Fotbalisté Manchesteru United utrpěli v anglické lize první porážku. Vedoucí tým soutěže ve 26. kole překvapivě prohrál na půdě posledního Wolverhamptonu 1:2. V čele tabulky má čtyřbodový náskok před druhým Arsenalem, který neudržel proti nováčkovi Newcastlu čtyřbrankové vedení a na soupeřově hřišti nakonec remizoval 4:4. V osmi zápasech dnešního programu padlo dohromady 41 branek, což je nejvíc za jeden hrací den v historii Premier League.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona promarnili šanci na třicáté ligové utkání bez porážky za sebou, čímž by překonali klubový rekord z roku 1999. "Rudí ďáblové" nebodovali v Premier League poprvé od 3. dubna loňského roku, kdy doma podlehli 1:2 mistrovské Chelsea.

Hosté začali ve Wolverhamptonu dobře a už ve třetí minutě je poslal do vedení Portugalec Nani. Domácí však ještě do konce poločasu utkání otočili díky trefám George Elokobiho a Kevina Doyla.

Arsenal vedl za 26 minut 4:0, nakonec remizoval

Arsenal v Newcastlu vedl po deseti minutách už 3:0, když se z úvodních tří střel prosadili Theo Walcott, Johan Djourou a Robin van Persie. Ten se navíc trefil i v 26. minutě a připsal si sedmý gól v posledních čtyřech ligových duelech.

Po poločase však předvedli domácí nevídaný comeback, kterému pomohla i nedisciplinovanost hráčů londýnského mužstva. Pět minut po přestávce dostal červenou kartu záložník Abou Diaby za strčení do protihráčů. Za Newcastle poté proměnil dvě penalty Joey Barton, jednou se trefil Leon Best a remízu zajistil tři minuty před koncem přesným volejem Cheick Tioté.

Rosický hrál dvacet minut

Londýnský celek, za který hrál od 69. minuty i český záložník Tomáš Rosický, přerušil šestizápasovou vítěznou sérii v Premier League a obou domácích pohárech.

"Bylo to jedno z nejpozoruhodnějších utkání, které jsem kdy zažil", řekl trenér Newcastlu Alan Pardew. Odlišné emoce prožíval jeho protějšek Arséne Wenger. "Matematicky jsme ztratili jen dva body, ale psychologická újma je mnohem větší. Každý z nás je teď pochopitelně velice zklamaný, ale až budoucnost nám ukáže," prohlásil francouzský kouč.

Saha dal čtyři góly

Třetí Manchester City díky hattricku Carlose Téveze doma porazil jiného nováčka West Bromwich jasně 3:0. Argentinský útočník, který tak oslavil dnešní sedmadvacáté narozeniny, zaznamenal všechny tři trefy už během prvního poločasu. Dvakrát skóroval z penalty a jednou ze hry. Tévez ztrácí s 18 brankami jediný zásah na nejlepšího střelce ligy Dimitara Berbatova z Manchesteru United. Fotbalisté West Bromwiche venku prohráli pátý ligový zápas po sobě, v posledních čtyřech navíc ani neskórovali.

Dokonce čtyři góly dal francouzský útočník Louis Saha, jenž pomohl Evertonu porazit dalšího nováčka Blackpool vysoko 5:3.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:
Stoke - Sunderland 3:2 (83. a 90.+3 Huth, 32. Carew - 2. Richardson, 48. Gyan), Aston Villa - Fulham 2:2 (13. vlastní Pantsil, 72. Walker - 52. Johnson, 78. Dempsey), Everton - Blackpool 5:3 (20., 47., 76. a 84. Saha, 80. Beckford - 37. Baptiste, 62. Puncheon, 64. Adam), Manchester City - West Bromwich 3:0 (17. z pen., 22. a 39. z pen. Tévez), Newcastle - Arsenal 4:4 (68. a 83. obě z pen. Barton, 75. Best, 87. Tioté - 10. a 26. Van Persie, 1. Walcott, 3. Djourou), Tottenham - Bolton 2:1 (6. Van der Vaart z pen., 90.+2 Kranjčar - 55. Sturridge), Wigan - Blackburn 4:3 (35. a 56. McCarthy, 50. Rodallega, 65. Watson z pen. - 23. Roberts, 58. Samba, 81 Dunn z pen.), Wolverhampton - Manchester United 2:1 (10. Elokobi, 40. Doyle - 3. Nani).

1. Manchester United 25 15 9 1 55:24 54
2. Arsenal 25 15 5 5 54:27 50
3. Manchester City 26 14 7 5 42:22 49
4. Chelsea 24 13 5 6 46:21 44
5. Tottenham 25 12 8 5 35:27 44
6. Sunderland 26 9 10 7 32:31 37
7. Liverpool 25 10 5 10 33:31 35
8. Bolton 26 8 9 9 36:37 33