Majdan, který za faul na Balána vyfasoval k menšímu trestu navíc osobní desetiminutový trest. Dvojnásobnou přesilovku v délce 96 sekund Zlín využil, když se prosadil Leška. Ani průběžným výsledkem 7:1 nebyl domácí celek uspokojený. Konto Litvínova ještě zatížil Köhler a po něm Leška.

Černý v 55. minutě snižoval na 2:9, konečné slovo si však vzali hokejisté Zlína. Výsledek na 10:2 zaokrouhlil tři minuty před koncem Galvas.

Třinec smazal dvougólové manko a Budějovice dorazil v prodloužení

Českobudějovický styl Ocelářům dlouhodobě nepasuje, ale tak nevydařený úvod Třinec určitě nečekal. Po vcelku vyrovnaném startu přišel jihočeský direkt a dva góly v rozmezí 18 sekund. Za hosty skórovali Martynek a Roman Pšurný.

Třinec se v úvodní části hledal, ale tak rychle, jak nabral ztrátu, se ve druhé části vrátil do hry. Dva góly slepil díky McGregorovi a Polákovi do 23 sekund.

V závěru byla větší iniciativa na třineckých hokejkách. Oceláři párkrát soupeře zamkli do útočného pásma, ale všechny strategické palebné prostory Jihočeši obsadili a Kováře nevystavili žádné stoprocentní šanci. Přesně v polovině prodloužení však zápas rozhodl Lojek, který bombou od modré čáry využil druhou přesilovku v utkání.

Hokejisté Komety zdolali díky ukázněné hře Liberec 2:1

Kometa začala dost rozpačitě a do tempa se dostávala jen pomalu. K získání náskoku Brňanům nepomohla ani hodně špatně zahraná 81 sekund dlouhá přesilovka pět na tři, při které se brankář Liberce Vošvrda příliš nezapotil. Vedoucí branku vstřelila Kometa v 15. minutě při vlastním oslabení, kdy Brabenec získal kotouč a chytrou přihrávkou poslal do úniku Hrušku. Ten zakončil akci elegantním bekhendovým blafákem.

Hned v úvodu druhé třetiny přidal druhou branku pro změnu při přesilovce Erat. Náskok domácí hokejisty uklidnil, ale několik dalších šancí neproměnili.

Za neproměněné příležitosti Liberec svého soupeře potrestal ve 35. minutě, když přesilovku rychle potrestal po Nedvědově přihrávce Dušek, jenž se prokličkoval mezi brněnskými obránci a překonal Hoviho. V závěrečné třetině už branka nepadla.

Vítkovice uspěly na ledě posledního Kladna, stále vedou extraligu

Úvod zápasu patřil Kladnu. V osmé minutě se prosadil na brankovišti Melka a potom Kladno využili přesilovku pěti proti třem, když šli současně pykat za fauly Voráček s Barinkou. Opět zblízka dotlačil puk za Šindelářova záda Bělohlav.

Jenže v 19. minutě po hrubé chybě kladenské obrany, když se hráči nedohodli při střídání, ujel Káňa a zahájil vítkovický obrat. 33. a 36. minuta patřila Vránovi. Dvěma góly během dvou střídaní totiž otočil výsledek zápasu.

Po 15 vteřinách třetí třetiny domácí obrana nechala volného Ovčačíka a ten po nezištné Burgrově přihrávce přidal čtvrtý zásah. Hosté již drželi pevně otěže zápasu ve svých rukou a do velmi slibných příležitostí se dostávali i ve vlastním oslabení. Vítkovice se dočkaly ještě další trefy v přesilovce v 51. minutě, kdy se prosadil Pohl. Kladno pět a půl minuty před koncem díky Valskému jen korigovalo výsledek.

Plzeň vyhrála v Pardubicích po nájezdech a brala první body venku

Úvodní dějství branku nepřineslo, vedení slavil ve 27. minutě domácí Eaton. Kombinaci čtvrtého útoku zakončil pohotovou střelou Buchtele. Ve 30. minutě dal Rákos svým druhým vyloučením možnost soupeři k vyrovnání. A hosté ji využili. Proti střele Vostřáka byl pardubický gólman bezmocný.

V další přesilovce se Pardubice neprosadily a v 35. minutě přišel trest v podobě vedoucí branky Západočechů. Rychlý protiútok Strakovy formace zakončil Vlasák. O vyrovnání se na ale za dvě minuty postaral kapitán domácích Koukal, který na dvakrát překonal Přikryla.

Třetí dějství přineslo vyrovnanou bitvu, která ovšem branku nepřinesla. Zápas tedy dospěl do prodloužení. V něm byli lepší domácí, ale střelci Eatonu se neprosadili ani v přesilovce, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Bod navíc zajistil svému týmu ve čtvrté sérii střelou mezi Růžičkovy betony Hanzlík.

Sparta se ztrapnila v Boleslavi a je předposlední

Hokejisté pražské Sparty se nadále trápí a po na ledě Mladé Boleslavi 0:5 klesli na předposlední místo. Pro Spartu to byla třetí porážka za sebou a celkově už pátá v sezoně. Středočechů, kteří hráli poslední dva roky baráž o záchranu, se naopak daří a jsou čtvrtí. Prvním čistým kontem v sezoně jim pomohl k úspěchu gólman Marek Schwarz.

