Je to paradox. Evropské hnutí fair play pořádá kongres v zemi, která je na tom v žebříčku nejzkorumpovanějších zemí světa hůř než Botswana či Omán, a jeho předseda Carlos Goncalves v Praze pod záštitou primátora Pavla Béma mluví o tom, že je potřeba zásady fair play rozšířit nejen ve sportu, ale i do společnosti a běžného života.

V pátek české metropoli vyvrcholí dvoudenní sympózium, na němž bývalý kanoista a olympijský vítěz Martin Doktor představil výsledky velkého průzkumu na českých školách. Vyplývá z nich třeba to, že fair play berou vážně spíš mladší děti, ti starší pak ztrácejí iluze i zábrany. "Pak si vůbec neuvědomují, že je správné po zápase podat ruku soupeři,“ prohlásil Doktor.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se