Tomáš Rosický v sestavě Arsenalu pomohl londýnskému celku udržet náskok před Manchesterem City na druhém místě Premier League. Kapitán české reprezentace, který nastoupil do druhého utkání poté, co prodělal chřipku, odehrál v záloze dvaašedesát minut a poté přepustil své místo v sestavě Andreji Aršavinovi, který osm minut nato vyrovnal. Výhru pak zajistil gól Laurenta Koscielnyho v 75. minutě.

Náskok na špici tabulky udržel i Manchester United, který splnil roli favorita v utkání s Aston Villou.

Gólman Petr Čech po dvou čistých kontech inkasoval v Sunderlandu dvakrát, ale Chelsea zvítězila 4:2 a připsala si třetí výhru za sebou. Nová posila Fernando Torres za obhájce titulu ještě nenastoupil.

25. kolo: Arsenal – Everton 2:1 (70. Aršavin, 75. Koscielny – 24. Saha), Sunderland – Chelsea 2:4 (4. Bardsley, 26. Richardson – 15. Lampard z pen., 23. Kalou, 60. Terry, 90.+3 Anelka), Manchester United – Aston Villa 3:1 (1. a 45.+1 z pen. Rooney, 63. Vidič – 58. Bent), West Bromwich – Wigan 2:2 (5. Odemwingie, 79. Fortune – 20. N'Zogbia, 43. Watson).

1. Manchester United          24 15 9 0 54:22 54
2. Arsenal                            24 15 4 5 50:23 49
3. Manchester City              24 13 6 5 37:20 45
4. Chelsea                          24 13 5 6 46:21 44
5. Tottenham                      23 10 8 5 32:26 38
6. Sunderland                     25 9 10 6 30:28 37
7. Liverpool                        24 9 5 10 31:31 32
8. Blackburn                       24 9 4 11 31:37 31