Útočník Wayne Rooney rozhodl v anglické fotbalové lize parádními "nůžkami" o výhře Manchesteru United nad městským rivalem City 2:1. "Rudí ďáblové", kteří na svém hřišti v soutěži podesáté za sebou naplno bodovali, mají v čele neúplné tabulky čtyřbodový náskok před druhým Arsenalem. Manchester City ztrácí na první místo již osm bodů a má o jedno odehrané utkání více.

Rooney se v 78. minutě položil do Naniho centru a přesným kopem přes hlavu poslal míč do horního rohu Hartovy branky. Pětadvacetiletý anglický reprezentant po utkání přiznal, že šlo zřejmě o nejhezčí gól v jeho kariéře. "Sledoval jsem, jak se míč blíží a řekl jsem si, proč to nezkusit? Ještěže to zapadlo do horního růžku," prohlásil Rooney, který uznal, že měl jistou dávku štěstí. "V devíti případech z deseti letí podobné pokusy nad břevno nebo vedle. Neměl jsem čas přemýšlet o tom, co chci udělat. Neskóroval jsem nůžkami od školy," dodal autor pěti ligových branek v sezoně.

Portugalec Nani otevřel skóre po přesně zakončeném úniku ve 41. minutě. Hosté vyrovnali v 65. minutě, když se střela střídajícího Edina Džeka šťastně odrazila od zad Davida Silvy do branky.

Fotbalisté United tak napravili zaváhání z minulého kola, ve kterém utrpěli na hřišti posledního Wolverhamptonu první porážku v ligové sezoně. Naopak svěřenci trenéra Roberta Manciniho nedokázali zvítězit ani v šestém venkovním utkání v novém roce. Na Old Trafford vyhráli "Citizens" v Premier League jen jednou z předchozích 27 utkání.

Na sestřih ze zápasu se podívejte zde:

Fotbalisté Liverpoolu, kteří se ve čtvrtečním utkání vyřazovací části Evropské ligy představí na hřišti Sparty Praha, dnes remizovali v anglické lize s Wiganem 1:1. Domácí tak v Premier League přišli o čtyřzápasovou vítěznou sérii bez inkasované branky. Proti soupeři ze spodní části tabulky si zopakovali výsledek z listopadového vzájemného duelu.

"Reds" přitom začali dobře a na stadionu Anfield Road je poslal do vedení ve 24. minutě Raul Meireles. Portugalský záložník zaznamenal svůj pátý ligový gól v posledních šesti utkáních. Cenný bod zajistil hostům v 65. minutě obránce Steve Gohouri, který po 462 minutách ukončil neprůstřelnost domácího brankáře Pepeho Reiny.

Trenér Liverpoolu Kenny Dalglish, který znovu postrádal zraněného kapitána Stevena Gerrarda i útočníka Andyho Carrolla, dnes postavil sestavu: Reina - Kelly, Carragher, Škrtel, Johnson - Maxi, Lucas, Meireles (54. N'Gog), Aurelio, Suárez, Kuijt (73. Jovanovič).

Arsenal vyhrál

Arsenal doma porazil Wolverhampton 2:0 díky dvěma brankám ve formě hrajícího Robina van Persieho. Sedmadvacetiletý nizozemský útočník se v předchozích pěti utkáních trefil devětkrát a má velký podíl na tom, že "Kanonýři" se drží v kontaktu s Manchesterem United. Ani na lavičce Arsenalu dnes nebyl kvůli problémům s třísly záložník Tomáš Rosický. Zatím není jisté, zda bude reprezentační kapitán připraven na středeční úvodní utkání osmifinále Ligy mistrů na hřišti Barcelony.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Manchester United - Manchester City 2:1 (41. Nani, 78. Rooney - 65. Silva), Arsenal - Wolverhampton 2:0 (16. a 56. Van Persie), Birmingham - Stoke 1:0 (90.+3 Žigič), Blackburn - Newcastle 0:0, Blackpool - Aston Villa 1:1 (14. Grandin - 10. Agbonlahor), Liverpool - Wigan 1:1 (24. Meireles - 65. Gohouri), West Bromwich - West Ham United 3:3 (3. Dorrans, 8. Thomas, 32. vlastní Reid - 50. a 83. Ba, 58. Cole), Sunderland - Tottenham 1:2 (11. Gyan - 44. Dawson, 57. Kranjčar).

1. Manchester United 26 16 9 1 57:25 57
2. Arsenal 26 16 5 5 56:27 53
3. Manchester City 27 14 7 6 43:24 49
4. Tottenham 26 13 8 5 37:28 47
5. Chelsea 25 13 5 7 46:22 44
6. Liverpool 27 11 6 10 35:32 39
7. Sunderland 27 9 10 8 33:33 37
8. Bolton 26 8 9 9 36:37 33