Rozjetá Plzeň ve fotbalové lize poprvé narazila. První prohru vládnoucímu týmu soutěže připravila Mladá Boleslav, která na domácím stadionu Plzeň porazila 4:3. Plzeňský náskok v čele soutěže však zatím nadále zůstává komfortní, druhé Teplice ztrácí deset bodů, Olomouc a Spartu, jež ztrácí dvanáct bodů, zápasy v tomto kole ještě čekají.

Fotbalová liga ukázala, že může nabídnout pěkný ofenzivní fotbal s góly. V otevřené partii Boleslav Plzeň doslova přestřílela. Pozitivní reklama pro tuzemskou soutěž.

Utkání mělo veselou i smutnou předehru. Zatímco představitelé boleslavského klubu poděkovali útočníkovi Luboši Peckovi za jeho služby a góly, plzeňští fotbalisté nastoupili s černými páskami a na rukách a fanoušci hostí byli oblečeni v černém, aby uctili památku jednoho z nejvěrnějších fandů Plzně Petra Žitníka, který tragicky zahynul minulou neděli.

Suverénní lídr tabulky zahájil utkání tradičně útočně, ale střely plzeňských hráčů létaly mimo branku domácích. A hosté také demonstrovali, že v obraně už tak silní nejsou. Ve 20. minutě se kolem dvou statických plzeňských obránců hravě protáhl boleslavský střelec Chramosta a poslal domácí do vedení.

Plzeň prohrávala 0:2 a pak už pouze dotahovala

Za dalších dvanáct minut využil nedůslednosti hostujících zadáků Rolko, jemuž míč sklepl Mendy a vytáhlý stoper Boleslavi napálil balon do sítě. Ani dvě gólové rány ale ligového krále nesložily a už za šest minut snížil Petržela, kterému gólovou pozici vypracoval svým průnikem Limberský.

Kolář mohl i vyrovnat, ale své letošní osmigólové konto nerozšířil, protože z pěti metrů trestuhodně branku přestřelil. Na druhé straně nevyužil další hrubici obránců hostí Chramosta a střílel vedle.

Ofenzivní a góly nasycený fotbal pokračoval i ve druhém poločase. V 58. minutě srazil plzeňský Bystroň v pokutovém území Procházku a dvoubrankový náskok vrátil Boleslavi proměněnou penaltou Táborský. Ještě však ani neutichla radost domácího publika a Horváth našel ve vápně Radu, který hlavičkou přiblížil Plzeň opět na jeden gól.

V 70. minutě však pohnuli ukazatelem skóre opět Boleslavští a zasadili lídrovi klíčový úder. Táborský zahrál roh, míč propadl na malé vápno, kde stál domácí obránce Dimitrovski a snadno překonal brankáře Pavlíka. Deset minut před koncem trefil plzeňský Ďuriš břevno.

Plzeň ale dřela do konce a čtyři minuty před vypršením devadesáté minuty dotlačil míč do sítě Rajtoral, když gólman Miller předtím jen vyrazil Horváthovu střelu z přímého volného kopu. Vyrovnat už ale i přes enormní úsilí nestihla.

Souboj Příbrami s Ústím nad Labem skončilo bezbrankovou remízou

V druhém sobotním zápase se střetly dva týmy s nejhoršími útoky. Střelcům Příbrami i Ústí nad Labem se opět nedařilo a utkání skončilo očekávanou bezbrankovou remízou. Na lavičce Příbrami si odbyl premiéru trenér Nádvorník a na začátku zápasu musel být spokojen. Jeho svěřenci byli aktivnější, ale Klesa v obrovské šanci selhal.

Jinak se v Příbrami nehrál nijak atraktivní fotbal a jedinou velkou šanci měl v 55. minutě domácí Macek. Po centru Huňi ovšem z voleje orazítkoval pouze levou tyč Bučkovy branky. Jinak toho hráči moc nepředvedli a bezgólová remíza odpovídá i průběhu hry.

13. kolo Gambrinus ligy:

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 4:3 (2:1)

Branky: 20. Chramosta, 33. Rolko, 59. Táborský z pen., 69. Dimitrovski - 37. Petržela, 61. Rada, 86. Rajtoral. Rozhodčí: Zelinka - Gallo, Vysloužil. ŽK: Fabián, Procházka, Dimitrovski - Rajtoral, Rada, Pavlík, Horváth. Diváci: 3751.

Sestavy:
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka (90.+1 Johana), Opiela, Táborský - Chramosta (65. Řezníček), Kulič (68. Toleski). Trenér: Stanner.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela (65. Ďuriš), Horváth, Rada (86. Brezinský), Kolář, Jiráček (46. Bakoš) - Rezek. Trenér: Vrba.

1. FK Příbram - FK Ústí nad Labem 0:0

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pospíšil. ŽK: Plašil - Jindráček. Diváci: 2000.

Sestavy:
Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Macek (73. Videgla), M. Štochl - Huňa (84. Divíšek), Jurdík (73. Šlapák). Trenér: Nádvorník.

Ústí: Buček - Hyčka, Džuban, Valenta (46. Zachariáš), Polák - Vrtělka - Doležal (59. Veverka), Martykán, Jindráček - Krbeček, Kraut (80. Franc). Trenér: Habanec.