Fotbalisté Slavie prohloubili krizi a v předehrávce 15. ligového kola prohráli s Jabloncem stejně jako v květnovém duelu v Edenu 0:3. Hosté rozhodli o svém triumfu dvěma góly hlavičkou během osmi minut úvodní půle - nejprve zaznamenal desátý zásah v sezoně Pekhart, jeden z šesti bývalých slávistů v základní sestavě Baumitu, a pak se trefil Lafata. Pojistku přidal v závěru Zábojník. Severočeši protáhli neporazitelnost na pět utkání a na jediný bod se přiblížili třetí Olomouci, naopak Pražané vyhráli jen jediný z posledních jedenácti duelů.

Začátek přitom nenasvědčoval tomu, že by se Slavia měla znovu trápit. Pražané rychle získali územní převahu a dostávali se i do šancí. Jenže v zakončení jim jako po celý podzim chyběl větší důraz a ve 28. minutě za to pykali. Gólový úder jim přitom zasadili jejich bývalí hráči - Vošahlík zacentroval do vápna a úplně volný Pekhart se hlavou nemýlil. Domácí marně reklamovali ofsajd. Jablonecký kanonýr se desátou trefou v ročníku dotáhl na nejlepšího ligového střelce plzeňského Rezka.

Ještě než se Pražané vzpamatovali, inkasovali podruhé. V 36. minutě tentokrát centroval pro změnu z levé strany Jablonský a postavou nepříliš vysoký Lafata hlavou využil dalšího zaváhání domácí obrany.

Zdecimovaní domácí se po pauze marně snažili dobýt jabloneckou branku. Místo toho inkasovali potřetí. Po Pitákově centru z přímého kopu Pražané opět zaspali a Zábojník prvním gólem v sezoně uzavřel skóre. Slávisté se nedočkali ani čestného gólu, neboť Milanu Černému sudí branku kvůli ofsajdu neuznali.

15. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 0:3 (0:2)
Branky: 28. Pekhart, 36. Lafata, 74. Zábojník. Rozhodčí: Adam - Košec, Teuber. ŽK: Hubáček, Koreš, Čelůstka - Lafata, Vošahlík. Diváci: 3974.
Slavia: Zlámal - Janda (46. Kaufman), Čelůstka, Koubský, Hubáček - Ragued - Hora, L. Jarolím, Koreš (61. Belaid) - M. Černý, Kisel. Trenér: Petrouš.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (79. Haurdič), Loučka (88. Beneš), Piták (77. M. Jarolím), Kovařík - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.

1. Plzeň 14 12 1 1 40:14 37
2. Sparta 14 9 1 4 21:10 28
3. Olomouc 14 7 4 3 24:9 25
4. Jablonec 15 7 3 5 26:16 24
5. Mladá Boleslav 14 6 6 2 23:16 24
6. Teplice 14 7 3 4 20:18 24