Hokejisté Vítkovic zvládli lépe úvod čtvrtfinálové série play off extraligy, když vyhráli na ledě Českých Budějovic 3:1. Dvěma góly se pod výhru Ostravanů podepsal útočník Petr Pohl, jenž si na konto připsal i vítěznou trefu ve 37. minutě.

Góly v zápase, ve kterém několikrát zazvonily tyče obou týmů, začaly padat až ve druhém dějství. V 23. minutě po nezištné Káňově přihrávce z otočky otevřel skóre střelou do odkryté klece Ujčík. Další branku přidali hosté, kteří začali sérii z důvodu obsazení své haly venku v 37. minutě, kdy dorážkou zvýšil Pohl.

Uprostřed třetí části snížil domácí Kašpařík a Jihočeši najednou měli o co hrát, jenže další branku už nepřidali. Střelou do prázdné brány pečetil výsledek v poslední minutě opět Pohl.

Pardubice triumfovaly v prodloužení

Hokejisté Pardubic získali první bod ve čtvrtfinálové sérii extraligy se Zlínem, když dnes na ledě soupeře zvítězili 4:3 v prodloužení. Nerozhodný stav zlomil ve prospěch obhájců titulu v 68. minutě při přesilovce Bartek. Druhé utkání je na programu v pátek od 17:30 opět ve Zlíně.

Pardubice v zápase neudržely dvoubrankové vedení z úvodu druhé třetiny. Zlín otočil skóre v průběhu necelých čtyř minut třemi góly v přesilových hrách, ale ještě před polovinou utkání bylo znovu vyrovnáno.

Za domácí vstřelil dvě branky obránce Galvas.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 49. Kašpařík (Gulaš) - 23. Ujčík (Káňa, Burger), 37. Pohl (Vrána), 60. Pohl. Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 5380. Stav série: 0:1.

Sestavy:
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Langhammer (24. Burian), Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Káňa, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Galvas (Hamrlík, Köhler), 26. Balaštík (Köhler), 28. Galvas (Hamrlík, Balaštík) - 3. Rákos (Mezei), 21. Somík (Bartek, Zohorna), 30. Nakládal (Starý, Kolář II), 68. Bartek (Somík). Rozhodčí: Hodek, Polák - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 5655. Stav série: 0:1.

Sestavy:
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Matějíček, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Pardubice: M. Růžička - M. Drtina, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei, Píša, Nakládal - Kolář I, Koukal, Starý - Somík, Zohorna, Bartek - Kůrka, Špirko, Rákos - Buchtele, Kousal, Radil. Trenéři: Jandač a Hynek.