V Evropské lize se rozhodovalo o tom, kdo postoupí ze skupin do vyřazovacích bojů. Překvapivě mezi těmito týmy není lídr německé bundesligy Borussia Dortmund. Ta v Seville sice vedla 1:0 a potom ještě dokázala vyrovnat vedení soupeře na 2:2, ale to na víc, než na třetí místo ve skupině nestačilo. Páteční los bude zajímat jen první dva celky ve skupinách, které doplní osm celků ze třetích míst skupiny Ligy mistrů.

Neapol hrála na nervy

Drama se odehrálo i v Neapoli, která potřebovala vyhrát nad Steauou Bukurešť, ovšem rumunský celek skvěle bránil. Italy vysvobodil až v třetí minutě nastavení uruguayský útočník Cavani.

Neapol je tak zatím jediným italským celkem, který si vybojoval účast mezi 32 nejlepšími týmy soutěže. Přidat se k němu může ještě Sampdoria Janov, zatímco Juventus Turín a Palermo jsou už ze hry.

Dinamo Záhřeb potřebovalo k postupu doma porazit PAOK a dlouho drželo naději. Pak však chorvatská obrana neuhlídala zkušeného útočníka Dimitrise Salpingidise, který rozhodl o postupu řeckého celku. Dinamu přišel pomoci zvrátit výsledek i Miroslav Slepička, který se vrátil po operaci břišních svalů, ani on však na pozornou obranu PAOK nevyzrál.

Villarreal měl jistotu postupu, ale potřeboval vítězství, aby skončil první ve skupině D a měl tak lehčí los vyřazovací části. V Bruggách brzy prohrával, zachránil ho však ve formě hrající Ital Giuseppe Rossi. Ten dvěma góly skóre otočil na konečných 1:2 a s pěti brankami se dotáhl v tabulce střelců na druhé místo, o které se dělí mimo jiné s Bonym Wilfriedem ze Sparty a Tomášem Necidem z CSKA Moskva.

Ve "sparťanské" skupině F vybojovalo Palermo vítězství na půdě Lausanne, přestože nastoupilo s mnoha náhradníky v sestavě. Jediný gól zápasu vstřelil šest minut před koncem střídající obránce Ezequiel Muňoz.

Besiktas vyhrál doma nad Rapidem Vídeň 2:0, ale přišel o českého obránce Tomáše Zápotočného, který musel v 23. minutě nuceně střídat. Bližší informace o jeho zranění zatím nejsou známy.

Skupina D:

Dinamo Záhřeb - PAOK Soluň 0:1 (0:0)
Branka: 60. Salpingidis. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

FC Bruggy - Villarreal 1:2 (1:2)
Branky: 28. Kouemaha - 30. a 34. z pen. Rossi. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Alkmaar - Borisov 3:0 (1:0)
Branky: 7. a 84. Sigthorsson, 86. Maher. Rozhodčí: Deaconu (Rum.).

Skupina J:

Karpaty Lvov - Paris St. Germain 1:1 (1:1)
Branky: 45. Fedeckyj - 39. Luyindula. Rozhodčí: Berntsen (Nor.).

Sevilla - Dortmund 2:2 (2:1)
Branky: 31. Romaric, 35. Kanouté - 4. Kagawa, 49. Subotič. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.)

1. Paris SG                     6 3 3 0 9:4 12
2. Sevilla                        6 3 1 2 10:7 10
3. Dortmund                  6 2 3 1 10:7 9
4. Karpaty Lvov             6 0 1 5 4:15 1

Skupina K:

Neapol - Steaua Bukurešť 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Cavani. Rozhodčí: Královec (ČR). ČK: 90.+6 Cannavaro (Neapol).

Skupina L:

Besiktas Istanbul - Rapid Vídeň 2:0 (2:0)
Branky: 32. Quaresma, 45. Ernts. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.).

FC Porto - CSKA Sofia 3:1 (1:0)
Branky: 23. Otamendi, 55. Micael, 90. Rodriguez - 48. Delev. Rozhodčí: Circhetta (Švýc.).

1. FC Porto                   6 5 1 0 14:4 16
2. Besiktas Istanbul     6 4 1 1 9:6 13
3. CSKA Sofia               6 1 0 5 4:10 3
4. Rapid Vídeň             6 1 0 5 5:12 3

Přehled účastníků vyřazovací fáze Evropské ligy:

Nasazení (vítězové skupin Evropské ligy a lepší týmy z Ligy mistrů): Ajax Amsterodam, Braga, CSKA Moskva, Dynamo Kyjev, Leverkusen, Liverpool, Paris St. Germain, Porto, Spartak Moskva, Sporting Lisabon, Stuttgart, Villarreal, Twente Enschede, Zenit Petrohrad.

Nenasazení (druhé týmy ze skupin Evropské ligy a horší z Ligy mistrů): Sparta Praha, Basilej, BATE Borisov, Benfica Lisabon, Besiktas Istanbul, Glasgow Rangers, Kazaň, Neapol, PAOK Soluň, Sevilla, Young Boys Bern.

Nerozhodnuto o nasazení: Manchester City, Poznaň, PSV Eindhoven, Metalist Charkov.

Ještě není rozhodnuto o postupu: Aris Soluň/Atlético Madrid, Gent/Lille, AEK Atény/Anderlecht.