Fotbalisté Plzně prohráli v Edenu s Bohemians 1905 0:1 a dali šanci druhé Spartě snížit jejich sedmibodový náskok v čele soutěže. Letenské totiž zápas 17. kola ještě čeká, v neděli hostí České Budějovice a v případě výhry se mohou dostat už jen čtyři body za Plzeň.

Lídr ligy pykal v Edenu za vlažný vstup do zápasu. Už po pár vteřinách nevyužil zaváhání stopera Brezinského Škoda. Ve 4. minutě však už domácí vedli. Štohanzlův centr proletěl pokutovým územím až k volnému Trubilovi, ten si zpracoval míč na prsou a trefil se z hranice vápna přesně ke vzdálenější tyči.

Plzeň byla poté aktivnější, ale žádná ofenzivní lavina se na domácí obranu nevalila. Těsně před přestávkou Plzeň míč do sítě přece jen dopravila. Horváth se po rohu dostal znovu k míči a centrem z první našel hlavu stopera Brezinského, který poslal míč do branky. Rozhodčí však gól chybně neuznal kvůli údajnému ofsajdu.

Po přestávce pokračovala marná plzeňská snaha alespoň o vyrovnání, velkou šanci neproměnil Petržela. Hráči Bohemians se v závěru bez problémů ubránili, naopak z brejků mohli pojistit výhru Ibragimov nebo Štohanzl. Plzeň poprvé v sezoně vyšla gólově naprázdno.

17. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 4. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Peřina. ŽK: Štohanzl, Cseh, Ibragimov - Kolář, Rajtoral. Diváci: 3578.

Bohemians: Sňozík - Cseh (46. Bartek), Nikl, Lukáš, Jindřišek - Štohanzl, Držík, Kaufman, Trubila - Škoda, Ibragimov (82. Cissé). Trenér: Hoftych.
Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Brezinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (73. Ďuriš), Rada, Horváth, Jiráček (54. Bakoš) - Rezek (82. Milič). Trenér: Vrba.

1. Plzeň 17 13 2 2 43:16 41
2. Sparta 16 11 1 4 27:11 34
3. Olomouc 16 8 4 4 31:13 28
4. Jablonec 16 8 3 5 29:18 27
5. Mladá Boleslav 16 7 6 3 28:20 27
6. Teplice 16 7 4 5 21:21 25