Domácí týmy byly v předhrávkách 27. kola hokejové extraligy pány na ledě. Pardubice i Slavia tak potvrdily, že jsou v této době ve formě - Pardubice vyhrály čtvrtý zápas za sebou a Slavia šestý z posledních osmi zápasů.

Zato sparťané mají v posledních zápasech málo důvodů k radosti, sice v minulém kole po šesti porážkách konečně vyhráli v samostaných nájezdech nad Karlovými Vary, ale v Pardubicích doufali v úspěch marně. Utkání mělo vyrovnaný průběh jen v první třetině.

Slavia vstoupila do utkání s Litvínovem výborně, brzy si vynutila přesilovou hru a po 37 vteřinách ji také dokázala využít, když do odkyté branky úspěšně zakončujícího Krenželoka našel skvělou přihrávkou Micka. Ovšem o vítězství museli urputně bojovat a tři body jim nakonec zajistil začátku 55. minuty v oslabení útočník Tomáš Svoboda.

HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 4:1

Branky a nahrávky: 13. Kolář II (Pivko), 24. Kousal (Buchtele), 38. Kočí (Starý, Koukal), 42. Somík (Pivko, Bartek) - 14. Koreis (Ton). Rozhodčí: Homola, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 8755.  Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0.

Pardubice: A. Svoboda - Kaberle, Nakládal, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Kousal, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O'Brien, od 41. navíc Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Karpov, Smoleňák - D. Tůma, Broš, Bartánus. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 3:2

Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Micka, T. Svoboda), 23. Skořepa (P. Jelínek, Vašíček), 55. T. Svoboda - 19. Ručinský (Kracík), 57. Skuhrovec (Trávníček, Jareš). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2376. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Benda, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Skořepa, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Gula, Švarný, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Jenáček, Majdan, Bojer. Trenéři: Kučera a Reichel.

14. BK Mladá Boleslav                  27 8 2 3 14 68:73 9

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.