Zpátky na rozdíl devíti bodů stáhli fotbalisté Sparty náskok Plzně v čele Gambrinus ligy. Pomohla jim k tomu výhra 1:0, které nad Bohemians 1905 dosáhli v pražském Edenu.

Oproti tradiční sestavě Letenských se na hrotu místo Wilfrieda objevil jiný Afričan: Kamerunec Kweuke. Důvěru si vydobyl v pondělí v Liberci, kde Spartě pomohl důležitým gólem - a v Edenu na to v 55. minutě navázal. Po centru z levé strany využil nedůslednosti "klokaní“ obrany a ze vzduchu skóroval.

Velmi aktivní byl Kamerunec i v předchozím průběhu zápasu. Už v 7. minutě vyzkoušel z obrovské dálky Sňozíkovu pozornost, plachtícímu brankáři Bohemians ale pomohlo i břevno. A to zvonilo i ve 27. minutě, když ho Kweuke hlavou rozezvučel po rohovém kopu. Ve 46. minutě se příznivci hostí (marně) dožadovali penalty poté, co právě Kweuke padl na trávník po kontaktu s Niklem.

Vyjma těchto Kweukeho akcí se však v prokřehlém Edenu nijak zvlášť chutné fotbalové menu neservírovalo. První půle byla neurovnaná, až zkraje druhého poločasu se Sparta dostávala do tlaku, z něhož pak vstřelila i branku.

Největší nebezpečí pro sparťanského brankáře Blažka přinesla 14. minuta, kdy ho patrně v pomatení smyslů ohrožoval vlastní spoluhráč Pamič.

Ve čtvrtek sparťany čeká klíčový duel Evropské ligy v Lausanne. Že by před ním disponovali nějak excelentní formou, se v pražském derby rozhodně nezdálo.

Bohemians 1905 - Sparta 0:1 (0:0)
Branka: 55. Kweuke. Rozhodčí: Zelinka. ŽK: Držík, Lukáš, Trubila - Vacek, Řepka, Kušnír. Diváků: 4704.
Bohemians: Sňozík - Cseh, Lukáš, Nikl, Jindřišek - Moravec, Škoda, Držík (77. Ibragimov), Štohanzl (30. Trubila) - M. Nešpor, Hartig (83. Cissé)
Sparta: Blažek - Kušnír (67. Matějovský), Brabec, Řepka, Pamič - Kladrubský, Kucka (77. Hejda) - Vacek, Kadlec (90. Hoheneder), Podaný - Kweuke.

1. Plzeň 14 12 1 1 40:14 37
2. Sparta 14 9 1 4 21:10 28
3. Olomouc 13 7 4 2 24:8 25
4. Teplice 14 7 3 4 20:18 24
5. Mladá Boleslav 13 6 5 2 22:15 23
6. Jablonec 13 6 2 5 22:15 20