Hokejisté Litvínova zvítězili i ve druhém utkání předkola play off extraligy s Plzní a k postupu do čtvrtfinále jim schází jediné vítězství. K výhře 5:2 přispěl dvěma góly a nahrávkou útočník František Lukeš. Série se stěhuje na západ Čech, kde se hraje v sobotu třetí duel.

Plzeň toužící odčinit středeční porážku začala velmi aktivně, její úvodní střely ale dokázal pokrýt gólman Volke.  V polovině 10. minuty ale šel do vedení Litvínov, když kotouč odražený od Hanzlíka poslal v přesilovce za Horčičkova záda Vopat.

Už za 56 vteřin bylo vyrovnáno, když domácím zadákům upláchl Straka, počkal se zakončením a nad ležícím Volkem umístil puk pod horní tyčku. Ve 14. minutě propálil plzeňského gólmana mezi betony Lukeš. V polovině 19. minuty měli domácí k dispozici 114 vteřin přesilovky pět na tři, ale stačilo jim jen 27 vteřin. Od modré zacílil přesně znovu Lukeš a zvýšil na 3:1.

Do druhého dějství nastoupil místo Horčičky v brance Indiánů Salfický a ve 28. minutě mohl slavit snížení Plzně, které po Vlasákově přihrávce zařídil St. Pierre. Oboustranně nervózní duel hosté v této fázi zcela ovládli a zdálo se, že oslabeným domácím čím dál rychleji ubývají síly.

Přestávka ovšem Severočechům hodně pomohla. Do třetí třetiny vlétli s velkou chutí a 58 vteřin po jejím zahájení přidali čtvrtý gól. Lukešovo nahození od modré čáry tečoval úspěšně Heinisch.

V polovině 54. minuty hráli domácí znovu v dvojnásobné početní výhodě, za půl minuty toho ovšem příliš nestihli. V závěru, který provázely potyčky na hřišti i v hledišti, kde zaplála v sektoru hostujících fanoušků také světlice, pečetil výhru domácích střelou do prázdné branky Kubát.

Slavia vyhrála 3:1

Ani druhé utkání série nepřilákalo do O2 areny příliš diváků. A ti, co přišli, moc zajímavých momentů v úvodní třetině neviděli. Pražané vyhráli druhý domácí duel 3:1 i díky dvěma využitým přesilovým hrám.

Jako první kapituloval karlovarský gólman, jehož již po 32 sekundách druhé třetiny prostřelil Jelínek. Energie se snažila, zvýšila aktivitu, ale vyrovnat se ji nepodařilo. Naopak se prosadili domácí. Faul Čutty potrestal po přesné Kadlecově přihrávce ve 39. minutě na brankovišti pohotový Doležal.

Západočeši mohli utkání zdramatizovat na začátku třetí části v přesilové hře, ve své elitní disciplíně ale tentokráte neuspěli. I poté se snažili se zápasem něco udělat, útočili, ale Slavia pozorně bránila a Kopřiva byl pozorný. Nakonec se ale hostům přece jen podařilo snížit. Z bezprostřední blízkosti snížil v 53. minutě Melenovský.

Stejný hráč byl ale o 57 sekund později vyloučen a Slavia jeho trest využila ke vstřelení třetí branky. Dvougólové vedení Pražanům získal zpět Jaškin a o vítězi tak bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani bitka Třetiny s Trefným 25 sekund před koncem.

Jiří Čelanský (Slavia): "Bylo to klasické utkání play off, s plným nasazením, hodně soubojů. Jsme rádi, že po prvních dvou utkání vedeme 2:0. První cíl jsme splnili."

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Dnes jsme nebyli horším mužstvem. Zápas byl ale o proměňování šancí a v tom byli domácí lepší. My jsme si jich taky vypracovali dost, ale nedokázali jsme je proměnit. V tom se musíme pro příští zápas zlepšit."

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Vopat (Trávníček), 14. Lukeš (Heinisch, Stříteský), 19. Lukeš (Jareš), 41. Heinisch (Lukeš), 60. Kubát (Trávníček, Majdan) - 11. Straka (Jiří Hanzlík), 28. St. Pierre (Vlasák, Stránský). Rozhodčí: Mikula, Minář - Barvíř, Svoboda. Vyloučení: 17:19. Využití: 2:0. Diváci: 6725. Stav série: 2:0.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. P. Jelínek (Vondrka, Kadlec), 39. J. Doležal (Kadlec), 56. Jaškin (J. Doležal, Micka) - 53. Melenovský (Dej). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Třetina, (Slavia), Trefný oba 5 min. a do konce utkání, Čutta (K. Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4273. Stav série: 2:0.