Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Petr Sýkora se včera vrátil do české extraligy v dresu Plzně. Třiačtyřicetiletý útočník, který v NHL odehrál téměř tisíc zápasů, se dohodl s klubem na dočasném angažmá a Indiálni ho okamžitě večer nasadili do duleu 8. kola. Elitní útok Sýkora, Straka, Vlasák Plzni proti Slavii k bodům nepomohl, hosté vyhráli 3:2. Sýkora, který vstřeli druhý gól domácích, hrál v české extralize po patnácti letech.

Výhru Slavie zařídili dvěma trefami a přihrávkou Vondrka a skvělý brankář Kopřiva. Stínem zápasu byl zákrok Nicoalse Johnsona. Americký útočník za tvrdé naražení Holce na mantinel dostal trest na pět minut a do konce utkání. Slávistický hráč by podle zpráv lékařů měl z nepříjemného nárazu nechráněnou hlavou na mantinel vyváznout bez vážnějšího zranění.

Milan Razým (Plzeň): "Především bych chtěl za nás popřát brzké uzdravení Holcovi. Určitě tam nebyl úmysl ho zranit. Nepodali jsme špatný výkon a alespoň bod jsme si zasloužili. Slavia se jako tradičně u nás prezentovala dobrým výkonem, oproti nám využívala šance. Navíc dva góly byly využité přesilovky. My zužitkovali jen jednu a to také rozhodlo. Pro Petra Sýkoru byl návrat těžký, protože přijel až pozdě v noci. Prosadil se v přesilovce, bude se ještě zlepšovat."

Jiří Čelanský (Slavia Praha): "Nemohu začít jinak. Víc než konečný výsledek nás zajímá zdravotní stav Holce. Teď víme, že má dvě velké tržné rány na hlavě, lehký otřes mozku a na ledě měl zapadlý jazyk. Samozřejmě jsme rádi, že jsme získali tři body."

Pardubice vyhrály ve Vítkovicích

Hokejisté Pardubic uspěli v 8. extraligovém kole v repríze finále posledního play off a ve Vítkovicích doslova vydolovali vítězství 2:1. Úspěch slavili perfektní defenzívou, za kterou se při svém prvním startu v sezoně zaskvěl gólman Adam Svoboda. Vítězný gól vsítil nejproduktivnější hráč Východočechů Martin Bartek. Vítkovice před návratem na domácí led ČEZ Arény po pěti výhrách v řadě nebodovaly.

Po náhodné Somíkově trefě se Východočeši soustředili na bránění, domácí nebyli s to najít klíč k jejich bezchybné defenzívě a většinou se do útočného pásma dostával jen neefektivním nastřelováním puků. Hostům dopomohl k dvougólovému vedení hrubkou v rozehrávce Malík, kterou potrestal Bartek. Po Punčochářově bleskové odpovědi ale už Vítkovice další gól dát nedokázaly.

Sparta vydřela výhru v prodloužení

Sparta se proti neoblíbenému soupeři opět trápila, nakonec ale vydřela v prodloužení výhru 3:2. Domácí tak ukončili sérii tří porážek za sebou. Úvod zápasu přitom vyšel lépe Zlínu, matadory v sparťanské sestavě vyškolil junior Holík, který si připsal druhou branku ve třetím extraligovém zápase.

Pražané pak otevřeli hru a měli velké štěstí při obrovských šancích Zlína. Domácí se neprosadili ani v 50 sekund dlouhé dvojnásobné přesilové hře, nakonec se Sparta dočkala prvního gólu 38 sekund před koncem druhé třetiny a bylo to symbolické - poprvé v sezóně se trefil David Výborný.

Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jednom gólu a tak se muselo rozhodovat v prodloužení. Vyrovnaný duel rozhodl v 63. minutě ve dvojnásobné přesilové hře obránce Brian Salcido.

Litvínov doma padl s Třincem

Hokejisté Litvínova se v 8. extraligovém kole čtvrtého domácího vítězství nedočkali. Nad síly Severočechů byl Třinec, který si odváží všechny tři body po výhře 4:2. Svěřenci Roberta Reichla utrpěli po nedělním debaklu ve Zlíně další porážku, přestože ještě po polovině utkání vedli 2:1. Hosté naopak potvrdili skvělý start do sezony - bodovali v sedmém z osmi zápasů.

Jiří Kučera (Litvínov): "Neodehráli jsme vyloženě špatné utkání, měli jsme dostatek šancí. Na druhou stranu jsme ve druhé třetině polevili v aktivitě a soupeř nás dostal pod tlak, což plynulo i z našich tří vyloučení. Poslední třetina byla vyrovnaná, ale v koncovce se nám nedařilo."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "První třetina nebyla z naší strany moc dobrá, úsilí hráčů nebylo takové, jaké být mělo. To se po přestávce změnilo a získali jsme převahu. V závěru při nás stálo i štěstí, zvláště při dlouhém oslabení tři na pět. Jsme rádi za body a také za to, že se nám už počtvrté v sezoně podařilo otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali. Stojí to však spoustu sil."

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Johnson (Jan Kovář), 48. P. Sýkora (Slaney, Jan Kovář) - 20. Vondrka (Kolařík), 35. Žižka (Roth, Vondrka), 56. Vondrka (Roth). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Jílek. Vyloučení: 7:9, navíc Johnson (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5469.

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Punčochář (Pohl) - 9. Somík (Nahodil), 47. Bartek (Kaberle). Rozhodčí: Hrubý, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:6. Bez využití: Diváci: 4817.

Litvínov - Třinec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. V. Hübl (Kroupa, Švarný), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, D. Květoň), 35. D. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Kohn), 60. Bonk (M. Růžička, Zíb). Rozhodčí: Minář, Persson (Švéd.) - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 3421.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 40. D. Výborný (Ton), 41. Kůrka (Jan Hanzlík, Koreis), 63. Salcido (Y. Treille) - 15. Holík (Galvas), 58. Leška (Balaštík, Hamrlík). Rozhodčí: Šír, Hradil - Poruba, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4160.

1. HC Vítkovice Steel 8 5 1 0 2 28:16 17

2. HC Oceláři Třinec 8 4 2 1 1 28:20 17

3. HC Mountfield Č. Budějovice 7 4 1 1 1 19:15 15

4. HC Eaton Pardubice 8 4 0 2 2 16:15 14

5. BK Mladá Boleslav 7 4 0 1 2 22:16 13

6. PSG Zlín 9 2 2 2 3 29:27 12

7. HC Slavia Praha 8 3 1 0 4 22:19 11

8. HC Kometa Brno 7 3 1 0 3 17:21 11