"Rudí ďáblové" navíc mají jeden zápas k dobru a i tento fakt stále více rozhoupává židli pod trenérem Carlem Ancelottim.

Chelsea přitom začala dobře a v polovině první půle ji poslal z penalty do vedení Lampard. Jenže hosté ještě do poločasu stačili rovněž z pokutového kopu vyrovnat a hned po pauze zaskočili favorita druhým gólem. Zblízka otočil hlavičkou skóre pod padajícím Petrem Čechem Heskey.

Chelsea pak přitlačila Aston Villu před její vápno a dvěma góly otočila vývoj zápasu. V 84. minutě nejprve s pomocí hostující obrany propálil brankáře Friedela Drogba a za pět minut rozjásal Stamford Bridge kapitán Terry.

Jenže Aston Villa dokázala ve strhujícím závěru opět vyrovnat. Domácím selhala ofsajdová past a nikým nehlídaný Clark hlavou překonal bezmocného Čecha. Chelsea tak nenavázala na předešlý triumf s Boltonem a z posledních osmi ligových zápasů vyhrála jen jednou.

Český brankář navíc podruhé v krátké době pustil za svá záda tři góly. V období mezi svátky ho třikrát překonali střelci z konkurenčního Arsenalu.

V druhém nedělním zápase si z hřiště Wiganu odvezli 3 body fotbalisté Newcastelu za výhru 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 18. minutě nigerijský rodák Foluwashola Ameobi.

Premier League - 21. kolo:

Chelsea - Aston Villa 3:3 (23. Lampard z pen., 84. Drogba, 89. Terry - 41. Young z pen., 47. Heskey, 90.+1 Clark), Wigan - Newcastle 0:1 (18. Ameobi).

1. Manchester United 19 11 8 0 41:18 41
2. Manchester City 21 12 5 4 33:16 41
3. Arsenal 20 12 3 5 42:22 39
4. Tottenham 20 10 6 4 30:23 36
5. Chelsea 20 10 5 5 36:18 35
6. Sunderland 21 7 9 5 24:22 30
7. Bolton 21 7 8 6 33:28 29
8. Stoke 20 8 3 9 25:24 27