Fotbalisté pražské Slavii remizovali v utkání 14. kola první ligy v Příbrami 1:1 a potřetí za sebou nedokázali u Litavky naplno bodovat. Domácí poslal po sedmi minutách do vedení Klesa, krátce po změně stran vyrovnal Hora a hosté se minimálně do večera posunuli do horní poloviny tabulky na osmé místo. Kouč Středočechů Roman Nádvorník se ani na třetí pokus nedočkal premiérové výhry v nejvyšší soutěži.

Příbramští doma hned v pěti zápasech nedokázali skórovat, ale tentokrát se střelecky prosadili možná dřív, než sami čekali. V sedmé minutě nacentroval Divíšek z levé strany do vápna a Klesa ve skluzu z první vážnější možnosti překonal slávistického gólmana Zlámala.

Rychlá branka výrazně ovlivnila další průběh zápasu. Středočeši se zatáhli, pečlivě a urputně bránili a Pražany pouštěli přes zformovanou defenzivu jen k náznakům šancí. Příbramští i po pauze pokračovali v defenzivní taktice, což se jim záhy vymstilo. Kisel v 50. minutě vybojoval míč ve středu hřiště, přiťukl Horovi a slávistický mladík přesnou přízemní střelou k tyči vyrovnal. Pražané se u Litavky radovali z přesné trefy po 234 minutách. Odpovědět mohl domácí Divíšek, kdyby v dobré pozici lépe trefil míč.

Hra i vinou neukázněných fanoušků Slavie, kteří zaházeli hřiště světlicemi, ztratila plynulost a spád nabrala až v poslední čtvrthodině. Hosté poslali na trávník čerstvého Hlouška, ale otočit skóre a navázat na minulou výhru 4:0 nad Českými Budějovicemi se jim nepovedlo. Naopak ke třem bodům měli v závěru blíž domácí. Klesa v 84. minutě našel přihrávkou napříč vápnem Huňu, příbramský kapitán však dokumentoval své podzimní tápání. Z metru minul prázdnou branku.

14. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 7. Klesa - 50. Hora. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Macek - M. Černý. Diváci: 5311.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Macek (83. Videgla), Borek (57. M. Štochl), Divíšek (90. Jurdík) - Huňa. Trenér: Nádvorník.
Slavia: Zlámal - Janda, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Hora, Kisel, Jarolím, Belaid (67. Trapp), M. Černý - Vyhnal (74. Hloušek). Trenér: Petrouš.

1. Plzeň 14 12 1 1 40:14 37
2. Olomouc 13 7 4 2 24:8 25
3. Sparta 13 8 1 4 20:10 25
4. Teplice 14 7 3 4 20:18 24
5. Mladá Boleslav 13 6 5 2 22:15 23
6. Jablonec 13 6 2 5 22:15 20