Domácí rozhodli třemi brankami v prvním dějství, dvěma góly a asistencí se o výhru přičinil nejproduktivnější vítkovický hráč Jiří Burger a před nedělním derby v Třinci svým barvám pojistil vedoucí pozici v extralize.

Pražané potřetí v řadě prohráli a jejich šance na účast v play off se znovu zmenšila. Delší čas možná navíc bude v jejich sestavě scházet druhý nejlepší střelec týmu Yorick Treille, který si poranil koleno.

Sparta vyhrála první třetinu na střely 11:10, ale obraz hry byl úplně opačný. Dravá vítkovická ofenzíva soupeři zatápěla od prvního buly. Skóre otevřel Burger, který se prosadil po sérii křížných přihrávek při přesilovce čtyři na tři. Druhou branku vstřelil Domácí Huna, na 3:0 zvýšil Klimek po kombinaci s Ujčíkem.

Hodnotu pražských akcií na chvíli pozvedl hned na začátku druhé třetiny Ton, ale na rozdíl tří branek zvýšil po forhendovém blafáku opět Burger. Sparta začala stahovat náskok až ve třetí periodě, to se prosadil Bartánus a v 58. minutě i Výborný. Na víc se ale Pražané nezmohli.

Ani Lubina Brno nespasil

Hokejisté brněnské Komety neukončili černou sérii ani pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny, když prohráli s Kladnem 1:3. Brňané sice měli dobrý nástup, vůbec ale nezvládli koncovku a v posledních dvou minutách inkasovali rozhodující dva góly po střelách Jiřího Kuchlera a Pavla Patery. Kometa tak čeká na tříbodovou výhru už devět zápasů.

Kometa sice od 5. minuty zásluhou Bičánkovy trefy vedla, jenže vinou nízké potence o vedení v 34. minuty přišla. Sen o bodech vzal za své v 59. minutě, když Kladnu vystřelil vedení Kuchler. Moravané se neprosadili ani v přesilovce podpořené power play, to naopak ještě inkasovala, když po chybě pečetil výhru do prázdné brány Patera.

Horčička vychytal Třinec, Balaštík je v Klubu

Hokejisté Plzně porazili Třinec 3:0, když jim tři body zajistily i dvě využité přesilové hry. Západočeši se tak opět přiblížili vytouženému desátému místu, na které nyní ztrácí šest bodů. V nepříliš pohledném utkání jim k výhře výrazně pomohl gólman Luboš Horčička, které vychytal čisté konto a přerušil třízápasovou vítěznou šňůru Ocelářů.

Zlínští Berani uspěli v přímém souboji o průběžné čtvrté místo i díky dvěma trefám útočníka Jaroslava Balaštíka, jenž pokořil metu 250 nastřílených branek v součtu v nejvyšší soutěži a v reprezentaci a stal se 58. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. O výsledku prakticky rozhodl úsek 34 vteřin na přelomu 44. a 45. minuty, kdy hosté ze stavu 1:1 získali dvoubrankový náskok.

Tři body slavil i Liberec, který zdolal Litvínov 6:3 a díky tříbodovému zisku se v průběžné tabulce bodově dotáhli na druhý Třinec. Bílí Tygři se radovali v severočeském derby i díky dvěma gólům slovenského forvarda Milana Bartoviče, jenž se do klubu vrátil na začátku týdne z ruského Atlantu Mytišči.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Burger (Barinka, Punčochář), 18. Huna (Burger, Punčochář), 20. Klimek (Ujčík, Pohl), 28. Burger (Huna, Malík) - 23. Ton, 49. Bartánus (Kratěna, Vykoukal), 58. D. Výborný (Bartánus). Rozhodčí: Polák, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 7023.

Sestavy:
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Husák, Macholda, O' Brien - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Ton, Koreis, Hromas - Kůrka, Karpov, Smoleňák - Y. Treille, Luňák. Trenéři: M. Hořava a Rulík.

HC Kometa Brno - HC Vagnerplast Kladno 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Bičánek (R. Hruška, Kvapil) - 34. Bílek (Kalla, S. Treille), 59. Kuchler (Bicek), 60. Patera (Kuchler, Drtina). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:
Brno: Hovi - Kempný, Bičánek, Houdek, Stehlík, Malec, Mojžíš, Protivný - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Brabenec, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Mrázek, Šmach, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Eberle, M. Látal, Bělohlav - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Duda, Straka), 39. Duda (Jiří Hanzlík), 43. Johnson (Lammers, M. Heřman). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Krajíček (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4238.

Sestavy:
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Plášek, Haman, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, od 30. navíc Vágner - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Varaďa, Bonk, McGregor - Hrňa, Peterek, Adamský - Polák, Koudelka, Ostřížek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Bílí Tygři Liberec - HC Benzina Litvínov 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Bartovič (Pavlů), 20. Bartovič (Dušek, Podkonický), 22. Klimenta (M. Hořava, Vak), 29. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 50. Dušek (Kudrna, Nedvěd), 55. Nedvěd (Trončinský) - 9. Kubinčák (Kracík), 49. Jánský (V. Hübl), 58. Gerhát (Stříteský). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5421.

Sestavy:

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Bartovič - Ondřej, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Litvínov: J. Hübl (29. Franěk) - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec (8. Gula) - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Kracík, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Bojer - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.