V první třetině utkání diváci viděli svižný a zajímavý hoke

Skóre utkání otevřel v páté minutě útočník Divíšek, který dorazil z bezprostřední blízkosti před gólmanem Žabkovu střelu od modré čáry. O šest minut později zvyšil domácí vedení v přesilové hře Macho a na tříbrankový rozdíl pro Mladou Boleslav během první dvacetiminutovky upravil v dezorientované obraně Sparty útočník Handlovský.

Druhá třetina branku ani na jedné straně nenabídla, alev té třetí se stal hrdinou hrdinou domácí útočník Pabiška, který vsítil dvě téměř zcela totožné branky a obě padly v přesilových hrách.

7. kolo Tipsport extraligy:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Holec (Doležal, Roth) - 27. D. Hruška (Pech), 52. Košťál (Skuhravý, Kumstát). Rozhodčí: Šír, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 3163.

Sestavy:
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Endál, Štefanka, Vondrka - Jaškin, Holec, Krenželok - Branda, V. Růžička ml., Tomica - Micka, Žejdl, Sklenář - od 41. navíc Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Dobroň - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Hřebejk, Saarinen, Skladaný - Dej, Melenovský, Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. I. Rachůnek (Galvas), 10. Důras (T. Sýkora, Galvas), 20. Balán (Kubiš, Sivák), 23. Holík (Roman Vlach, F. Čech), 39. Roman Vlach (Holík), 40. Köhler (Leška, Balaštík), 42. Leška (Hamrlík, Galvas), 46. Köhler (Balaštík), 49. Leška (Köhler, Balaštík), 57. Galvas (Leška, Hamrlík) - 11. Rindoš (Majdan, Jareš), 55. Černý (Švarný). Rozhodčí: Mikula, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:8, navíc Majdan 10 min, Jánský (oba Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4096.

Sestavy:
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Kubiš - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Litvínov: J. Hübl (49. Brzobohatý) - Kroupa, Švarný, Jareš, Pojkar, Kubát, Gula, Skuhrovec, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Jánský, Vopat, Travníček - J. Černý, Kracík, Jenáček - Rindoš, Gerhát, Majdan. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. McGregor (Peterek, D. Květoň), 24. Polák (Varaďa, P. Hořava), 63. Lojek - 11. Martynek (Pletka, Kašpařík), 11. R. Pšurný (M. Pšurný, Červený). Rozhodčí: Minář, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9, navíc L. Květoň (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3836.

Sestavy:
Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, Hudec, Lojek, P. Hořava, od 43. min. navíc Cartelli - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, McGregor - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Podešva, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Kuchejda, Šimánek, Podlešák - Gulaš, Mertl, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. R. Hruška (Brabenec), 22. Erat (Malec, Houdek) - 34. Dušek (Nedvěd). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Veselý (Brno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200.

Sestavy:
Brno: Hovi - Protivný, Stehlík, Mojžíš, Zubíček, Richter, Malec, Houdek - Balej, R. Hruška, Kvapil - Erat, Brabenec, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý - Jakub Svoboda, R. Procházka, Pospíšil. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Liberec: Vošvrda - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub, Trončinský, Derner - Podkonický, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Urban, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Vagnerplast Kladno - HC Vítkovice Steel 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Melka (Kalla, Látal), 12. Bělohlav (Patera, Toman), 56. Valský (Bělohlav) - 19. Káňa (Burger), 33. Vrána (Pohl), 36. Vrána (Klimek, Pohl), 41. Ovčačík (Burger), 51. Pohl (Ovčačík, Vrána). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Jindra, Jílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1202.

Sestavy:
Kladno: Falter - Kameš, Drtina, L. Procházka, Šmach (41. Mnacjan), Piskáček, Toman - S. Treille, Patera, Kafka - Kalla, Melka, Látal - Eberle, Stieler, Kuchler - Valský, Gengel, Bělohlav. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

Vítkovice: Šindelář - Ovčačík, Trnka, Voráček, Barinka, Punčochář, Rehák - Ujčík, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Tomas, Szturc, Strapáč. Trenéři: Trličík a Moták.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Žabka), 11. Macho (Marušák, Fabuš), 17. Handlovský (Milroy, Nouza), 45. L. Pabiška (Macho, Marušák), 58. L. Pabiška (Loskot). Rozhodčí: Polák, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 11:8, navíc Žabka - Salcido 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3940.

Sestavy:
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben - Vrbata, Divíšek, Boháč - Fabuš, Macho, Pabiška - Bahenský, Gajovský, Matějovský - Nouza, Milroy, Handlovský - od 21. navíc Loskot. Trenéři: Tlačil a Gudas.

Sparta Praha: Novotný - Vykoukal, Gulaši, O’Brien, Jan Hanzlík, Salcido, Philipp, Macholda, od 41. navíc Zacpálek - Kůrka, Broš, Ručinský - Hlaváč, D. Výborný, Smoleňák - Ton, J. Hlinka, Hromas - Pacovský, Y. Treille, Koreis. Trenéři: Holaň a Volek.

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Buchtele (Cetkovský, Nahodil), 37. Koukal (Kaberle) - 30. Vostřák (Slaney, Vlasák), 35. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), rozhodující sam. nájezd Jiří Hanzlík. Rozhodčí: Šindler, Persson (Švéd.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc Pineault (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8120.

Sestavy:
Pardubice: M. Růžička - Kaberle, Nakládal, Kočí, Píša, Jillson, Kolář II, Mezei, Kudělka - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Cetkovský, Buchtele, Nahodil. Trenéři: Jandač a Votruba.

Plzeň: Přikryl - Slaney, Modrý, J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Petruška, M. Heřman, Pitule - Langfeld, Tvrdík, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.